Traileri i Sezonit 8 të The Below Deck Mediterranean na ka emocionuar

Klea

Lartësitë dhe uljet e kapitenit Sandy Yawn në Poshtë Deck

Kapiten Sandy Yawn e bëri atë Poshtë kuvertës debutimin përmes Sezonit 2 të Mesdheut në Below Deck. Në rrëfimet e saj, ajo shpjegoi se sa e vështirë ishte për gratë të shkëlqejnë në këtë industri kryesisht të dominuar nga meshkujt. Prandaj, si kapiteni i vetëm femër (dhe LGBTQIA+) i ekskluzivitetit, paraqitja e saj në këtë shfaqje ishte (dhe është ende) monumentale.

Pas sezonit të saj të parë në transmetim, reagimet ndaj kapitenit Sandy ishin kryesisht pozitive. Megjithatë, pas riprodhimit të sezonit 2, qëndrimi i saj dukej se ndryshoi. Duke parë ekuipazhin e saj duke folur keq, ndonjëherë edhe duke gënjyer për gjëra të rastësishme, si qepët në pjatat e mysafirëve, duhet të ketë qenë e ashpër. Kur u kthye për sezonin 3, ajo u paraqit ndryshe, duke i lënë të gjithë të kuptojnë se ajo ishte e gjitha biznesi duke ecur përpara.

Kanë kaluar shumë sezone që kur kapiteni Sandy Yawn hyri për herë të parë në bord. Fatkeqësisht, ekzistenca e saj e gjatë në serial ka ndarë shikuesit. Me pretendimet për mikromenaxhimin dhe luajtjen e të preferuarave, stili i saj drejtues ose i sheh fansat që e duan ose e urrejnë praninë e saj. Për të shpjeguar më tej, këto janë nivelet më të larta dhe më të ulëtat e kapitenit Sandy.

Lartë – Bobby i mentoruar pas një gabimi serioz në sezonin 2

Bobby Giancola ishte një deckhand në Sezonin 1 të Below Deck Mediterranean. Kur u kthye për Sezonin 2, ai takoi shefin e tij të ri, Kapiten Sandy. Gjatë asaj që supozohej të ishte një rënie e kontrolluar e spirancës, Bobby lëshoi ​​shumë më tepër se 5 prangat që kërkoi Kapiteni Sandy. Kapiteni më pas bërtiti që Bobby të ndalonte, dhe në një rrëfim, Bobby shpjegoi se ai “i thithë matematikën”.

“Unë nuk sundoj me grusht të hekurt. Unë nuk do të kundërshtoj Bobby. Ai tashmë e di se e ka dehur, kështu që pas kësaj karte, ne do të flasim për të, “shpjegoi një kapiten shumë i qetë Sandy. Kur të ftuarit u larguan, ajo bëri pikërisht këtë, duke punuar me Bobby në përkthimin e prangave në metra.

Bosun Max Hagley më pas deklaroi se çdo kapiten tjetër ka të ngjarë të kishte humbur qetësinë. Gabimi i Bobby-t mund t’i kishte sjellë dëme të shtrenjta jahtit, gjë që është një çështje madhore. Prandaj, ky moment i qetë dhe i mësuar është një nga nivelet më të larta të kapitenit Sandy në Below Deck.

Fraser i ulët – Berated për Thjesht rënkim në sezonin 10

Ecni përpara për shumë vite dhe kaloni në Below Deck për sezonin 10, dhe do të shihni një anë krejtësisht të ndryshme të Captain Sandy. Ndryshe nga kur Bobi pothuajse shkaktoi dëme në jaht dhe u trajtua me mirësi, shefi Stew Fraser Olender u dëgjua thjesht duke qarë për kapitenin dhe ajo pothuajse e pushoi atë.

Për t’u rikthyer, kapiteni Sandy ishte i hirshëm, duke hyrë në vend të kapitenit Lee Rosbach kur ai duhej të largohej përkohësisht. Megjithatë, sapo ajo hyri në bord, kapiteni Sandy vuri sytë në departamentin e tij të brendshëm dhe ai u bë i shëmtuar. Pasi dëgjoi anëtarët e ekuipazhit duke folur për të përmes mureve të hollë, ajo vendosi ta quante Fraserin “një kancer” në varkë, gjë që ishte e rëndë.

