Lala Kent i përgjigjet pretendimit të nënës se ajo po rrit vajzën e saj Oqean

Klea

Lala Kent i përgjigjet pretendimit të nënës se ajo po rrit vajzën e saj Oqean

Rregullat e Vanderpompës yll Lala Kent është një nënë beqare e 2-vjeçarit Ocean Kent Emmett. Ajo gjithashtu ka një punë. Kështu që ajo mbështetet te nëna e saj për ta ndihmuar të kujdeset për vajzën e saj, babai i së cilës është Randall Emmett. Ajo e konsideron nënën e saj Lisa Burningham si “bashkëprindërore” me të.

Në episodin e 29 nëntorit të podcast-it të saj Give Them Lala, vëllai i Lalës dhe bashkë-prezantuesi, Easton Burningham, përmendi se mamaja e tyre ishte e dërrmuar. Lisa është e lodhur nga shikimi i 2-vjeçares për një javë, ndërsa Lala punonte për një projekt.

Lala, sepse është Lala, nuk u gëzua kur dëgjoi që Lisa ankohej dhe nuk kishte simpati për nënën e saj. Ajo u përgjigj se mamaja e saj gëzon përfitimet e karrierës televizive të realitetit të Lalës. “Unë jam një prind që punon,” tha Lala. “Ajo nuk ankohet kur bëj vals [Louis Vuitton] dhe blej një çantë të re. Bën ajo?”

Lala ndihet si bashkëshort

Por Easton ndihet keq për mamin e tyre (Unë ndihem keq për Ocean, duke pasur Lala për një mama). “[Mom] më shikon dhe ajo thotë ‘Unë po e rrit këtë fëmijë’, i tha ai motrës së tij. Por, ish-aktorja nuk kishte asgjë.

“Unë vij në shtëpi dhe [Lisa] është në krye të shkallëve dhe ajo thotë, ‘Kam nevojë për ndihmën tuaj dhe e kam tejkaluar këtë’, kundërshtoi ylli i Pump Rules. “Dhe unë jam si, ‘Unë e di se çfarë ndjen një burrë tani.’ Si një punëtor, që ka punuar gjithë ditën, por mami ka qenë në shtëpi, duke rritur fëmijët. Dhe ajo thotë: ‘Kam nevojë për pushim.’ Dhe ai thotë: “Edhe unë jam i rraskapitur”.

“Unë jam djersitur tani për shkak të asaj që tha mami,” vazhdoi Lala e tërbuar. “‘Unë po e rrit këtë fëmijë.” Duke më thithur vezoret.”

Pasi Easton i kujtoi motrës së tij se mamaja e tyre ishte zhdukur pasi e pa vogëlushin për një javë të plotë pune, Lala me pahir pranoi të mos “i shkëpuste kokën kur të kthehem në shtëpi” për vajtimin. Po! Pyes veten nëse mami i Lalës po paguhet apo po i bën të gjitha këto falas? Duket sikur ajo po përfiton nga mamaja e saj, dhe nuk është aq mirë. Punësoni një dado, motër!

Lala kërkon një fëmijë tjetër

Përveç fëmijës për të cilin nuk mund të kujdeset, Lala dëshiron një fëmijë të dytë – përmes donatorit të spermës këtë herë për të shmangur çdo marrëdhënie të çrregullt. Së fundmi ajo ka përmendur përpjekjen për të mbetur shtatzënë përsëri dhe thotë se procesi “po shkon shumë mirë”.

“Nuk e prisja që jeta ime të ishte kështu”, tha themeluesi i Give Them Lala Beauty. “Por sigurisht që jam i emocionuar që na janë dhënë mundësitë për të sjellë fëmijë në botë.”

“E di që dua një fëmijë tjetër,” shtoi ajo, “Pra, çfarëdo që duhet të bëj për ta bërë këtë… IVF, dhurues sperme, IUI [intrauterine insemination] … ndonjë prej tyre. Unë thjesht dua që Ocean të ketë një vëlla.

Lala thotë se madje do të mendonte të kishte një fëmijë me një partner, “edhe pse kjo më shqetëson të kem një fëmijë me dikë”. Vë bast se edhe mamaja e saj e mërzit. Lisa e gjorë ndoshta do të përfundojë duke rritur fëmijën numër dy, përveç Oqeanit.

Sezoni 11 i Vanderpump Rules do të shfaqet premierë më 30 janar 2024 në Bravo.