Lindsay Hubbard

Klea

Lindsay Hubbard diskuton lumturinë e re: “Ndihem sikur lutjet e mia u përgjigjën”

Lindsay Hubbard diskuton lumturinë e re: “Ndihem sikur lutjet e mia u përgjigjën”

Lindsay Hubbard ka përjetuar një transformim të thellë gjatë vitit të kaluar, nga thyerja e zemrës në lumturi, duke kulmuar me një njoftim të gëzueshëm këtë 4 korrik.

Lindsay Hubbard

Shtëpi verore Ylli zbuloi se është në pritje të fëmijës së saj të parë, duke shënuar një kapitull të ri të rëndësishëm në jetën e saj.

Duke reflektuar në udhëtimin e saj, Hubbard ndarë me NJERËZIT në një intervistë ekskluzive, “Të mendosh se ku isha këtë kohë vitin e kaluar është çmenduri për mua. Duke e parë atë prapa, është shumë e qartë për mua se universi kishte një plan.”

Lindsay Hubbard

Vitin e kaluar, ajo po përgatitej për një martesë në nëntor me të fejuarin e atëhershëm Karl Radke. Megjithatë, deri në gusht, fejesa kishte përfunduar, duke u larguar Lindsay për të rivlerësuar jetën dhe të ardhmen e saj.

Pavarësisht këtyre sfidave, Hubbard u mblodh, duke nisur një sipërmarrje të re biznesi, duke rindezur një romancë me një dashuri të mëparshme dhe madje duke shitur fustanet e saj të nusërisë për bamirësi.

Lindsay Hubbard

Qëndrueshmëria e saj shkëlqeu gjatë kësaj Dite të Pavarësisë kur ndau lajmin e shtatzënisë, një kontrast i fortë me festimet e ndrydhura të vitit të kaluar.

“Udhëtimi është me të vërtetë i çmendur,” Lindsay vazhdoi. “Papritur, për një vajzë që ka dashur gjithmonë të bëhej nënë, unë isha 37 vjeçe, duke parë fuçinë e të qenit beqar dhe duke pyetur se kur do të ndodhnin ëndrrat për të pasur një familje. Dhe pastaj ky njeri i jashtëzakonshëm kthehet në jetën time dhe gjëja tjetër që ju e dini, unë jam shtatzënë. Është sikur universi të thoshte, ‘E shikon? Kjo është koha. Ky është djali. Tani ju jeni gati. Ndihem sikur lutjet e mia u përgjigjën.”

Lindsay Hubbard

të Hubbard-it i dashuri, një mjek në investimin e bioteknologjisë që preferon të qëndrojë larg syrit të publikut, ishte pranë saj teksa zbuluan shtatzëninë.

Lindsay shpjegoi se si një vonesë e menstruacioneve e shtyu atë të dyshonte se mund të ishte shtatzënë. “Ajo u shfaq menjëherë dhe në mënyrë të pagabueshme me fjalët “Je shtatzënë” dhe sado tronditëse që të ishte, të paturit e një rezultati vërtet të qartë thjesht ndihmoi në zbutjen e të panjohurës,” kujton ajo.

Lindsay Hubbard

Konfirmimi erdhi ndërsa Hubbard ishte duke marrë pjesë në dasmën e shoqes së saj më të mirë në Meksikë, duke e detyruar atë të priste derisa të kthehej për të ndarë lajmin me të dashurin e saj.

Çifti, i cili nuk po planifikonte dhe as nuk po përpiqej për një fëmijë, e përqafuan me gjithë zemër surprizën. Lindsay vlerësoi mbështetjen dhe emocionin e partnerit të saj për t’u bërë baba, duke theksuar forcën dhe shëndetin e marrëdhënies së tyre.

Lindsay Hubbard

Ne kemi një marrëdhënie shumë të dashur, të kujdesshme dhe të shëndetshme. Më në fund ndihem sikur takova ndeshjen time me të,” vuri në dukje ajo.

të Hubbard-it besimi te fati dhe shpresa e saj e palëkundur përmes sprovave personale kanë qenë qendrore në rrëfimin e saj.

Lindsay Hubbard

“Më duhet t’ju them, edhe kur gjithçka ndodhi vitin e kaluar, kurrë nuk hoqa dorë nga dashuria dhe kurrë nuk hoqa dorë nga ideja se do të bëhesha nënë. Lindsay tha. “Dhe kështu kam qenë gjithmonë: Thjesht nuk lejova kurrë ndonjë thyerje zemre në të kaluarën të më bënte të ndihem i lodhur për këto ëndrra që kam pasur. Dhe kjo është arsyeja pse unë mendoj se universi u kujdes për mua; sepse gjithmonë kam besuar se do të ndodhte.”

Si Hubbard përgatitet për amësinë dhe sezonin e ardhshëm të Shtëpi verore, ajo mbetet e përkushtuar për të respektuar dëshirën e partnerit të saj për privatësi, një akt balancues duke pasur parasysh personalitetin e saj shumë publik. Ky fillim i ri nuk është thjesht një fitore personale, por një dëshmi e qëndrueshmërisë dhe besimit të saj në kohën e jetës.