Lala Kent

Klea

Lala Kent zbulon ultratingullin e vajzës së saj: “Mezi presim t’ju mirëpresim në familjen tonë”

Lala Kent zbulon ultratingullin e vajzës së saj: “Mezi presim t’ju mirëpresim në familjen tonë”

Lala Kentylli nga Rregullat e Vanderpompës, mori për të Tregime të enjten, më 27 qershor, për të ndarë një imazh intim me ultratinguj 4D të vajzës së saj të palindur, duke u ofruar fansave një pamje prekëse në familjen e saj në rritje.

Lala Kent

“Fëmijë Smezi presim t’ju mirëpresim në familjen tonë,” Lala mbishkrimi i fotos, duke nxjerrë në pah pritjen dhe gëzimin e saj teksa përgatitet për ardhjen e fëmijës së saj të dytë.

Kenti tashmë e çmon mëmësinë me vajzën e saj trevjeçare Ocean, të cilën e ndan me ish Randall Emmett.

Lala Kent

Gjatë një Amazon Live seanca e 9 prillit, Lala diskutoi sinqerisht udhëtimin e saj të shtatzënisë, duke përfshirë zgjedhjen e saj të inseminimit intrauterin (IUI) dhe eksitimin e saj të pa rezervë pasi mësoi se po kishte një vajzë tjetër.

“Kam pasur zero zhgënjim gjinor. Unë isha i emocionuar dhe e di që çdo person i pëlqente: “Unë dua vetëm një fëmijë të shëndetshëm”. Por kur bëra takimin tim 20-javor me Oqeani, dhe ata kishin filluar të flisnin për atë se si ajo nuk po dukej mirë, pas atij momenti, unë me të vërtetë thashë: ‘Nuk më intereson fare që tani e tutje me fëmijët e tjerë se çfarë kam. Unë kurrë nuk dua të përjetoj një mjek që të më thotë, kjo nuk duket më mirë.’ Kështu që nuk pata asnjë zhgënjim.” Kenti ndau, duke reflektuar mbi udhëtimin e saj me mirënjohje.

Lala Kent

Lala shprehu gjithashtu vlerësimin e saj për mbështetjen e madhe që mori kur ndau lajmin e shtatzënisë, duke theksuar: “Të gjithë më dhanë një reagim kaq të vërtetë dhe emocionues. e Arianës reagimi ishte shumë i lartë dhe unë e vlerësova shumë atë. Truri im, Xhesika, i cili fjalë për fjalë, unë jam si, “A jeni ende atje në telefon?” Ajo qante dhe bërtiste në telefon. Të gjithë kanë qenë vërtet mbështetës.”

Lala Kent

Duke iu drejtuar sistemit të saj të mbështetjes, Kenti e vlerësoi familjen dhe miqtë e saj të ngushtë, duke thënë: “Natyrisht nëna ime dhe vëllai im Easton janë një pjesë e madhe e pod dhe ato të qëndrueshme që janë këtu çdo ditë. Dhe pastaj duhet t’i jap shumë merita Brock dhe Scheana të cilët kanë qenë një pjesë e madhe e orkës sime të vogël. Ata me të vërtetë u ngritën në një mënyrë të madhe edhe para se unë të vendosja të kisha këtë fëmijë.”

Lala Kent

Lala reflektoi edhe mbi shpresat dhe frikën e saj në lidhje me amësinë, duke thënë: “Ka momente ku shoh miqtë e mi me fëmijët e tyre dhe vetëm njësinë që ata kanë krijuar. Dhe unë do të them unë, nuk është aq shumë për mua, është më shumë për të parë Oqeani dhe mendoj për këtë foshnjë të re, dhe jam si, “Unë thjesht shpresoj që ata të jenë në rregull me mënyrën se si e kam strukturuar jetën tonë dhe të mos shikojnë familjet e tjera dhe të mendoj, pyes veten pse ne” nuk e kemi ashtu.’ Unë me të vërtetë shpresoj që ata të ndihen rehat duke bërë pyetje.”

Në diskutimin e saj rreth menaxhimit të emocioneve të shtatzënisë, Kenti ndau një moment të qetë, duke zbuluar: “Unë jam vërtet i fiksuar pas kujdesit tim të lëkurës dhe jam i fiksuar pas ujit tim të gazuar. Pra, kur futem në atë zonë, para së gjithash, e kam rrethuar veten me njerëz kaq të mrekullueshëm, saqë kur kam ato emocione që janë qartësisht hormonale dhe nuk kam kontroll mbi to, njerëzit rreth meje ushqehen me të. Ata janë shumë të ëmbël. Nuk më bëjnë të ndihem sikur jam çmendur, por kur është vetëm një nga ato ditë emocionale hormonale, më duhet të çaj një ujë të gazuar dhe të heq një ngarkesë.”

Lala Kent

Ylli i realitetit televiziv përfundoi me një shënim për kujdesin ndaj vetes dhe gatishmërinë për kapitullin tjetër, duke thënë: “Më duket shumë e çuditshme që kam dëshirë për gjizë me domate dhe kripë për gallon. Kjo është gjithçka për të cilën mendoj, gjë që është shumë e çuditshme. Unë as nuk mendoj se mund të përgatitem. Mbaj mend vetëm se kam folur me të Stassi dhe thënia e saj për dy fëmijë nuk është shaka dhe thjesht jini të përgatitur. Nuk ka asgjë më të mirë. Por unë jam i lodhur, kështu që po përpiqem të zhytem në këtë dhe se është në rregull të jem i mbingarkuar. Është në rregull të kërkosh ndihmë, dhe është në rregull të jesh shumë i rraskapitur dhe është në rregull të thuash se kam nevojë për një pushim nga njerëzit.”

Lala Kentit Përditësimi i Instagram vjen si një vazhdim i rrugëtimit të saj drejt amësisë, ku ajo vazhdon të ndajë përvojat e saj me sinqeritet dhe çiltërsi, duke u ofruar fansave një kuptim më të thellë të gëzimit, sfidave dhe mbështetjes që e rrethon gjatë kësaj kohe emocionuese.