Kyle Richards pretendon se doktori refuzoi t'i bënte asaj një bark

Klea

Kyle Richards pretendon se doktori refuzoi t’i bënte asaj një bark

Tuk çfarë?! Amvise të vërteta të Beverly Hills OG Kyle Richards thotë se ajo pyeti për bërjen e barkut dhe mjeku i saj në thelb e ndryshoi temën.

“Doja të bëja një shtrëngim barku kur të kisha zvogëlimin e gjoksit dhe mjeku nuk do ta bënte atë,” pohoi ajo. “Ai tha, ‘Ne do të flasim për të [later].’” Ndoshta ai nuk donte ta bënte atë në një operacion kaq të madh përveç zvogëlimit të gjoksit (që kam dëgjuar se është mjaft e dhimbshme). Plus, a kishte vërtet nevojë për të?

Megjithatë, nëna e katër fëmijëve gjeti një mënyrë tjetër për të pasur një bark të sheshtë. “Fillova të bëja një gjë 10-minutëshe të barkut Peloton, pastaj 15 minuta çdo ditë,” zbuloi ajo. Kyle ia derdhi çajin Us Weekly në një intervistë ekskluzive.

Humbja e peshës e nxitur nga ngjarje intensive të jetës

Udhëtimi i Kyle për të humbur peshë filloi në vitin 2022. Pas zvogëlimit të gjoksit, ajo nuk u lejua të ushtrohej për tetë javë.

“Në atë kohë, unë isha me pushime në Evropë,” tha ajo, “duke ngrënë makarona dhe duke pirë verë dhe kokteje. Në fund të udhëtimit, nuk e njoha veten. Sapo kisha humbur shokun tim më të mirë për shkak të vetëvrasjes dhe nuk po kujdesesha për veten. Pasi u larguam, thashë: ‘Kjo është. Nuk do të kem karbohidrate të këqija – pa sheqer, pa makarona, pa bukë, pa alkool. Dhe unë do të stërvitem çdo ditë.”

“Fillova të shoh rezultate shumë shpejt,” vazhdoi ylli i Halloween. “Edhe pse nuk isha një konsumues i madh, heqja e alkoolit bëri një ndryshim të madh në lëkurën time dhe në mënyrën se si ndihesha. Gjithmonë kam stërvitur, por po bëja të njëjtën gjë në përsëritje – do të shkoja në ecje dhe do të rrotulloja. Fillova të përfshij pesha dhe vrapim [and] joga e nxehtë.”

Përpjekjet e Kyle për t’u bërë më të shëndetshëm filluan në të njëjtën kohë kur ajo dhe bashkëshorti i saj 27-vjeçar, Mauricio Umansky, vendosën të ndaheshin. Disa njerëz e kanë quajtur pamjen e saj të re një “trup hakmarrjeje”, por ylli i RHOBH e hedh poshtë këtë ide.

“Sigurisht që nuk është menduar të jetë një trup hakmarrës”, këmbënguli ajo. “Është menduar të jetë një trup që ndihem mirë … Si dikush që [had] Imazhi i trupit është problem gjatë gjithë jetës së tyre, është disi qesharake që unë do të isha në kopertinë [a diet and fitness] çështje [of a magazine]. Duke u rritur me motrat e mia, ato ishin të dyja bionde dhe të dobëta… Unë isha brune dhe me lakor, dhe gjithmonë përpiqesha të isha e dobët. Fillova të stërvitem kur isha 15 vjeç, por kam mësuar të ndryshoj gjërat dhe atë që trupi im ka nevojë.”

Ajo thjesht ndihet më mirë të mos pijë

Duke pretenduar se nuk ka pirë asnjë pikë alkool që nga 15 korriku 2022, Kyle thotë se nuk i mungon dhe nuk e sheh veten duke pirë më. Edhe pse ndryshimi i stilit të saj të jetesës është vënë në pikëpyetje nga disa prej miqve të saj, Kyle po qëndron e fortë.

“Unë mendoj për vajzat e mia dhe presionin e bashkëmoshatarëve,” tha ajo. “Ja ku jam, duke u ndjerë sikur nuk dua të më bëjnë presion [drinking again] … Unë isha sikur, ‘Djema, ju premtoj, do të jem akoma argëtues’”.

Real Housewives of Beverly Hills vazhdon të mërkurën në 8/7c në Bravo.