Lauryn "Pumpkin" Efird Zvarritet për paketimin e drekës së pashëndetshme OMGJ 5-vjeçare - Reagimi i Mama June është i paçmuar!

Klea

Lauryn “Pumpkin” Efird Zvarritet për paketimin e drekës së pashëndetshme OMGJ 5-vjeçare – Reagimi i Mama June është i paçmuar!

Lauryn “Pumpkin” Efird Zvarritet për paketimin e drekës së pashëndetshme OMGJ 5-vjeçare – Reagimi i Mama June është i paçmuar!

Lauryn “Pumpkin” Efird u godit me reagime pasi ajo tregoi një drekë që kishte përgatitur për vajzën e saj 5-vjeçare, përmes Instagram Story.

Lauryn

Mama June Shannon’s vajza u grabit nga fansat dhe ndjekësit të cilët i quajtën zgjedhjet një përzierje “të rrezikshme dhe të pashëndetshme” për një drekë në shkollë.

Mama Qershor: Rruga drejt Shpëtimit ylli postoi një foto të një kuti bento rozë dhe vjollcë të mbushur me një vakt të përgatitur për vajzën e saj, Ella. Dreka përbëhej nga tetë shkopinj mocarela, luleshtrydhe të plota dhe rrush të ngrirë.

Lauryn

Lauryn “Pumpkin” Efird ishte i pari që rrëmbeu IG Story, i cili u titullua “Mirëmëngjes [sic].”

Një fans postoi një pamje të imazhit në Reddit, duke pyetur – “Kush u jep fëmijëve të tyre shkopinj mocarela për drekë?”

Përdoruesit sulmuan nënën e katër fëmijëve për zgjedhjet e saj të drekës në seksionin e komenteve të postimit.

Lauryn

Një person shkroi – “Sa i rrezikshëm dhe i pashëndetshëm!”

Një përdorues tjetër shtoi — “Unë jam më i shqetësuar nga sasia këtu. Është fakti që ajo po mësohet të hajë kështu.”

Një i tretë vuri në dukje – “Dhe 8!? … sa e vështirë është të bësh një sanduiç JFC.”

Një fans i etiketoi shkopinjtë e djathit “një rrezik mbytjeje” dhe një tjetër vuri në dukje se dreka kishte “zero proteina” dhe ishte “e gjitha yndyrë dhe sheqer”.

Lauryn

Një përdorues tha – “Ky është shumë djathë për një 5 vjeç. Dreqin, është vërtet shumë djathë për një të rritur.”

Një person tjetër sugjeroi që ylli i WeTv t’u jepte fëmijëve të saj mbetjet e saj pasi ajo “gjithmonë po gatuan një ton ushqim”.

Lauryn “Pumpkin” Efird dhe burri i saj, Josh Efird, ndajnë së bashku katër fëmijë, Ella, Bentley, 2, dhe binjakët një vjeç, Sylus dhe Stella.

Në qershor 2022, Lauryn iu dha kujdestaria e vetme e motrës së saj, Alana “Honey Boo Boo” Thompson. Vendimi erdhi pasi ajo u emërua Alanakujdestarit ligjor mes çështjeve të varësisë së nënës së tyre, në gusht 2019. qershor u urdhërua t’i paguante vajzës së saj 800 dollarë në muaj si mbështetje për fëmijët deri e Alanës Ditëlindja e 18-të, e cila ishte në fillim të kësaj jave.

Lauryn

Po atë muaj, Lauryn shkoi në rrjetet sociale për të thirrur qershor për të mos bërë përpjekje në marrëdhënien e saj me nipërit e saj. Nëna e zënë tingëllonte në faqen e saj private në Facebook rreth një javë pas lindjes, sipas një raporti të The US Sun.

Lauryn

Ajo shkruajti – “Thjesht ta nxirrni këtë në ajër, por fjalë për fjalë nuk i takon ASKUJVE përveç jush që të siguroheni që të keni një marrëdhënie me nipërit, mbesën, nipin- etj. Dhe nëse nuk e bëni, nuk keni askënd për të fajësuar përveç jush. ”

“Nëse doni t’i shihni, vozitni. Nëse doni t’i telefononi, telefononi. Nuk është- po e përsëris NUK i takon PRINDIT që të sigurohet që ju e njihni fëmijën e tyre. Ata janë shumë të zënë me rritjen e fëmijëve/fëmijëve të përmendur dhe tashmë janë aktivë në jetën e tyre për t’u shqetësuar se sa aktiv jeni ju.”