Julie Chrisley

Klea

Lajme te mira! Julie Chrisley do të lirohet nga burgu vitin e ardhshëm

Lajme te mira! Julie Chrisley do të lirohet nga burgu vitin e ardhshëm

Julie Chrisley mund të lirohet nga burgu përpara afatit, pasi ish-ylli i realitetit pret me padurim një ri-dënim të mundshëm.

Todd Krisli

Julie dhe burrin e saj të burgosur, Todd Chrisley’s avokati, Alex Little, dha një përditësim mbi Julie’s rasti gjatë një paraqitje të së martës për vajzën e çiftit, Savannah Chrisley’s podcast.

Një fans pyeti nëse bashkëshortët e burgosur mund të lirohen më herët, pasi çështja e tyre do të apelohet në mars. Little tha se kishte një “shans të pakët” që dyshja të lirohej pas debateve të hapura, pasi ai ndau shpresën e tij se ata do të liroheshin me kusht.

Julie Chrisley

Këtë e tha avokati Julie’s çështja paraqiti “një situatë tjetër”, për shkak të “gabimeve” të bëra gjatë dënimit të saj origjinal. Ai e shpjegoi atë Julie mund presin të dënohen edhe nëse çifti humbet apelin e tyre.

“Nëse ajo ridënohet në verë ose në vjeshtën e vitit të ardhshëm, mendoj se dënimi i saj duhet të reduktohet ndjeshëm,” shtoi ai gjatë episodit të së martës të “Unlocked”.

Todd Krisli

Pak vazhdoi ta thoshte këtë Julie mund të jetë në shtëpi “diku vitin tjetër”, nëse ajo do të dënohej me tre vjet.

“Kjo nuk përjashtohet,” tha ai. “Dhe mendoj se pjesa e vështirë kur flisni me klientët dhe flisni me familjet për gjëra të tilla është, ky është një opsion në një spektër opsionesh. Dhe kështu nuk doni t’u jepni njerëzve shpresë të rreme. Ju dëshironi të jeni realist, ky është sigurisht një opsion.”

Todd Krisli

Ai pohoi gjithashtu se Ligji i Hapit të Parë do të zbatohej për Julie dhe ndikojnë në fyerjen e saj. Projektligji i reformës në drejtësinë penale, i cili u nënshkrua në ligj në 2018, ul dënimet dhe promovon rehabilitimin e të burgosurve të dënuar.

“Përsëri, ne nuk e dimë nëse gjyqtarja do ta zbatonte atë në një mënyrë për të ulur dënimin e saj,” vuri në dukje ai. “Ne mendojmë se duhet nëse gjyqtari do të kishte ndjekur udhëzimet. Dhe kjo mund të ndodhë, e dini, këtë vit, në fillim të vitit të ardhshëm.”

Julie Chrisley

Në qershor 2022, “Chrisley di më së miri” çift u shpall fajtor për 12 akuza për evazion fiskal, mashtrim bankar dhe bankar dhe konspiracion. Çifti i reality TV u dënua me 19 vjet burg të përbashkët. Todd mori 12 vjet dhe Julie u dënua me 7 vjet pas hekurave. Dyshja u padit në gusht 2019 për paraqitjen e të dhënave bankare mashtruese për të siguruar më shumë se 30 milionë dollarë kredi.

Në shtator, lajmet u publikuan Julie’s dënimi ishte shkurtuar me 14 muaj dhe Todd’s kohë me gati dy vjet.

Julie Chrisley

Todd dhe Julie nuk kanë komunikuar që kur dyshja u kontrollua në burgje të veçanta në janar 2023, sipas një burimi të Radar Online.

Julie Chrisley

Ndërsa Byroja Federale e Burgjeve thotë se çiftet e martuara lejohen të ndajnë bisedat telefonike të monitoruara, një burim i brendshëm pohoi se Todd’s Drejtori i burgut kishte refuzuar të lejonte telefonatat mes burrit dhe gruas. Informatori pretendoi se mohimi ishte në “hakmarrje” për të Todd dhe Savana duke folur për kushtet e papranueshme të jetesës brenda burgut.