Lindsay Hubbard akuzon Carl Radke se nuk ka empati pasi u ndanë

Klea

Lindsay Hubbard akuzon Carl Radke se nuk ka empati pasi u ndanë

Publikimet e lajmeve dhe shikuesit e Shtëpisë Verore ishin më se të lumtur të jepnin Lindsay Hubbard hapësirën e saj pas Karl Radke e hodhi atë tre muaj para dasmës së tyre. Askush nuk donte ta shtynte çështjen dhe të kërkonte përgjigje pasi publicistja profesioniste po e hidhëronte humbjen e saj të lumtur përgjithmonë.

Miqtë dhe bashkë-yjet spekuluan për atë që ndodhi. Ish-çifti u takuan shkurtimisht gjatë sezonit 4 të Summer House, dhe rindezën romancën dy sezone më vonë pasi fillimisht vendosën të mos ndiqnin një lidhje. Fejesa e tyre u përfshi gjatë sezonit të 7-të. Dhe duke u kthyer në rrethin e plotë, ndarja u filmua gjithashtu.

Tani Lindsay është gati të komentojë. Dhe ajo zbuloi ndjenjat e saj për bisedën e parë dhe të fundit që pati me Carl pas ndarjes.

Carl dhe Lindsay folën përpara udhëtimit të saj në Bahamas

“Ne u përpoqëm të uleshim para se të shkoja në Bahamas [on what was supposed to be my bachelorette trip] dhe ai ishte i paaftë për të marrë përgjegjësi,” tha Lindsay ekskluzivisht për Us Weekly. “Unë nuk do të ulem në një bisedë me dikë që nuk ka ndjeshmëri, realizim ose vetëdije për të kuptuar atë që ai bëri.”

Dhe në listën e ofendimeve, Carl telefonoi producentët për të kapur momentin kur u nda me Lindsay. Kamerat Bravo kishin përfunduar tashmë xhirimet e sezonit.

“Ishte një bisedë e shpejtë brenda dhe jashtë. Por kaq ishte”, tha ajo për përballjen me Carl pasi ai i dha fund fejesës. “Dhe përveç kësaj, për momentin e vetmja herë që flasim është përmes tekstit dhe është kur ai duhet të vijë në apartament ose kur unë jam duke udhëtuar.”

Të filmosh apo të mos filmosh…

Duke folur për kamerat Bravo, ekziston çështja logjistike nëse të dy do të ishin në gjendje të filmonin së bashku pas ndarjes. Në fund të fundit, ata janë anëtarët kryesorë të kastit të Summer House.

“Në këtë moment në kohë, nuk do të isha rehat të ndaja një shtëpi me të pas asaj që bëri. Dua të them, këtij njeriu – nuk mund t’i besoj më kurrë”, zbuloi Lindsay. “Mënyra se si ai thirri producentët dhe vendosi kamerat – [he] më verboi dhe më poshtëroi në një mënyrë kaq publike. Nuk jam rehat në këtë moment”.

Ajo shtoi, “Dera është një mijë për qind e mbyllur në mënyrë romantike. Dhe, tani për tani, në një mënyrë miqësie [too]. Ndoshta pas 10 vitesh, do të mendoj të jem një i njohur. Por jo, është plotësisht e mbyllur për të për mua.”

Ka pak lajme të mira këtu. Por Lindsay e gjeti procesin e zhvarrosjes si katartik.

“Dua ta heq këtë peshë nga supet e mia. Është me të vërtetë për mua pjesa e fundit e procesit të shërimit, në mënyrë që të mund të çlirohem dhe të vazhdoj me të vërtetë”, përfundoi Lindsay.