Kyle Richards

Klea

Kyle Richards zbulon se doktori i saj refuzoi kërkesën e saj për një bark

Kyle Richards zbulon se doktori i saj refuzoi kërkesën e saj për një bark

Kyle Richards Së fundmi ndau një rrëfim të sinqertë për rrugëtimin e saj të fitnesit gjatë dy viteve të fundit. në moshën 54 vjeçare, Kyle zbuloi dëshirën e saj për të bërë një palosje barku, e cila fillimisht u ndalua nga mjeku i saj. “Doja të bëja një shtrëngim barku kur të zvogëloja gjoksin dhe doktori nuk do ta bënte atë,” pranoi ajo. “Ai tha, ‘Ne do të flasim për të [later].’”

Kyle Richards

Në vend të Amvise të vërteta të Beverly Hills Ylli iu drejtua metodave të tjera për të arritur qëllimet e saj të fitnesit, veçanërisht duke adoptuar një rutinë rigoroze Peloton. “Fillova të bëja një gjë Peloton 10-minutëshe për abs, pastaj 15 minuta çdo ditë,” shpjegoi ajo.

Rruga e saj drejt humbjes së peshës u shkaktua nga një sërë sfidash personale, duke përfshirë humbjen e shoqes së saj më të mirë dhe një periudhë të neglizhimit të mirëqenies së saj. “Në atë kohë, isha me pushime në Evropë, duke ngrënë makarona dhe duke pirë verë dhe kokteje. Në fund të udhëtimit, nuk e njoha veten. Sapo kisha humbur shokun tim më të mirë për shkak të vetëvrasjes dhe nuk po kujdesesha për veten. Pasi u larguam, thashë: ‘Kjo është. Nuk do të kem karbohidrate të këqija – pa sheqer, pa makarona, pa bukë, pa alkool. Dhe unë do të stërvitem çdo ditë”, Kyle kujtohet.

Kyle Richards

Kyle Richards pa rezultate të shpejta nga ndryshimet e stilit të saj të jetesës, duke theksuar: “Fillova të shihja rezultate shumë shpejt.” Ajo shtoi se ndërprerja e alkoolit përmirësoi ndjeshëm lëkurën e saj dhe mirëqenien e përgjithshme. Regjimi i saj i fitnesit evoluoi duke përfshirë pesha, vrapim dhe yoga të nxehtë, duke u diversifikuar përtej rutinës së saj të zakonshme të ecjes dhe rrotullimit.

Kyle Richards

Transformimi i saj shëndetësor përkoi me trazirat personale, pasi ajo dhe burri i saj, Mauricio Umansky, vendosi të ndahej pas 27 vitesh martesë. Megjithatë, Kyle sqaroi se udhëtimi i saj i fitnesit nuk ishte për t’i bërë përshtypje ish-it, por për t’u ndjerë mirë në lëkurën e saj. “Sigurisht që nuk është menduar të jetë një trup hakmarrës. Është menduar të jetë një trup që ndihem mirë”, tha ajo.

Kyle Richards

Kyle ka qenë e hapur për vështirësitë e saj për imazhin e trupit, të cilat filluan në rininë e saj, duke e krahasuar pamjen e saj me pamjen e motrave të saj. Por fokusi i saj aktual është në kënaqësinë personale dhe jo në krahasim. “Jam shumë e vendosur në atë që dua nga jeta ime dhe cilat janë qëllimet e mia personale,” shtoi ajo.

Në premierën e sezonit 13 të Amvisat e vërteta të Beverly Hills, Kyle foli për përdorimin e fitnesit si rrugëdalje gjatë problemeve të saj martesore. Mauricio shprehu admirim për përkushtimin e saj ndaj fitnesit dhe jetesës së shëndetshme. “Kur kaloni periudha të dhimbshme në jetën tuaj, ju ndryshon si person.” Kyle shpjegohet në një rrëfim. “Motra ime [Kathy Hilton], duke u zhgënjyer nga miqtë e mi, duke u ndier i shkëputur me burrin tim – ti e di që duhet të gjesh një prizë. Ndihem mirë për këtë, shpresoj edhe Mo, sepse këtu jam”.

Kyle Richards

Siç raportohet, çifti u nda në korrik – ende jetojnë së bashku dhe përpiqen të lundrojnë hapat e tyre të ardhshëm. Dyshja iu drejtua më vonë ndarjes në Instagram, duke pranuar një vit sfidues pa konfirmuar thashethemet për divorc. Ata theksuan dashurinë dhe respektin e tyre të ndërsjellë dhe kërkuan privatësi.

Kyle gjithashtu adresoi thashethemet që sugjeronin se ajo përdorte Ozempic, një ilaç diabeti, për humbje peshe. Në shkurt, ajo i mohoi me vendosmëri këto pretendime për ExtraTV, duke theksuar angazhimin e saj ndaj dietës dhe stërvitjes. “Unë me të vërtetë kam bërë shumë përpjekje në dietën time, stërvitjen dhe kujdesin për veten time, kështu që kur njerëzve u pëlqen të mendojnë se kam marrë rrugën e lehtë, është zhgënjyese,” tha ajo.

Kyle Richards

Kyle filloi të fokusohej në shëndetin e saj në të njëjtën kohë ajo dhe burri i saj Mauricio vendosën t’i japin fund martesës së tyre 27-vjeçare. Ndërsa disa e kanë etiketuar transformimin e saj si një “trup hakmarrës”, Kyle nuk pajtohet me këtë karakterizim.

Ajo shpjegoi: “Nuk bëhet fjalë për hakmarrje. Bëhet fjalë për t’u ndjerë mirë … Duke luftuar me imazhin e trupit për pjesën më të madhe të jetës sime, është interesante të gjej veten në një [diet and fitness] kopertina e revistës. Jam rritur me motra bionde, të dobëta, ndërsa kam qenë brune dhe më me kurba. Gjithmonë kam synuar të jem më i hollë, duke filluar stërvitjet e mia në moshën 15. Tani, e kuptoj më mirë se çfarë funksionon për trupin tim.”

Kyle Richards

Kyle Gjithashtu tregoi se ajo nuk ka konsumuar alkool që nga 15 korriku 2022 dhe nuk ka në plan të fillojë të pijë përsëri. Pavarësisht se disa miq e vënë në dyshim këtë ndryshim stili jetese, ajo mbetet e përkushtuar ndaj vendimit të saj.

Duke reflektuar mbi ndikimin e presionit të bashkëmoshatarëve, veçanërisht në lidhje me vajzat e saj, Kyle shprehu vendosmërinë e saj për të mos iu nënshtruar. “Unë mendoj se si nuk dua të ndikohem për të pirë përsëri … Unë i kam siguruar miqtë e mi, ‘Unë premtoj, mund të jem akoma argëtues pa alkool’, tha ajo.

Kyle Richards

Amvisat e vërteta të Beverly Hills transmetohet të mërkurën, në orën 20:00 ET, në Bravo.