Lala Kent duke fshirë mamin e saj është një pamje e keqe (edhe nëse ajo bën shaka)

Klea

Lala Kent duke fshirë mamin e saj është një pamje e keqe (edhe nëse ajo bën shaka)

Në një episod të fundit të Lala Kent‘s podcast, Give Them Lala, the Rregullat e Vanderpompës Ylli bëri disa komente të ashpra për nënën e saj. Megjithatë, edhe sikur Lala të mos ishte plotësisht serioze, sërish nuk ishte një pamje e mrekullueshme. Lalës iu bashkua vëllai i saj, Easton Burningham, i cili foli për nënën e tyre që e kishte të vështirë të shikonte vajzën e Lalës, Ocean Kent Emmett.

Easton tha se nëna e tyre, Lisa Burningham, luftoi duke u kujdesur për Ocean ndërsa Lala ishte larguar për një javë për biznes. “Unë thjesht po e rrit këtë fëmijë,” i tha Lisa gjoja Easton. Ankesat e Lizës në dukje e zemëruan Lalën, e cila argumentoi: “Unë jam një prind që punon” dhe këputi atë “[Lisa] nuk ankohet kur bëj vals [Louis Vuitton] dhe blej asaj një çantë të re.”

Vëllai i saj u përpoq të mbrojë çështjen e mamasë së tyre, por Lala nuk dukej e pranueshme. Ajo përfundimisht ra dakord që të mos “shqyen kokën kur të kthehem në shtëpi”, por dëmi ishte bërë tashmë. Ndërsa Lala ka bërë shumë ndryshime pozitive në jetën e saj, ajo mbetet një anëtare e diskutueshme e kastit të VPR.

Me sa dinë fansat, Lala ka një marrëdhënie mjaft të mirë me pjesën tjetër të familjes dhe komentet e saj në podcast mund të kenë qenë kryesisht me shaka. Megjithatë, me çdo shaka, ka një bërthamë të së vërtetës dhe e vërteta që lë të kuptohet Lala është problematike.

Lala nuk ka të drejtë për kujdes falas për fëmijët

Është krejtësisht e kuptueshme që Lala përveç të qenit prind ka edhe detyrime të tjera – shumica e prindërve kanë. Pra, nuk është e paarsyeshme që Lala herë pas here ka nevojë për dikë që të shikojë Ocean-in teksa ajo është duke punuar. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se ajo ka të drejtë të kujdeset falas për fëmijët nga të afërmit e saj. Nuk ka asgjë të keqe që Lala të kërkojë ndihmë, në fund të fundit, duhet një fshat, siç thonë ata. Por marrja e ndihmës nga anëtarët e familjes është një bonus, dhe jo diçka që ju takon.

Megjithëse është normale që gjyshërit të kujdesen për nipërit e tyre herë pas here, një javë ose më shumë në një kohë është paksa e tepruar. Është e paqartë nëse vizita njëjavore e Ocean me gjyshen është një dukuri e rregullt apo vetëm këtë herë. Megjithatë, nëse Lala varet rregullisht nga nëna e saj për kujdesin e fëmijëve, kjo mund të jetë një problem.

Kur pretendon se mamaja e saj nuk ankohet për çantat e stilistëve të talentuar, Lala me sa duket po nënkupton se është nëna e saj ajo që po përfiton nga pasuria dhe fama e saj. Por të ardhurat e konsiderueshme të Lalës në fakt e bëjnë atë të duket më keq në këtë situatë.

Shumë prindër u drejtohen të afërmve sepse nuk mund të përballojnë shpenzimet e kujdesit për fëmijët. Por Lala mund të punësojë lehtësisht një dado për të parë Ocean. Nëse Lala do të ishte një prind i vetëm me të ardhura të ulëta që merrej me dy punë me pagë minimale, unë do të kisha më shumë simpati që ajo të mbështetej te mamaja e saj për mbështetje. Por ajo nuk po lufton me një pagë të pajetueshme, ajo është një yll i famshëm televiziv i realitetit që fiton shumë para dhe ka shumë mundësi.

Edhe pse ajo mund të preferojë që vajza e saj ta kalojë atë kohë me gjyshen e saj dhe jo me dado, është ende një imponim i madh për mamin e Lalës.

A po bënte shaka Lala?

(Fotografia: Bravo/YouTube)

Është e vërtetë që biseda e Lalës me vëllanë e saj ishte më e lehtë se sa e hidhur. Megjithatë, ka mundësi që Lala të jetë treguar gjysmë serioze.

Një pjesë e arsyes që Lala dukej e mërzitur nga ankesat e mamasë së saj për të parë Ocean, ishte se Lala tha se ajo ishte “e rraskapitur” edhe nga puna e saj. Lalës i dukej shumë e lehtë të nënvlerësonte rraskapitjen e nënës së saj, Lizës, por Lisa ka shumë më tepër arsye për t’u rraskapitur. Në fund të fundit, Lisa është shumë më e vjetër se Lala dhe ka më pak energji. Ajo ndoshta lodhet duke u kujdesur për Oqeanin shumë më shpejt se Lala.

Ndonëse Lala mund të jetë duke rrahur nënën e saj, Lisa mund të ndihet vërtet e tronditur. Lisa e kaloi kohën e saj duke rritur fëmijë të shumtë dhe me sa duket ajo ka fituar pak relaksim në vitet e saj të arta. Lëshimi i Oqeanit nga Lala me Lizën është një imponim, pavarësisht nëse Lala dëshiron ta pranojë apo jo, gjë që e bën edhe më keq largimin e saj nga betejat e Lizës. Ndërkohë që Lala shpejtoi të bënte shaka se ndihej e lodhur, ajo ende po e zhvlerëson rraskapitjen e nënës së saj.

Koha e Lalës nuk është e mirë

Lala Kent
(Fotografia: Bravo/YouTube)

Siç kanë parë fansat në trailerin e sezonit 11 të Vanderpump Rules, Lala dëshiron të ketë një fëmijë tjetër, me pothuajse çdo mjet të nevojshëm. Nuk ka asgjë të keqe me këtë, dhe në fakt është e ëmbël që Lala është kaq e apasionuar që vajza e saj të ketë një vëlla.

Por, në dritën e vështirësive të saj me kujdesin për Oqeanin, kjo kërkim për foshnjat duket e gabuar. Nëse Lala ka një fëmijë tjetër, a do të presë ende që nëna e saj t’i shikojë fëmijët e saj, pa pagesë? Me siguri mamasë së Lalës i pëlqen të kalojë kohë me Ocean dhe dëshiron të jetë pjesë e jetës së saj. Është shumë mirë që Lala të ketë nënën e saj të shikojë Ocean me raste. Por nëse do të jetë për periudha të gjata kohore, Lala duhet të kuptojë situatën e saj të kujdesit për fëmijët – veçanërisht nëse së shpejti do të ketë një fëmijë tjetër në rrugë (ish?).

Në podcast-in e saj, Lala nuk dukej plotësisht serioze në komentet e saj për nënën e saj. Megjithatë, ajo nuk dukej se po bënte shaka. E vërteta ndoshta qëndron diku në mes. Nëna e Lalës ka të ngjarë të jetë kryesisht e lumtur për të parë Ocean, por pjesërisht e dërrmuar. Ashtu si Lala ka të ngjarë të bëjë shaka për të hequr dorë nga ankesat e mamasë së saj, por pjesërisht e mërzitur. Sido që të jetë situata, Lala mund të dëshirojë të shikojë se çfarë thotë në podkastin e saj.