Lame, Nuk kishte Reunion Poshtë Deck Down Nën Sezonin 2

Klea

Lame, Nuk kishte Reunion Poshtë Deck Down Nën Sezonin 2

Poshtë Deck Down Under Finalja e sezonit 2 u transmetua javën e kaluar. Megjithatë, një ribashkim nuk pasoi kurrë. Në mënyrë tipike, një ribashkim u siguron shikuesve mbylljen në fund të çdo sezoni, kështu që tani, ne kemi mbetur me shumë pyetje. Pa një ribashkim, disa individë gjithashtu nuk mund të shpjegojnë veprimet e tyre, apo edhe të korrigjohen me yjet e tyre, nëse është e nevojshme.

Mjerisht, ribashkimet nuk shihen shpesh në ekskluzivitetin Below Deck. Gjatë viteve, janë dhënë disa arsye se pse, duke përfshirë faktin se një mikpritës i ri për këto ribashkime mund të jetë në nevojë. Për më tepër, ekuipazhet zakonisht punojnë në jahte të tjera pasi të përfundojë sezoni i tyre. Kjo do të thotë që këto jahte nuk janë në gjendje të fluturojnë për në Nju Jork për një diskutim në grup.

Ndërsa ribashkimet e Zoom kanë ndodhur, këto janë gjithashtu një luftë. Shpesh, këta anëtarë të kastit që ende punojnë shtrihen në zona të shumta kohore. Prandaj, ne kemi parë individë që filmojnë në orë të egra, të tilla si ora 3 e mëngjesit, pasi ata ishin shumë larg për t’u përshtatur në një sferë tipike kohore si bashkë-yjet e tyre.

Sa i përket arsyes se pse ky sezon i veçantë i Below Deck Down Under nuk filmoi një ribashkim, një anëtar i kastit u shpreh. Shefja Tzarina Mace-Ralph mori në tregimet e saj të Instagramit të skaduara që atëherë për të ndarë një supozim. Këtu, Cheffy ndau se mbrojtja e Margot Sisson, e cila ishte përfshirë në një tentativë sulmi seksual në bord, ka të ngjarë të ishte një arsye se pse ribashkimi u ndërpre.

Aesha Scott dhe kapiteni Jason Chambers u shfaqën në Watch What Happens Live menjëherë pas finales, por kjo është gjithçka që kemi marrë. Ne ndoshta nuk do ta dimë kurrë pse nuk ndodhi një ulje e plotë e aktorëve. Megjithatë, është ende e keqe që nuk ka pasur një Ribashkim Below Deck Down Under Season 2. Ja pse.

Shikuesit nuk do të dëgjojnë për transformimin e Margot

Është e qartë se Margot kishte një sezon të vështirë. Për të përballuar, Margot iu drejtua alkoolit. Kur pirja e saj gjatë kartës u bë e dukshme, Aesha dhe kapiteni Jason ndërhynë. Pas një bisede me rrota, Margot ishte në gjendje të mbante punën e saj në bord, ku sjelljet e saj filluan të ndryshonin shpejt.

Në episodin e fundit, kapiteni Jason njohu ndryshimet e Margot dhe i ofroi asaj një koncert me jaht jashtë ajrit. Megjithatë, Margot e dinte që ajo ishte thyer. Prandaj ajo e refuzoi ofertën e tij të hirshme, duke deklaruar se duhej të bënte një rrahje për t’u shëruar.

Pas xhirimeve, Margot ka bërë edhe më shumë punë për të përmirësuar veten. Margot postoi për sezonin e saj së fundmi, duke shpjeguar rrugëtimin e saj si gjatë xhirimeve ashtu edhe pas saj. “Të shihja veten duke iu kthyer alkoolit si një mekanizëm përballues në mënyrë të përsëritur gjatë gjithë sezonit ishte vërtet e trishtueshme dhe e dhimbshme për t’u parë… Pas shfaqjes, mora mbështetjen që më duhej, mora SHUMË kohë për të reflektuar dhe abstenova nga alkooli për më shumë se një vit. ”, shkroi ajo.

