Kyle Richards

Klea

KYLE RICHARDS BUSTED: Fshi postimin e IG pas gabimit të madh të Photoshop-it – Fansat pyesin: ‘Pse e postoni këtë?!’

KYLE RICHARDS BUSTED: Fshi postimin e IG pas gabimit të madh të Photoshop-it – Fansat pyesin: ‘Pse e postoni këtë?!’

Kyle Richards fshiu një imazh të postuar në llogarinë e saj në Instagram pasi fansat e morën atë Amvise të vërteta të Beverly Hills yll në detyrë për aftësitë e saj të pakta për fotoshoping.

Kyle Richards

Të dielën, ylli i Bravo postoi një foto të saj së bashku me ekzekutivin e Hermés, Michael Coste, në Paris, por fansat vunë re menjëherë se mëngja dhe krahu i saj ishin shtrembëruar dhe turbulluar çuditërisht në editimin përfundimtar. Kyle e fshiu foton në Instagram por imazhi mbeti në Facebook, që nga e hëna.

Kyle Richards

Ajo e ka mbishkrimin e fotos së fshirë që atëherë: “Kur në Paris ndalesa ime e parë është gjithmonë tek @michaelcostefr Deri herën tjetër… Dhe unë jam në majë të gishtave duke menduar se një centimetër e gjysmë mund të bëjë ndryshimin në botën e kësaj fotoje. Në 5’2″ ju bëni atë që duhet të bëni.”

Coste ndau imazhin, por Kyle’s krahu dukej më pak i turbullt dhe më i zbutur në postimin e tij.

Kyle nuk e ka adresuar foton e dështuar, por shumë fansa dhe ndjekës kishin shumë për të thënë në lidhje me të, si në Facebook ashtu edhe përmes një teme në Reddit.

Kyle Richards

Një fans i Facebook komentoi: “Oh i keq photoshop në krahun tënd. Si pse? Është vetëm një krah. Ne të gjithë i kemi ato.”

Një tjetër ndjekës bëri thirrje – “Pse photoshop Kyle? Ti je e bukur ashtu siç je!

Kyle Richards

Një përdorues e quajti imazhin e rrëzuar “një defekt në matricë” ndërsa një tjetër u lut – “Photoshopi dështon! Thjesht bëhu ti. Ndaloni këtë çmenduri qesharake të photoshop-it!”

Një ndjekës pyeti: “Foto e bukur përveç krahut tënd!? Je mirë?”

Një tjetër donte të dinte – “Fotografia është kaq e filtruar dhe e fotoshopuar [sic] kaq evidente, pse të shqetësoheni për të postuar.”

Kyle Richards

Një fans tha – “Pse do ta postonte këtë, është kaq e qartë se si nuk e kuptoi lol.”

Një person tjetër pyeti – “Kjo foto duket e çuditshme. Pse photoshop?”

Kyle’s pengimi i redaktimit vjen rreth një muaj pas “Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit” yll, Teresa Giudiceu sulmua për postimin e një selfie “të panjohur”.

Kyle Richards

Në fund të korrikut, veteranja e Bravo postoi një foto solo të saj duke pozuar me një jumpsuit rozë me prerje të shumta. Fansat vunë re shpejt se ylli i realitetit 51-vjeçar kishte zero rrudha në fytyrën e saj të skalitur.

Një ndjekës shkroi: “Shumë filtër duke marrë parasysh që dukesh ZERO kështu.”

Një tjetër shtoi – “Photoshopi doli”, me një zë të tretë në atë që nëna e katër fëmijëve ishte “e panjohshme”.

Kyle Richards

Një fans pyeti – “Omg Tereza mjaft me FaceTune.. dukesh si personazh vizatimor. Ju keni bërë një transplant të plotë të fytyrës dhe dukeni si një person krejtësisht tjetër. Pse keni ende nevojë për filtra.”

Një tjetër iu lut – “Vajzë lëre rehat akordimin e fytyrës”.

Një përdorues i tretë shkroi – “Nuk mund ta besoj se si bleu foto [sic] këto foto janë. Të lutem bëhu i vërtetë Tereza. Të gjithë mund të dukemi kështu.”

Disa fansa dhe ndjekës akuzohen Tereza duke përdorur Ozempic për të arritur figurën e saj në dukje të shkurtuar.

Një fans shkroi – “Ozempic i Shenjtë! ”

Një tjetër ra dakord – “Po jep shumë Ozempic.”

Një i tretë pyeti veten – “Omg..Tereza eshte nje shkop tani..Ozempic???”