Lenny Hochstein

Klea

Lenny Hochstein fajëson biznesin e tij të shkatërruar të kirurgjisë plastike për gruan e huaj Lisa

Lenny Hochstein fajëson biznesin e tij të shkatërruar të kirurgjisë plastike për gruan e huaj Lisa

Lenny Hochstein po pretendon se gruaja e tij e larguar, Lisa Hochstein akuzat për dhunë në familje kanë bërë që praktika e tij e kirurgjisë plastike të pësojë “humbje financiare”.

Kirurgu me bazë në Miami ngriti një padi për shpifje kundër Amvise të vërteta të Majamit yll në dhjetor 2023, dhe tani po pretendon se pretendimet e saj ishin pjesë e një “plani të llogaritur dhe të qëllimshëm” për ta “poshtëruar publikisht”. Leni, 57, pretendoi në dokumentet e gjykatës se qëllimi i gruas së tij të larguar ishte të shkatërronte reputacionin dhe bizneset e tij.

Lisa Hochstein

Kirurgu, i cili mohoi akuzat e ish-it të tij për abuzim në familje, pohoi se ai kishte humbur “qindra mijëra dollarë”, që kur Lisa postoi akuzat. Ai i tha gjykatës se ajo nuk mund të “pret më në mënyrë të arsyeshme” të marrë mbështetjen e saj normale financiare.

Leni po kërkon që gjykata të sanksionojë dhe të vendosë një urdhër për gag Lisa, te mbyllni çdo shpifje dhe ngacmim të mëtejshëm.

Lisa Hochstein

Në nëntor, ylli i Bravo hodhi një bombë kur ajo akuzoi Leni për një incident të kaluar të abuzimit fizik. 41-vjeçarja shkoi në rrjetet sociale për të postuar një selfie në pasqyrë që zbuloi atë që dukej të ishte një mavijosje e madhe në krahun e saj.

“Nuk doja ta ndaja këtë. Por unë nuk kam zgjidhje tjetër”, ka shkruar ajo mbi imazhin në Instagram Story.

Ajo pretendoi – “Unë jam duke u kërcënuar dhe ngacmuar përmes sistemit gjyqësor dhe përmes ‘të tjerëve’ nga Leni dhe duhet të ndalet.”

Fansat e vëmendshëm u dëgjuan në rrjetet sociale pasi vunë re të mavijosjen gjatë një skene që u transmetua sezonin e kaluar. Lisa konfirmoi se mavijosja supozohej se ishte “2 javë e vjetër nga sezoni i kaluar”.

Lisa Hochstein

Ajo vazhdoi – “Ju mund ta keni kapur këtë mavijosje në episodin kur u hapa grave në emision për divorcin.”

Leni mohoi që ai të ketë shkaktuar mavijosje në e Lizës krah, nëpërmjet një komenti të gjatë në postimin e Page Six në Instagram që lidh historinë e gazetës.

Kirurgu shkroi: “Kam vazhduar por Lisa nuk ka. Ajo më sulmon çdo rast që i jepet dhe unë kam duruar çdo gënjeshtër të vetme, por kur ajo më akuzoi se po abuzova fizikisht, m’u mjaftua. Unë jam kundër çdo forme dhune veçanërisht ndaj grave.”

Lisa Hochstein

Ai vazhdoi: “Kam duruar shumë, por nuk do të rri duarkryq dhe nuk do të lejoj dikë të thotë se unë ndonjëherë, në asnjë rrethanë, do të godas një grua.”

Ne dhjetor, Leni i akuzuar Lisa të pasur një lidhje gjatë martesës së tyre 12-vjeçare.

Ai shkroi në Instagram Story – “Ajo telefonon Katarina [Mazepa] ‘shtëpiake’, por e vërteta është se i vetmi që u kap duke tradhtuar, duke pasur një lidhje dhe prishi shtëpinë është Lisa.

Ai shtoi – “Unë isha veçanërisht i dëshpëruar nga fakti që ajo mburrej për lidhjen e saj të vazhdueshme në atë kohë në raste të shumta, të tilla si ditë para se vajza jonë të lindte dhe në përvjetorin tonë të 10-të të martesës.”

Lenny Hochstein

Leni bashkangjitur pamjet e ekranit 2019 dhe mesazhe direkte nga Lisa tek një “mik” i paidentifikuar, në të cilin ajo dukej se pranoi se “mashtronte” me një “burrë misterioz”.

“Mezi pres të gjej njeriun tim të ri,” e Lizës thuhet mesazhi i supozuar. “I dashuri im i ri.”

Ajo gjoja shkroi – “Unë jam [going] të kem lidhjen time të parë. Nuk mund të pres.”