Anna Cardwell

Klea

Lauryn ‘Pumpkin’ Efir shtyn një dietë jo të shëndetshme për Anna Cardwell gjatë betejës kundër kancerit

Lauryn ‘Pumpkin’ Efir shtyn një dietë jo të shëndetshme për Anna Cardwell gjatë betejës kundër kancerit

Në mes të e Anna Cardwell betejë sfiduese me kancerin, motra e saj Lauryn “Pumpkin” Efird duket se mbron një regjim ushqimor jo të shëndetshëm, duke ngritur shqetësime mes përpjekjeve të familjes për të mbështetur Anna përmes betejave të saj shëndetësore.

Anna Cardwell

e Anna Cardwell Beteja e vazhdueshme me kancerin, një situatë zemërthyese që po shpaloset në sezonin e fundit të Mama Qershor: Kriza Familjare. Mes trazirave, Anna e gjen veten duke marrë mesazhe kontradiktore nga familja e saj.

Anna Cardwell

Në përfundim të sezonit të kaluar të Mama Qershor: Kriza Familjaremësuan shikuesit e Anna Cardwell diagnoza me karcinomën adrenale të fazës 4.

Tani, në mes të sezonit të ri, Anna është e rrënjosur thellë në trajtimet e saj. Kjo ka motrën e saj më të vogël, Alana ‘Honey Boo Boo’ Thompsonduke menduar nëse ajo duhet të ndiqte kolegjin në Kolorado.

Mjaltë boo Boo

Ndërkohë, Lauryn ‘Pumpkin’ Efird shpreh shqetësimin për mirëqenien e e Anës vajzat, Kylee dhe Kaitlyn. Pavarësisht sfidave, Anna është e rrethuar nga një sistem i fortë mbështetës dhe familja mblidhet për të festuar martesën e saj me të dashurin e saj prej kohësh, Eldridge Toney. Megjithatë, në episodin e ardhshëm, Anna e gjen veten duke marrë këshilla kontradiktore se si të vazhdojë.

Anna Cardwell

Kungull i dha sugjerime të dobëta diete motrës së saj Anna “Chickadee” Cardwell mes betejës së saj me kancerin, siç shihet në një video ngacmuese për episodin e ardhshëm të Mama June: Family Crisis.

Në klip, Kungull bën një vizitë në Anna dhe nëna e tyre, Qershor “Mama June” Shannon, për të ofruar mbështetje. Ajo sjell me vete një tigan me lazanja për Anna. Gjatë bisedës së tyre, Anna i zbulon Kungull se ajo ka përjetuar disa të përziera, por e siguron atë se trajtimi me kimioterapi po tregon shenja përparimi.

“Ata thonë se nuk kam më njolla në mushkëri. Veshka ime është pak e fryrë,” vazhdoi ajo. “Tumori në veshkat e mia është rritur pak, por ata thanë se kjo mund të jetë shkaku që ai po vdes.”

Lauryn "Pumpkin" Efird

Dietat me shumë yndyrë dhe me fibra të ulëta mund të rrisin rrezikun e shumë llojeve të kancerit, duke përfshirë kancerin e zorrëve, mushkërive, prostatës dhe mitrës. Reduktimi i marrjes së alkoolit dhe mbajtja e një peshe të shëndetshme trupore mund të zvogëlojë simptomat që lidhen me shumë kancere.

Anna Cardwell

qershor, 44 vjeçe, përmendi gjithashtu se mjekët e këshilluan Anën që “t’i kushtonte vëmendje trupit të saj dhe si ndihet”. Nëna e dy fëmijëve shtjelloi, duke theksuar rëndësinë e konsumimit të më shumë “zarzavateve dhe frutave”, duke reduktuar marrjen e sheqerit.

Mama June Shannon

Derisa Kungull argumentoi se Anna duhet ta lejojë veten të “kënaqe”, e qershorit vajza e madhe shprehu vendosmërinë e saj për të bërë gjithçka që duhet për të siguruar që ajo të jetë gjallë për të dëshmuar vajzën e saj e Kaitlyn-it diplomimi i shkollës së mesme në katër vjet.

“Do të jem mirë. Ne thjesht po shkojmë me rrjedhën. Kjo është ajo që ne po bëjmë. Kemi të bëjmë me letrat që na janë dhënë”, vazhdoi ajo.

Lauryn "Pumpkin" Efird

qershor u shfaq në mbështetje të e Anës qëndrim, megjithatë Kungull këmbënguli se motra e saj duhej ta merrte më seriozisht betejën e saj shëndetësore. “Ne duhet t’i adresojmë të gjitha këto gjëra, ju e dini se çfarë po them,” tha ajo. “Ka shumë aspekte të tjera përveç kancerit që duhet të rregullohen, por nuk janë aspak.”

Anna Cardwell

Kungull shprehu pakënaqësinë e saj, duke deklaruar se “nuk i pëlqente” mungesa e një plani apo udhëzimi të qartë nga e Anës mjekët lidhur me hapat që duhet të ndërmarrë familja.

Lauryn "Pumpkin" Efird

qershor më pas sqaroi se kishin kërkuar qartësi nga e Anës mjekët në lidhje me situatën e saj, por profesionistët mjekësorë dukej se adoptuan një qasje “prit dhe shiko”. “E kuptoj. Ata janë mjekë. Por edhe unë jam konfuz.” qershor shtuar.

Anna dukej se arriti kufirin e saj me bisedën, duke vënë në dukje se Kungull dhe qershor po i jepnin asaj një “dhimbje koke”, përpara se të largohej nga diskutimi.

Anna Cardwell

Në një zbulim tronditës, personaliteti televiziv ndau me guxim diagnozën e saj të kancerit të kancerit të veshkave në fazën 4 me botën në janar 2023. Megjithatë, tragjikisht, udhëtimi mori një fund të zymtë kur qershori konfirmoi vdekjen e saj në një postim prekës në Instagram më 10 dhjetor. , 2023.

“Me zemër të thyer po e shpallim këtë [Anna] nuk është më me ne”, u shpreh June. “Ajo ndërroi jetë në shtëpinë time mbrëmë në mënyrë paqësore në orën 23:12. Ajo bëri një luftë të tmerrshme për 10 muaj. Ajo u nda nga jeta me familjen rreth saj. Ne do t’ju përditësojmë të gjithëve me më shumë informacion pasi t’i marrim sot. Ne ju duam të gjithëve dhe vazhdojmë lutjet dhe mendimet për familjen tonë gjatë kësaj kohe të vështirë.”

Lauryn "Pumpkin" Efird

Në kohën e e Anës kaloi, u zbulua se jo të gjitha punët e saj ishin në rregull, duke përfshirë rregullimet e kujdestarisë për vajzat e saj. Në dhjetor 2023, qershor iu dha kujdestaria e Kaitlyn11, ndërsa e Anës Vajza më e vogël, Kylee, 8 vjeç, po banon me të atin dhe e Anës ish-bashkëshorti, Michael Cardwell.

Mama Qershor: Kriza Familjare transmetohet të Premten në WEtv në orën 21:00 ET.