Kyle Richards and Morgan Wade

Klea

Kyle Richards i vjen keq që e shtyu zokun e saj lezbike Morgan Wade tek shikuesit e ‘RHOBH’

Kyle Richards i vjen keq që ka shtyrë nga ana lezbike Morgan Wade te shikuesit e ‘RHOBH’

Kyle Richards pendohet zvarritja Morgan UejdAmvise të vërteta të Beverly Hills” ndriçoj.

“Ajo është një artiste, e dini? Ajo thjesht dëshiron të bëjë muzikë dhe papritmas ajo u fut në këtë botë të thashethemeve dhe tabloideve dhe udhëtimeve dhe paparacëve për ta fotografuar atë.” Kyle tha gjatë një sesioni Amazon Live të martën.

Kyle Richards dhe Morgan Wade

Ylli i Bravo shtoi për këngëtaren e muzikës country – “Ajo thjesht nuk i pëlqen asgjë nga kjo.”

Kështu tha ylli i reality 55-vjeçar Morgan29 vjeç, nuk i pëlqen “vëmendja” apo “të flitet”.

“Ajo thjesht dëshiron të bëjë muzikë dhe papritmas pata shumë faj, e dini, që e vendosa në këtë pozicion,” shpjegoi ajo.

Kyle Richards dhe Morgan Wade

Kyle pranoi se i kërkoi këngëtares të performonte në eventin e saj të filmuar për të rritur ndërgjegjësimin për vetëvrasjen, për nder të shoqes së saj më të mirë të ndjerë, Lorene Shea. Performanca, e cila u shfaq në episodin e së mërkurës, vetëm u rrit e Morganit prania në emision dhe i kushtoi më shumë vëmendje romancës së saj të përfolur me yllin e RHOBH.

Ajo më thoshte: ‘Nuk është faji yt, nuk ke faj.’ Sigurisht që ndihem keq sepse kjo i shkaktoi ankth, e kuptoni?” Kyle vazhdoi. “Duke parë këto tituj dhe siç thashë, vetëm vënia në qendër të vëmendjes solli ankthin e saj.”

Morgan Uejd

Ajo shtoi: “Ashtu si unë, ajo vuan nga ankthi, kështu që u ndjeva e tmerrshme që e kisha vënë në atë pozicion.”

Kyle tha se ndërsa shoqja e saj ishte “përshtatur” me gjithë vëmendjen e medias, ajo ishte ende “e gjitha shumë e re për të”.

Kyle shpjegoi sesi artisti i vendit u ngjit në qendër të skenës në episodin e së mërkurës.

Kyle Richards

“Ajo erdhi si një nder për mua sepse shoqja ime më e mirë që nga unë [was] 7 vjeç u nda nga jeta. Ajo kreu vetëvrasje më 1 maj [2022]dhe ishte një ngjarje vërtet e rëndësishme për mua,” tha ajo për Shea.

“Ishte një festë e jetës dhe unë thjesht doja të ndërgjegjësoja më shumë dhe vetëvrasja të ishte më shumë një bisedë e hapur sepse është një temë shumë tabu,” tha ajo. “Kështu që unë me të vërtetë doja të bëja një episod të rëndësishëm për të nderuar Lorenen dhe thjesht për të sjellë dritë mbi vetëvrasjen dhe atë që u bën njerëzve dhe për të ndihmuar njerëzit që po luftojnë.”

Kyle Richards dhe Morgan Wade

Kyle vazhdoi duke thënë se Morgan e dinte se ajo kishte qenë e pikëlluar për humbjen e shoqes së saj, duke vënë në dukje se muzika e këngëtares prek një temë të vështirë.

Ajo tha – “E pyeta [to perform] dhe ajo tha ‘po’, do të ishte e lumtur dhe erdhi dhe këndoi në këtë ngjarje si një nder për mua.”

Kyle dhe Morgan ndezi thashethemet për romancë pas ndarjes së yllit të Bravo nga bashkëshorti i saj prej 27 vitesh, Mauricio Umansky. Çifti i larguar konfirmoi raportet për ndarjen, në korrik. Kyle mohoi se ajo dhe Morgan ndau asgjë më shumë se një miqësi.

Kyle Richards

Kyle dhe Mauricio ndajnë së bashku tre vajza, Alexia, 27, Sophia, 23 dhe Portia, 16. Kyle ka edhe një vajzë 35-vjeçare nga martesa me bashkëshortin e parë, Guraish Aldjufrie.