Leah McSweeney

Klea

Leah McSweeney ikën nga krimi i Nju Jorkut “Njerëzit që pinë duhan për mëngjes”

Leah McSweeney ikën nga krimi i Nju Jorkut “Njerëzit që pinë duhan për mëngjes”

Leah McSweeney po largohet nga New York City. Të Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut Alum hyri në Instagram të martën për të njoftuar se po largohej nga Big Apple.

Leah McSweeney

“Njerëzit po pinë duhan për mëngjes në Times Square”, tha banorja prej shumë kohësh e Manhatanit në një video të postuar në Instagram Story. “Njoftimi i shërbimit publik.”

Leah McSweeneye cila filmoi videon selfie teksa ecte në rrugët e NYC, vazhdoi të tregojë se vajza e saj 16-vjeçare, Kier, ishte kërcënuar së fundmi në metro.

Leah McSweeney

41-vjeçarja pohoi se një mashkull i paidentifikuar i tha vajzës së saj se ata kishin në plan ta kthenin atë në një grumbull mishi në dysheme.

“Dhe unë do të largohem nga Nju Jorku sa më shpejt të jetë e mundur.” Lea shpallur.

Leah McSweeney

Ish-ylli i realitetit e përpunoi këtë temë gjatë një paraqitjeje në “Fox and Friends”.

“Kjo më thyen zemrën sepse qyteti i Nju Jorkut është qyteti më i mirë në botë, por nuk është i sigurt për momentin dhe veçanërisht nuk është i sigurt për gratë.” Lea tha.

Lea zbuloi se një burrë dyshohet se i tha vajzës së saj adoleshente – “Mbylle boshllëkun ose unë do të të vras”.

Leah McSweeney

Themeluesja e Married to the Mob ndau besimin e saj se publiku kishte qenë “gazit” nga politikanët që pretendojnë vazhdimisht se qyteti është “më i sigurt se kurrë”.

Të mërkurën, një raport i New York Post citoi të dhëna të brendshme të NYPD që tregonin një rritje të konsiderueshme të krimeve të rënda në NYC vitin e kaluar. Ndërkohë, kryebashkiaku Eric Adams e ka etiketuar vazhdimisht valën e vazhdueshme të krimit të qytetit një “problem perceptimi”.

Leah McSweeney dhe Andy Cohen

“Nuk është, më vjen keq, nuk ka asnjë mënyrë,” tha stilisti. “Unë jam atje në tren, jam duke ecur përreth. Nuk është e sigurt.”

Leah McSweeney

e Leas historia vjen pas shokut RHONY shap, Bethenny Frankel, 53, zbuloi se ajo kishte hequr dorë nga plani për t'u kthyer në Manhattan, pasi u godit me grusht në fytyrë nga një i pastrehë.

“Në atë moment, i dërgova mesazh ndërmjetësit dhe i thashë: ‘Nuk dua të shoh më apartamente. Ky qytet është i çmendur', tha manjati Skinnygirl në një përditësim të TikTok, javën e kaluar.

Bethenny Frankel

“Kjo është e çmendur p.sh. kjo më ndodhi disa muaj më parë, por kisha turp ta them,” Bethenny shkroi më parë nën videon e një përdoruesi të TikTok duke përshkruar një përvojë të ngjashme. “Isha në UWS [Upper West Side]. I çmendur. Po bëja video të një furre buke.”

Ajo më vonë mohoi ta fshinte komentin siç raportohet nga media të shumta, duke shtuar: “Është një zbavitje e çmendur krimi dhe nuk e kuptoj. Dhe më vjen keq për të gjitha gratë e tjera që po ndodh.”