Leah McSweeney padit Andy Cohen dhe Bravo

Klea

Leah McSweeney padit Andy Cohen dhe Bravo

Ish Real Housewives of New York City dhe Real Housewives: Ultimate Girls Trip yll, Leah McSweeneyka zbuluar një padi për bombë kundër Andy Cohen dhe Bravo. Ajo ka paditur të dy me disa akuza të mëdha.

E paraqitur të martën, më 27 shkurt 2024, padia pretendon se ata që punojnë në RHONY e panë cenueshmërinë e Leas rreth përdorimit të alkoolit si një mundësi për të rritur vlerësimet e tyre. Ai pretendon se rrjeti donte të ngatërrohej me kokën e saj dhe ta largonte atë nga binarët. Padia citon veprimet famëkeqe të Kelly Bensimon në një episod të mëparshëm RHONY të quajtur “Ishulli i frikshëm”.

Padia sugjeron më tej se producentët refuzuan kohën e Leah për të marrë pjesë në takimet e AA, si hakmarrje ndaj refuzimit të saj për të pirë alkool në shfaqje. Gazetat pretendojnë se kur ajo “refuzoi” të pinte, prodhuesit u përpoqën ta destabilizonin atë mendërisht në mënyra të tjera. Ajo sugjeron se gjithçka që ata donin ishte një shkrirje në kamera që mund ta kthenin në vlerësime.

Leah duke paditur Andy Cohen dhe Bravo ndjek veprimin e Brandi Glanville

Padia e Leas vjen vetëm pak ditë pasi Brandi Glanville kërcënoi veprimet e saj ligjore. Ajo gjithashtu ka luajtur në RHUGT, si dhe në The Real Housewives of Beverly Hills.

Brandi akuzoi Andin për ngacmim seksual. Ai dyshohet se e ka bërë FaceTimed atë me një yll tjetër të Bravo-s – që tani zbulohet se është Kate Chastain – dhe i kërkoi Brandi-t t’i shikonte ata duke bërë seks. Andy që atëherë ka sqaruar se kjo kishte për qëllim “në shaka”, por kërkoi falje publike pasi ishte “e papërshtatshme”.

Të dy veprimet pasojnë ish-yllin e Real Housewives of New Jersey, Caroline Manzo, duke paditur Bravon për gjoja se ka lejuar anëtarët e kastit të ngacmojnë seksualisht yjet e tjerë, “sepse kjo është e mirë për vlerësime”.

Ndërkohë, padia e Leas kundër Andit dhe Bravo e sheh atë të përfaqësuar nga Adelman Matz. Firma ligjore është një firmë shumë e njohur. Së fundmi ajo fitoi një çështje shpifjeje prej 4 milionë dollarësh për Cardi B kundër YouTuber-it Latasha Kebe.

Në fund të vitit të kaluar, Lea ishte zotuar të refuzonte çdo marrëveshje që i ofrohej për këtë çështje. Ajo mezi po priste të padiste dhe tani duket se i ka vënë paratë aty ku është.

Lea po kërkon dëme të paspecifikuara. Ajo pretendon se rrjeti i shkeli të drejtat e saj duke mos e lejuar që të kërkonte kujdesin e duhur për varësinë ndaj alkoolit. Edhe kur drejtuesit e rrjetit supozohej se ishin në dijeni të problemeve të saj.

Linja telefonike Al-Anon dhe Ala-teen: 800-356-9996. Këshilltarët ofrojnë mbështetje për adoleshentët dhe të rriturit që ndikohen negativisht nga varësia ndaj alkoolit dhe ofrojnë burime për terapinë grupore aty pranë për mbështetje të vazhdueshme.