Kyle Richards e emëron Puppygate si amvisat e vërteta më të inskenuara të historisë së Beverly Hills

Klea

Kyle Richards e emëron Puppygate si amvisat e vërteta më të inskenuara të historisë së Beverly Hills

Kyle Richards ka reflektuar mbi të kaluarën dhe ndoshta është përpjekur ta rishkruajë historinë ashtu siç e njohim ne. Në një intervistë të fundit me Bustle, Amvise të vërteta të Beverly Hills ylli po flet për The-Season-That-Must-Not-Be-Named, i njohur ndryshe si Sezoni 9 i RHOBH.

Sipas Kyle, disa gjëra e kanë befasuar për xhirimet ndër vite. Kamerat në tualet për të kapur audion dhe thashethemet e skenarëve të skenarëve që nga fillimi i saj në vitin 2010. Ajo ndau atë që mendon se ishte “historia më e inskenuar” në historinë e RHOBH. Miq, ne do të diskutojmë Hashtag Puppygate.

Kyle bën sikur nuk e mban mend…

“Unë mund të mendoj vetëm për një, dhe kjo ishte historia e qenit me Lucy-n, çfarëdo qoftë ajo,” filloi Kyle. Oh hajde tani, ne të gjithë e dimë se emri Lucy Lucy Apple Juicy do të digjet përgjithmonë në trurin e Kyle, i siguruar fort nga një kapelë Kemo Sabe.

“Shfaqja jonë nuk është inskenuar apo ngritur, por mendoj se është sjellë në tryezë me qëllimin që të ketë një tjetër. [spinoff]”, shtoi Kyle. “Sinoff tjetër” që ajo referon do të ishte shfaqja e Lisa Vanderpump, Vanderpump Dogs. Një tjetër nga përpjekjet e mbrapshta të Lizës për të keqtrajtuar të gjithë kastin e shfaqjes – jo për të shpëtuar kafshët.

Siç e dimë të gjithë, #puppygate është katalizatori për atë që e çoi Lizën nga dera e RHOBH. Nëse ju kujtohet, Dorit Kemsley kishte adoptuar Lucy nga fondacioni i shpëtimit të Lizës. Ajo dështoi të ndiqte udhëzimet specifike me të cilat ra dakord kur rikthimi në shtëpi i qenit nuk funksionoi. Natyrisht, kjo ishte e gjitha e para-planifikuar nga Lisa pasi ajo mban fuqinë për të kontrolluar kafshët për të kafshuar të tjerët sipas dëshirës së saj.

Kush i zbuloi historitë?

Kasti u bashkua me Lizën dhe e akuzoi atë për rrjedhje informacioni në media për ta bërë Doritin të dukej keq, një detyrë që Dorit nuk e ka problem ta kryejë vetë. Kyle e mori përsipër t’i afrohej Lizës në shtëpinë e saj dhe ta akuzonte për gënjeshtër. Por padyshim, ky ishte një plan i tërë i hartuar nga vetë Vanderpump për të marrë një dritë jeshile spinoff. Lisa nuk u kthye në film dhe nuk mori pjesë në ribashkimin e sezonit 9.

Pra, tani Kyle po thotë pak a shumë se #puppygate u krijua nga Lisa për të sjellë fokusin tek Vanderpump Dogs. Lisa ka ende një mbytje për këta njerëz.

Në përpjekje për të provuar se ajo nuk kishte të bënte me dramën e qenve të krijuar në thelb nga Dorit, Lisa gjithashtu mori dhe kaloi një test të detektorit të gënjeshtrës. Lisa Rinna e munguar së fundmi gjithashtu nxiti teorinë që LVP po përdorte RHOBH dhe kastin për të promovuar shfaqjen e saj të re. Gjatë një zemërimi, ajo deklaroi se donte një prerje të Vanderpump Dogs dhe kërcënoi se do të kontaktonte avokatët e saj.

Pavarësisht se LVP u largua nga shfaqja, Vanderpump Dogs hyri në prodhim në Peacock vitin e ardhshëm.

Ndoshta #puppygate më në fund mund të pushojë në paqe pasi sezoni 13 i RHOBH po lufton atë për tregime të sajuara. Ahem, Morgan Uejd.

The Real Housewives of Beverly Hills transmetohet, pa Lisa, të mërkurën në 8/7c në Bravo.