Lateasha Lunceford pretendon se Damon Kimes ka mashtruar në Heavenly

Klea

Lateasha Lunceford pretendon se Damon Kimes ka mashtruar në Heavenly

Dorezat janë hequr zyrtarisht me Lateasha “Çaj i ëmbël” Lunceford dhe Dr Heavenly Kimes. Anëtari më i ri i kastit të Married To Medicine shkoi në rrjetet sociale duke pretenduar se Heavenly ka konfirmuar se Dr. Damon Kimes ka tradhtuar në të kaluarën.

“Por nëse zbres poshtë dhe filloj të përkulem dhe të filloj të flas për Damon, do të ishte një problem,” tha Sweet Tea. “Dhe unë nuk jam tipi i njeriut për ta bërë këtë.”

Deklarata e Teas vjen disa ditë pas debatit të saj shpërthyes me doktor Heavenly në Instagram Live. Kur pronarja e Buzëqeshjeve nga Dr. Heavenly i tha shokut të saj më të ri të aktorit “shko në ferr”, Tea ia ktheu zjarrin, duke thënë: “Mamaja jote është atje”. Që nga ajo kohë, të dy i kanë rënë pa pushim njëri-tjetrit dhe nuk ka asnjë shenjë që kjo të ndalet së shpejti.

Tea pretendon se Heavenly ishte i frikësuar nga faturat e Mariah…

Më vonë në video, Tea iu referua thashethemeve që ish-anëtarja e kastit Mariah Huq ngriti në një sezon të mëparshëm për Damon gjatë një zënke me Heavenly. “Mund t’ju them shumë njerëz që kanë fjetur me Damon,” bërtiti Mariah. “Doni t’i sjell faturat? Sepse kam marrë fatura.”

Edhe pse Heavenly i ka mohuar me forcë thashethemet e mashtrimit, Lataesha pretendoi se i kishte konfirmuar ato në të kaluarën.

“Ne e dimë që burri yt të ka tradhtuar,” vazhdoi Tea. Madje, ti më the, Heavenly, këtë kur Mariah tha se kishte fatura [on Damon], ti e besove Mariah … Kjo më bën të besoj se ai ka mashtruar. Por ju e dini çfarë, është në rregull. Ju do të qëndroni pranë burrit tuaj. Kjo është mirë. Shumë prej jush do, dhe kjo është në rregull.”

Dr. Heavenly dhe Sweet Tea nuk janë parë sy më sy që nga premiera e sezonit 10. Pas çdo episodi, Heavenly zakonisht e përmbledh atë me ish-prodhuesin ekzekutiv të Real Housewives të Atlantës, Carlos King – një lëvizje që Tea nuk e pëlqen.

“Ajo duhet të lidhet me dikë tjetër që është i ri, që është i gatshëm të ndajë, që nuk i njeh litarët,” tha Tea. “Ajo është e gatshme të thotë çdo gjë dhe gjithçka vetëm për të mbajtur dritën e saj, por nuk e ka problem të marrë rrëmujën me ty dhe të krijojë diçka të madhe që të mund t’i heqë dritën asaj dhe familjes së saj.”

Married to Medicine vazhdon të dielave në orën 9/8c.