Lenny Hochstein pretendon se Lisa Hochstein është mashtruar gjatë martesës së tyre 12-vjeçare

Klea

Lenny Hochstein pretendon se Lisa Hochstein është mashtruar gjatë martesës së tyre 12-vjeçare

Lenny Hochstein pretendon se Lisa Hochstein është mashtruar gjatë martesës së tyre 12-vjeçare

Lenny Hochstein po akuzon gruan e tij të larguar, Lisa Hochstein, të pasur një lidhje gjatë martesës së tyre 12-vjeçare. Akuza vjen pasi kirurgu plastik ngriti një padi për shpifje kundër tij Amvise të vërteta të Majamit yll mes akuzave për dhunë në familje.

Lisa Hochstein

Leni, 57, shkoi në Instagram Story të shtunën për të pretenduar – “Ajo telefonon Katarina [Mazepa] ‘shtëpiake’, por e vërteta është se i vetmi që u kap duke tradhtuar, duke pasur një lidhje dhe prishi shtëpinë është Lisa.

Katharina Mazepa

Ai shtoi – “Unë isha veçanërisht i dëshpëruar nga fakti që ajo mburrej për lidhjen e saj të vazhdueshme në atë kohë në raste të shumta, të tilla si ditë para se vajza jonë të lindte dhe në përvjetorin tonë të 10-të të martesës.”

Lisa Hochstein

Leni bashkangjitur pamjet e ekranit 2019 dhe mesazhe direkte nga Lisa, 41, ndaj një “miku” të paidentifikuar, në të cilin ajo dukej se pranonte se kishte “mashtruar” me një “burrë misterioz”.

“Mezi pres të gjej njeriun tim të ri,” e Lizës thuhet mesazhi i supozuar. “I dashuri im i ri.”

Lisa Hochstein

Ajo gjoja shkroi – “Unë jam [going] të kem lidhjen time të parë. Nuk mund të pres.”

Leni pohoi gjithashtu, nëpërmjet Stories së tij në Instagram, se Lisa nuk u trondit nga vendimi i tij për të lënë martesën. Ai shtoi se tashmë e fejuara e tij, Mazepa, nuk ishte fajtore për ndarjen.

Lisa Hochstein

Ai pohoi – “Lisa ishte i vetëdijshëm dhe e dinte që ne po divorcoheshim dhe tashmë kisha një avokat divorci në mbajtëse kur ndava me të se planifikoja t’i kërkoja të fejuarës sime tani të dilte për herë të parë.”

Leni shkroi — “Pavarësisht e Lizës Fushata e vazhdueshme e shpifjeve dhe përpjekjet për të më pikturuar mua në dritën e një mashtruesi dhe të fejuarës sime si ‘dashnore’, këto pretendime janë krejtësisht të rreme.”

Lisa Hochstein

Kirurgu iu referua padisë së tij kur deklaroi se shpresonte që “do të mbizotërojë e vërteta” në mënyrë që “viktimat e vërteta të dhunës në familje të vazhdojnë të kenë mbrojtjen që u nevojitet, si dhe një hapësirë ​​të sigurt për të folur për këtë temë shumë të rëndësishme. ”

Lisa Hochstein

Muajin e kaluar, ylli i realitetit hodhi një bombë kur akuzoi burrin e saj të larguar për një incident të kaluar të abuzimit fizik. Ajo shkoi në rrjetet sociale për të postuar një selfie në pasqyrë që zbuloi atë që dukej të ishte një mavijosje e madhe në krahun e saj.

“Nuk doja ta ndaja këtë. Por unë nuk kam zgjidhje tjetër”, ka shkruar ajo mbi foton në Instagram Story.

Lenny Hochstein

Ajo pretendoi – “Unë jam duke u kërcënuar dhe ngacmuar përmes sistemit gjyqësor dhe përmes ‘të tjerëve’ nga Leni dhe duhet të ndalet.”

Personaliteti Bravo iu referua reagimit të fansave të kaluar ndaj mavijosjes, duke shkruar – “Kjo ishte pothuajse 2 javë e vjetër nga sezoni i kaluar.” Lisa tha. “Ju mund ta keni kapur këtë mavijosje në episodin kur u hapa grave në emision për divorcin.”

Lisa Hochstein

Leni mohoi akuzat dhe pretendoi në padinë e tij se Lisa u plagos kur humbi ekuilibrin në një shkallë gjatë një grindjeje martesore. Ai gjithashtu deklaroi se sipas një ekzaminuesi mjekësor të certifikuar nga bordi, mavijosja e gruas së tij të larguar ishte një “mavijosje lineare” dhe jo ajo që “përputhet me çfarëdo abuzimi”.

Lisa Hochstein

Leni paraqiti për divorc në maj 2022. Ish-çifti ka dy fëmijë së bashku, Logan, 8 dhe Elle 4-vjeçare.