Do të ishte vërtet e mrekullueshme të dëgjoje nga filmimi i Margot pas xhirimeve. Rritja e saj si gjatë dhe pas këtij sezoni charter është e admirueshme. Prandaj, jemi të mërzitur që një ribashkim Below Deck Down Under Season 2 u ndërpre, pasi rritja e Margot meriton të njihet dhe të festohet.

Shikuesit nuk do të dëgjojnë për shkëlqimin e João-s

João Franco me të vërtetë e shpengoi veten në Below Deck Down Under Season 2. Shfaqja e tij në këtë serial ishte shumë më e mirë se ajo e çdo sezoni të tij të mëparshëm në Below Deck. Ai ndreqi marrëdhënien e tij të punës me Aeshën dhe e drejtoi ekipin e tij në kuvertë me hir.

Ashtu si Margot, João postoi reflektimet e tij. Fjalët e tij tregojnë se edhe ai ka bërë disa ndryshime në jetë, duke përfshirë ndarjen nga “njerëzit që nxorën më të keqen” tek ai. Pa një ribashkim, ne nuk do ta dimë saktësisht se kujt i referohej João.

Ajo që ne dimë është se disa gjëra vërtet të shkëlqyera kanë ndodhur në jetën e João-s pas xhirimeve. Ndër arritjet e tij të listuara ishin: “Takova një vajzë, udhëtova nëpër botë, mora licencën e kapitenit tim të madh, bleva tokë dhe aktualisht po ndërtoj shtëpinë time të ëndrrave, [and] Mora një punë në një nga varkat më të reja në botë.”

Woah. Këto janë të gjitha ngjarje pozitive, të rëndësishme të jetës. Me ndërprerjen e ribashkimit Below Deck Down Under Sezon 2, shikuesit tani do t’i grabiten shkëlqimet e João-s, gjë që është një fatkeqësi e madhe.

Spekulimet nuk do të marrin përgjigje

Kemi kaq shumë pyetje në lidhje me çiftet e shumta të mundshme që ndodhën këtë sezon. Për shembull, Harry Van Vliet kishte një dashuri të madhe me Margot. Kur Margot e caktoi atë në zonë, Harry u bë shoku më i mirë që çdo vajzë mund të shpresonte ndonjëherë të kishte.

Pas xhirimeve, Harry erdhi në SHBA, ku kaloi shumë kohë me Margot. Në fotot dhe bobinat e publikuara në internet, dyshja duken ende tepër të afërt. A mbetën ata miq, apo zemra e Margot u zbut drejt kuvertës më të bukur që është parë ndonjëherë në Below Deck?

Në episodin pas finales së WWHL, kapiteni Jason deklaroi se Culver Bradbury dhe Jaimee Neale shkuan së bashku në një turne njëmujor në Australinë Perëndimore pas xhirimeve. Megjithatë, kapiteni Jason vazhdoi të thoshte se çifti që atëherë ka dhënë dorëheqjen. Aesha më pas la të kuptohej se mund të kishte pasur edhe disa mesazhe të pista të dërguara midis Jaimee dhe një individi të panjohur, gjë që ndoshta i dha fund çiftimit të saj me Culver. Kemi shumë pyetje…

Më në fund, në një episod të veçantë të WWHL, Culver dhe Tzarina ishin shumë flirtues me njëri-tjetrin. A u rindez romanca e tyre e dështuar në ajër pasi Culver ndau rrugët me Jaimee? Sinqerisht, ne shpresojmë që jo, pasi mendojmë se Cheffy ynë meriton më mirë se një lojtar barbush.

Pa një ribashkim për Below Deck Down Under Season 2, asnjë nga këto pyetje nuk do të adresohet, gjë që na ka lënë përtej të mërzitur. Thënë kështu, nëse ndonjë nga anëtarët e ekuipazhit të këtij sezoni po e lexon këtë, mos ngurroni të na lini zgjidhjen në komente. Dhe kur them ndjehu i lirë, në thelb dua të them BËJE IT.