Lala Kent kritikon Tom Sandoval për fotot me Tigrin

Klea

Lala Kent kritikon Tom Sandoval për fotot me Tigrin

Epo, duket si Tom Sandoval është sërish nën zjarr. Këtë herë, nuk ka të bëjë fare me kë po fle, dhe përkundrazi, është me kë pozon.

Ylli i Vanderpump Rules ka udhëtuar nëpër Azi me partnerin e tij në krim, Tom Schwartz. Së fundmi ata vizituan Tiger World Tajlandën dhe Tom ndau një video të tij duke pozuar me një tigër gjigant, duke jetuar fantazinë e tij më të mirë Joe Exotic.

Kushdo që ka parë Tiger King e di se këto lloj biznesesh që ofrojnë takime me kafshët janë jashtëzakonisht problematike. Me sa duket, Tom nuk e mori memorandumin, kështu që bashkë-ylli i tij Lala Kent mori kohë për ta rregulluar atë.

Qëndroni larg tigrave, Sandoval – ose përballuni me zemërimin e Lalës

Nëse Sandoval është Joe Exotic, kjo e bën Carole Baskin të Lala VPR. Ajo është e indinjuar me faktin që Tom do të pozonte me një tigër në robëri. A nuk mund të gjente diçka më të mirë për të bërë me kohën e tij në Tajlandë? Pse të mos shkoni në një shfaqje ping-pong si gjithë të tjerët?

Ndërsa nuk mund të themi me siguri se çfarë ndodh në Tiger World Tajlandë, ne e dimë se shumë nga këto vende i trajtojnë keq kafshët e tyre. Ata duhet t’i drogojnë dhe t’i heqin kthetrat që të mund të pozojnë për foto me njerëz si Sandoval. Nuk është një jetë që ia vlen të jetohet. Natyrisht, tigrat duhet të jenë në natyrë dhe të mos punojnë si atraksione anësore, kështu që Lala e përplasi Tomin për pjesëmarrje në aktivitet.

Në Instagram, ajo shkroi: “Jam e tmerruar nga fotografia që ka bërë me një tigër në robëri. Kjo temë më ka qenë afër zemrës për shumë vite.”

Lala vazhdoi, “Ajo që maskohet si “argëtim” dhe “cool”, është në fakt abuzimi me kafshët. Është zemërthyer. Unë kam bërë zhurmë për edukimin tuaj dhe ja ku jam për t’ju thënë sërish… Mos i përkrahni vende si ky.”

Natyrisht, Lala nuk ishte i vetmi person që thirri Sandovalin për postimin problematik. Shumë fansa e kanë thirrur atë për mungesën e vetëdijes. Edhe James Kennedy peshoi dhe tha, “Unë kurrë nuk do të shkoja në një vend si ky, …… Le të vrapojnë të gjithë të lirë … gjithmonë e kanë gjetur këtë mizor dhe kaq të trishtuar.”

Sandoval nuk e ka komentuar reagimin. Ai ndoshta nuk do. Në fund të fundit, kjo është vetëm një ditë tjetër në jetën e djalit më pak të preferuar të TV realitetit.

Mund ta shihni përsëri në veprim në TV kur Vanderpump Rules të rikthehet për Sezonin 11, më 30 janar në 7/8c në Bravo.