Më pas u zhvillua një lojë e detyruar volejbolli e udhëhequr nga kapiteni Sandy. Megjithatë, Fraser nuk mund të bashkohej, pasi ai kishte marrë një lëndim pak më parë. Me këtë, kapiteni Sandy sulmoi aftësitë e tij drejtuese më tej, me ekuipazhin që shikonte.

Për vite të tëra, shumë njerëz kanë vënë në dukje mospërputhjet mbi mënyrën se si kapiten Sandy i trajton ata brenda pjesëve të brendshme dhe departamentet e jashtme. Ajo është parë shpesh duke mentoruar ekipet e kuvertës me durim të jashtëzakonshëm, ndërsa shprehet se ekipet e brendshme janë si kamariere, shpesh duke veçuar përpjekjet e tyre. Preferenca e saj e ulur për këtë departament, së bashku me trajtimin e saj ndaj Fraser, është një nga nivelet më të ulëta të kapitenit Sandy në Below Deck.

I lartë – Shëndeti mendor i nderuar i Hanës në sezonin 3

Hannah Ferrier ishte Shef Stew OG në Mesdheun Poshtë Deck. Në sezonin 2, Hannah bëri çmos për të qetësuar kapitenin e sapopunësuar Sandy, por të dy nuk ia dolën. Pasi Hannah rrëfeu se po puthte një të ftuar charter, pakënaqësia e kapitenit Sandy u rrit.

Në sezonin 3, Hannah filloi të dashurohej me Conrad Empson. Pasi lindi një mosmarrëveshje mes dyshit, e nxitur nga një natë me pirje të madhe, ankthi i Hanës mori përsipër, duke e bërë atë të sëmurej. Në fillim, kapiteni Sandy u caktua që të mos e shihte Hanën lart e rrotull, duke punuar. Megjithatë, kur mësoi se Hannah po luftonte kundër një sulmi ankthi, zëri i saj u zbut.

Ajo e quajti Hanën “e dashur”, duke i thënë që ta kalonte ditën në shtrat. Ky respekt i treguar ndaj shëndetit mendor të Hanës është një nga nivelet më të larta të kapitenit Sandy nën kuvertë.

E ulët – e pushoi Hannah pas gjetjeve të shëndetit mendor në sezonin 5

Në sezonin 5, tensioni midis Hannah dhe kapitenit Sandy u intensifikua. Gjithashtu në bord këtë sezon ishte Malia White, e cila është e afërt me kapitenin Sandy, por jo me Hannah. Kur kapiteni Sandy shkarkoi shefin Hindrigo Lorran (KiKo), (që është një tjetër nivel i ulët nëse na pyet ne), i dashuri i atëhershëm i Malias, shefi Tom Checketts e siguroi punën me lehtësi.

Kur Malia i kërkoi Hanës të ndërronte dhomën në mënyrë që ajo të rrinte me të dashurin e saj, Hannah me të drejtë tha jo. Si një vogëlushe, Malia shkoi te Kapiteni. Kapiteni Sandy mori anën e Malias, por kur Hannah po largohej, Malia goditi përsëri. Në banjën e përbashkët të vajzave, Malia rregulloi medikamentet e Hanës për ankthin, për të cilat ajo kishte një recetë dhe bëri një foto për ta ndarë me kapitenin.

Kapiteni Sandy më në fund e nxori jashtë. Ajo e thirri Hanën në kabinën e timonit dhe pushoi nga puna shefin Stew, duke përdorur dështimin e saj për të zbuluar ilaçet e saj si arsyetim. Në mënyrë tronditëse, Hannah zbriti lehtësisht, gjë që dukej se e frustronte edhe më shumë kapitenin Sandy. Kur Hannah doli nga jahti, kapiteni Sandy e ndoqi, duke qortuar ish-punonjësin e saj në çdo hap.

Madje ende, Hannah (kryesisht) mbeti e kompozuar. Megjithatë, të gjitha këto gjëra i përkasin niveleve më të ulëta të kapitenit Sandy në Poshtë Deck.