Kyle Richards duke gjetur rehati me Morgan Wade është poetike

Klea

Kyle Richards duke gjetur rehati me Morgan Wade është poetike

Është e qartë Kyle Richards është gjetja, miqësia, nëse jo dashuria, në një vend të pashpresë pas ndarjes së saj me Mauricio Umansky. Të dy njoftuan se martesa e tyre ishte në telashe në korrik 2023. Lajmi erdhi si tronditës për shumë njerëz që gjithmonë mendonin se ky ishte çifti Bravo për t’u mposhtur. Kishte raste që besnikëria e Mau ishte vënë në pikëpyetje, por çifti gjithmonë shfaqte një front të bashkuar. Kështu që ishte befasi kur Kyle u pa me këngëtaren e kantri Morgan Wade. Të dy dukeshin të ishin më shumë se miq, gjë që i la shumë prej nesh të pyesim veten nëse kjo ishte dashuria që Kyle kishte kërkuar.

Morgan është një sistem i madh mbështetës

Pa dyshim, Morgan ka qenë një shtyllë e madhe fuqie për yllin e Real Housewives of Beverly Hills. Ndërsa Kyle nisi udhëtimin e saj të matur, Morgan ishte aty për udhëtim. Si një person i matur vetë me gjashtë vjet nën rripin e saj, mund të kuptoj pse Kyle mund të kishte krijuar një lidhje të thellë me të. Por dyshoj gjithashtu se marrëdhënia e tyre është më shumë një lidhje sponsorizuese. Ndërsa Kyle nuk ka deklaruar se ka pasur ndonjëherë një problem me alkoolin, të kesh një sponsor për esëll mund të jetë shumë e dobishme. Duke u angazhuar me një sponsor, personi në rikuperim fiton akses në mbështetje dhe llogaridhënie.

Morgan gjithashtu ka shtyrë Kyle të provojë gjëra të reja që përndryshe mund të kishin kaluar. Sezoni më i fundit i RHOBH tregoi Kyle duke bërë tatuazhe të shumta me Morgan në krah të saj. Nëna e katër fëmijëve i ka bërë tatuazh edhe inicialet e saj këngëtares. Është poetike që të dy e ndanë atë moment pasi tatuazhet thjesht po krijojnë bukuri nga dhimbja, njëlloj si përfundimi i martesës së Kyle. Duket gjithashtu se Kyle mund të ketë qenë një sistem i mirë mbështetës për Morgan që iu nënshtrua një mastektomie të dyfishtë pasi zbuloi se kishte gjenin BRCA dhe u diagnostikua me Sindromën Tourette.

Duo i lidhur mbi muzikën dhe tekstin

Krahas miqësisë së ngushtë, Kyle raportohet se po prodhon gjithashtu një dokumentar mbi ngritjen e famës së Morganit përmes TMZ. Kyle do të veprojë si producent ekzekutiv në projekt, pasi dokumentari do të tregojë historinë e betejave të Morgan me maturinë dhe karrierën e saj muzikore. Përsëri, lëvizja ndihet epodike dhe e ngarkuar emocionalisht. Filmat janë një formë arti që i mundëson një personi të ndajë një vështrim në atë që ndiejnë zemrat e tyre, kështu që pyes veten nëse Kyle do të na lërë vezë të vogla të Pashkëve për t’i kërkuar.

Nuk është për t’u habitur që Kyle do të shfaqet gjithashtu në dokumentar; nëse është një anëtar i kastit mbështetës apo një zonjë drejtuese, ende për t’u parë. Të dy kanë udhëtuar nëpër botë, duke përfshirë Meksikën, Atlantën (për të vizituar vjehrrit, dua të them prindërit e Morganit) dhe Parisin. Setet e filmave janë komod, kështu që është e arsyeshme që dy femrat u afruan edhe më shumë, dhe ne të gjithë e shohim mënyrën se si Kyle e shikon Morganin sikur të kishte syze ngjyrë rozë.

Kyle është gati për një fillim të ri

Thjesht duket sikur Kyle dëshiron të lajë papastërtitë e martesës së saj të dështuar dhe të fillojë përsëri. Sinqerisht, kush mund ta fajësojë atë? Përplasjet kanë qenë të shpejta me Mau pasi fansat spekulojnë se çfarë saktësisht shkoi keq. Mendoj se linja kryesore që duhet t’i kushtohet vëmendje janë fjalët e vetë Kyle gjatë finales së sezonit kur ajo ndau “Ka vetëm disa gjëra që kanë ndodhur nga të cilat nuk mund të rikuperoj”. Unë besoj se Mau doli i pari, prandaj ai ishte kaq i qetë në bisedën me vajzat e tij. Ai e dinte se kishte gabuar. Ata e dinin se ai kishte gabuar. Dhe Kyle e dinte se kishte gabuar.

Ka drejtësi poetike në mënyrën se si Kyle i quan të shtënat për vete. Në vend që të zhgënjejë Mau për festën pa këmishë në Aspen, ajo po gjen ngushëllim të vërtetë në Morgan. Ndoshta ajo mendoi se këngëtarja e kantierit do të ishte thjesht një lodër për ta bërë Mau xheloze, por batica u kthye.