Lala Kent shpjegon lidhjen e ngushtë me Scheana Shay

Klea

Lala Kent shpjegon lidhjen e ngushtë me Scheana Shay

Ndër zhvillimet e Vanderpump Rules Sezonit 11, fansat tani janë trajtuar me zbulimin se Lala Kent dhe Scheana Shay thuhet se janë më afër se kurrë. Scheana dhe Lala kanë qenë miq prej kohësh, por miqësia e tyre ka pasur ulje-ngritjet e saj.

Në vazhdën e Scandoval, lidhja e tyre dukej veçanërisht e pasigurt. Me besnikëri të grisura dhe ndarje intensive, u rrit një ndarje midis Scheana dhe Ariana Madix. Lala, duke mos dashur të tundte varkën, qëndroi fort në anën e Arianës.

Por ndërsa viti 2023 vazhdoi, Scheana dhe Lala u duk se u kthyen së bashku. Dyshja madje bëri një udhëtim vajzash në Vegas me vajzat e tyre. Pra, çfarë ndryshoi? Si u ribashkuan të dy dhe e rivulosën lidhjen e tyre kaq të sigurt?

Lala dhe Scheana janë “më delikate” me njëra-tjetrën

Në një intervistë të lëshuar më 30 janar, Cosmopolitan pyeti Lalën se me kë ndihej më afër në sezonin 11 të VPR. “Unë jam më afër me Scheanën këtë sezon të ardhshëm,” u përgjigj ajo. “Këtë Krishtlindje të kaluar, ajo më mirëpriti mua dhe familjen time në shtëpinë e saj në Palm Springs.”

Sa i përket arsyes pse kjo do të thoshte kaq shumë për të, Lala shpjegoi: “E dini, familja ime duket ndryshe dhe unë duhet ta ndaj fëmijën tim tani gjatë pushimeve dhe të kem dikë që më solli në shtëpinë e tyre dhe bëri që pushimet të ndihen si një festa ishte diçka për të cilën isha vërtet mirënjohëse. Dhe atëherë ajo dhe unë u afruam jashtëzakonisht shumë.”

Lala vazhdoi, “Që atëherë, ajo e ka parë vërtet atë që kaloj çdo ditë, gjë që ia fsheh nga pjesa më e madhe e botës. Është shumë intensive dhe është shumë, dhe mendoj se sapo u ndjeva mjaftueshëm rehat dhe ajo pa shumë gjëra me të cilat duhej të merresha, ne sapo krijuam këtë lidhje të mahnitshme ku ndihem sikur ajo është më delikate me mua dhe unë jam më shumë delikate me të.”

Në të njëjtën intervistë, Lala shprehu se si ajo dhe Scheana shpesh ndiheshin si “të dëbuar” si të vetmit anëtarë të grupit me fëmijë. Lala i mbylli mendimet e saj duke thënë: “Kemi kaluar një sezon të mrekullueshëm të mbështetjes te njëri-tjetri”.

Vanderpump Rules Sezoni 11 vazhdon të martën në 8/7c në Bravo.