Lacey Schwimmer i DWTS reflekton mbi komentet e turpshme

Klea

Lacey Schwimmer i DWTS reflekton mbi komentet e turpshme

Cheryl Burke doli në pension nga Duke kërcyer me yjet sallë ballore në fund të sezonit 31. Ajo filloi një podcast të ri, të titulluar Sex, Lies and Spray Tans. Podkasti shkon në prapaskenat e shfaqjes dhe flet me profesionistët dhe konkurrentët e mëparshëm.

Kur Maks Chmerkovskiy ishte e ftuar, ajo solli disa kujtime të dhimbshme për Cheryl. Vite më parë ajo u turpërua nga Maks dhe Louis van Amstel. Por Cheryl nuk ishte viktima e vetme e turpërimit të trupit. Ish pro DWTS Lacey Schwimmer kohët e fundit foli në podcast-in e Cheryl. US Weekly ka detajet.

Jeta e Lacey Schwimmer ndryshoi pasi Maks dhe Louis i DWTS vunë në dyshim peshën e saj

Pra, çfarë saktësisht thanë Maks dhe Louis për Lacey dhe Cheryl? Në tetor 2008, Maks tha për TV Guide, “Kur i pashë për herë të parë këto gra këtë sezon, thashë: ‘Djema, ju e dini që kamera shton 10 kilogramë. Duhet të bësh diçka për këtë.” Maks i kërkoi falje Cheryl vite më vonë për komentet e tij.

Louis tha për TV Guide, “[People] Shikoni këtë shfaqje për t’u frymëzuar dhe mendoni: ‘Nëse punoj mjaftueshëm, mund të dukem kështu.’ Nëse shikojnë dikë që i kërcen të pasmet dhe ajo është ende e rëndë, ata mund të dekurajohen,” tha ai. E papranueshme, zotërinj.

Kjo është një situatë e tmerrshme për Cheryl dhe Lacey. “Kur jam 19 vjeç dhe jam i emocionuar të bëj këtë sipërmarrje krejt të re dhe të festoj për diçka që kam punuar gjithë jetën time duke bërë, për të dëgjuar njerëzit që kam parë për të … fjalë për fjalë më theu shpirtin. Oh, Zoti im, më shkatërroi, “tha Lacey. “Më kujtohet që qaja dhe qaja dhe qaja.”

“Nga kjo, padyshim që ka ngatërruar gjithçka. Natyrisht, që nga thënia e parë e Maks dhe Louis, që të gjithë të tjerët të kenë një mendim se si dukesha unë, “tha Lacey. Ajo shtoi se nuk fajëson Louis apo Maks. Vërtet? Unë sigurisht që do.

A shkakton DWTS probleme trupore për balerinët femra?

Foto nga Adam Taylor/Disney General Entertainment Content nëpërmjet Getty Images

Lacey kërcente me ndërprerje në DWTS gjatë sezonit 7 deri në 13. Ajo i tregoi Cheryl-it se, pas një përshtatjeje, një producent e këshilloi që ajo të vishte rrjeta peshku për një “dukje më të butë”.

“Mendova se ndoshta të gjithë po e kalonin këtë, mendova se kjo ishte pikërisht ajo që bëri shfaqja. Duke parë pas, trupi që kisha ishte fenomenal, “tha Lacey.

“Në një mënyrë të çuditshme, ndihem, dhe ky është mendimi im personal, se Dancing With the Stars ngjall probleme të imazhit të trupit për gratë. Ne jemi të detyruar të veshim sutjena dhe brekë me disa copa theke në prapanicë, “tha Lacey. “Dhe thjesht, ju jeni duke qëndruar pranë këtyre vajzave që janë natyrisht të dobëta dhe ju duhet të merrni masa ekstreme.”

Ish-proistrja e DWTS tregoi se ajo “abuzoi” me pilulat dietike në një përpjekje për të qëndruar e dobët për shfaqjen. “Unë e gjej dhe më dëgjoj përsëri, ky është mendimi im personal, sa më i dobët të jesh, aq më shumë vëmendje përfundon në atë shfaqje,” shpjegoi Lacey.

Më vjen shumë keq kur dëgjoj për përvojat negative të Lacey dhe Cheryl në DWTS. Askush nuk duhet të turpërohet kurrë.

Dancing with the Stars vazhdon të martën në ABC dhe Disney+.