Lamar Odom ofron trajtimin e djalit të NeNe Leakes në rehabilitimin e tij

Klea

Lamar Odom ofron trajtimin e djalit të NeNe Leakes në rehabilitimin e tij

Lamar Odom po kërkon të ndihmojë një mik të vjetër me qendrat e tij të rehabilitimit. Fatkeqësisht, që kur e pamë për herë të fundit NeNe Leakes’ lufton me djalin e saj Bryson Bryant në The Real Housewives of Atlanta, ai nuk i ka ndryshuar gjërat. Ai u arrestua në korrik për posedim të opioidit të rrezikshëm, Fentanyl. Ai gjithashtu u dha policëve emrin e vëllait të tij në vend të emrit të tij përpara se të përfundonte në burg.

NeNe vendosi të mos i vinte në shpëtim dhe Bryson përfundoi me një avokat të caktuar nga gjykata. Ajo tashmë ka kaluar nëpër disa nga incidentet e Bryson që kanë të bëjnë me varësinë e tij nga droga. Ajo ka thënë gjithashtu se është e vështirë të ulesh dhe të shikosh, por ajo është bërë “e mpirë” ndaj situatës.

Bryson sapo u lirua nga burgu i Gwinnett County më 5 tetor pasi postoi një garanci prej 6,100 dollarësh. Ai është ende në pritje të gjyqit. Megjithatë, dikush ofroi t’i vinte në shpëtim këtë herë. Ylli i pensionuar i NBA-së/ish-burri i Khloé Kardashian, Lamar, kontaktoi NeNe për t’i ofruar Bryson një vend në një nga qendrat e tij të rehabilitimit.

Lamar Odom ka disa qendra rehabilitimi që kur luftoi vetë me varësinë

(Foto nga Rodin Eckenroth/Getty Images)

Lamar pati shumë incidente shumë të publikuara në lidhje me drogën vetë, disa prej të cilave u shfaqën në Keeping Up With The Kardashians kur ai dhe Khloé ishin bashkë. Që atëherë ai u pastrua dhe filloi Grupin e Rimëkëmbjes Odom, i cili drejton disa qendra rehabilitimi në të gjithë Kaliforninë.

NeNe dhe Lamar ishin të dy në reality show College Hill vitin e kaluar dhe kanë mbetur miq. Radar Online thotë se Lamar kontaktoi NeNe këtë javë për të ndihmuar në marrjen e Bryson-it trajtimin që ai padyshim ka nevojë.

Një burim tha se NeNe ende nuk i është përgjigjur Lamar për ofertën bujare. Pas arrestimit të Bryson, ajo tha se ai ka nevojë për shumë këshillim dhe rehabilitim, kështu që kjo mund të jetë një mundësi e mirë për të. Kudo që të përfundojë Bryson, shpresojmë se ai është gati dhe i gatshëm të bëjë punën për të shkuar në një rrugë më të mirë.