Lenny Hochstein përpiqet të tërheqë zgjidhjen e divorcit nga Lisa Hochstein

Klea

Lenny Hochstein mohon pretendimet se ka ‘ngacmuar’ Lisa Hochstein gjatë lëvizjes në rezidencë

Ylli i Real Housewives of Miami Lisa Hochstein më në fund shpëtohet Lenny Hochstein, por oh zot u desh një përjetësi për të arritur këtu. Lenny tashmë po përgatitet të martojë dikë tjetër dhe Lisa po përgatit një kapitull të ri në një shtëpi të re.

Por, para se të shijojë një hapësirë ​​të freskët, ajo ende duhet të merret me Lenny dhe krevatin e saj të mëparshëm. Lisa pretendon se Lenny po e ngacmonte kur ajo po përpiqej të dilte jashtë. Tani sigurisht që Lenny po mohon implikimet e saj. Us Weekly ka detajet.

Këta të dy kurrë nuk do të bien dakord për asgjë

Është e sigurt të thuhet nëse Lisa thoshte se qielli ishte blu, Lenny do ta diskreditonte menjëherë dhe do ta quante të kuq. Dr. Len ka dashur që Lisa të largohej përgjithmonë nga rezidenca, dhe kur ajo më në fund u përpoq të lëvizte, ai mund ose nuk mund të ketë qenë një dush për këtë.

Tani Lenny ndan anën e tij të historisë në atë që ne tani do ta quajmë Mansion Moveout Madness 2023. “Lisa dhe unë patëm një marrëveshje paramartesore dhe unë zgjodha në vend që ta zbatoja për t’i dhënë asaj një marrëveshje shumë më të mirë.” Po, sigurisht, Lenny i ofroi asaj një “marrëveshje shumë më të mirë”.

Ai vazhdoi: “Kjo do të thoshte shumë më tepër para dhe shumë më tepër mbështetje për fëmijët dhe unë do t’i bleja një shtëpi për të jetuar me fëmijët derisa ata të rriteshin. Dhe do të kisha menduar se kjo lloj marrëveshje do të ishte pritur me mirënjohje.” Ky burrë kërkon mirënjohje pasi parakaloi me dashnoren e tij me gjoks të madh në të gjithë Majamin gjatë martesës së tij. NERVI.

“Por nuk ishte. Lisa vazhdon të më ndjekë dhe të më akuzojë për gjëra që thjesht nuk janë të vërteta”, shtoi Lenny. Në thelb, në fund të gushtit Lisa po paketonte lodrat e saj dhe po largohej. Lisa tha se Lenny ishte aty dhe i bëri gjërat “të sikletshme” dhe “kaotike” ndërsa përpiqej të kujdesej për biznesin.

Natyrisht, Lenny tani po thotë se ai nuk ishte aty dhe mendoj se Lisa po halucinonte imazhin e tij apo diçka tjetër. “Unë nuk e ngacmova, i thashë se nuk mund ta bëjë këtë. Unë e dija se ajo po lëvizte, por nuk po më pastronte shtëpinë, “tha Len. Ai i tha Lizës se ajo mund të merrte “një dhomë gjumi sipas dëshirës së saj” për sa i përket mobiljeve, por ai nuk priste që ajo të merrte gjithçka, përfshirë llambat.

Është e vjetra tha ai, tha ajo

“Rreth tre ditë para lëvizjes, ajo më tha se do të merrte shumë më tepër sesa do të pajtohesha. Dhe në atë rast ka pasur një mosmarrëveshje dhe ne do të shkonim në gjykatë ose ndërmjetësim”, tha ai.

“Lisa e injoroi plotësisht këtë dhe jo vetëm që mori shumë më tepër nga sa kisha rënë dakord. Ajo në thelb pastroi shtëpinë time. E dija që ajo po lëvizte, por nuk po më pastronte shtëpinë. M’u desh të shkoja të blija jastëkë dhe çarçafë se ajo mori gjithçka, unë mbeta me një dyshek. Ajo mori peshqirët. Më lanë një pirun dhe thikë.” Jo unë që jam ulur këtu duke qeshur me pamjen e Lenit në një shtëpi gjigante bosh me një grup veglash Fisher Price.

“Kam rënë dakord të paguaja deri në 17,000 dollarë në muaj për t’i dhënë asaj një qira. Dhe ajo ra dakord që do t’i duheshin dy muaj për t’u larguar dhe për të gjetur një vend të ri [the first of September]”, zbuloi Lenny. “Pasi ne nënshkruam këtë marrëveshje, ajo nuk bëri përpjekje për të gjetur një vend dhe gjithashtu shkeli disa pjesë të kësaj marrëveshjeje.”

Të hënën e kaluar, Lisa publikoi deklaratën e saj. “Nuk doja të hyja në detaje të MSA-së [Master Service Agreement]. Por meqenëse Lenny hapi këtë kanaçe me krimba, ajo thotë se ai do të mbante shumicën ose pronën bashkëshortore, duke më lënë mua me pakicën që mund të ishte edhe 49 për qind. Doja t’i afrohesha kësaj për të shmangur më shumë tarifa ligjore dhe thjesht të merrja se nëse nuk biem dakord për këtë shumicë, ne do të ndërmjetësojmë, gjë që unë jam i lumtur ta bëj.”

Morali i historisë është, mos u martoni me askënd që e quan veten një Zot Boob. Nuk ka se si të dalë mirë.