Kyle Cooke zbulon përditësimin rreth NJ Move me Amanda Batula

Klea

Kyle Cooke zbulon përditësimin rreth NJ Move me Amanda Batula

Sezoni 8 i Summer House ka dokumentuar Kyle Cooke dhe Amanda Batula's diskutimet për largimin nga qyteti. Ndërsa Amanda është gati për hapësirat e hapura të Nju Xhersit dhe për të krijuar një familje, Kyle nuk është gati të largohet nga Manhattan.

Pasi shikoi shtëpinë e ëndrrave të Amandës në periferi, Kyle pranoi hezitimin e tij për të lënë NYC dhe për t'u vendosur. Por në një paraqitje më 23 maj në Watch What Happens Live, Kyle ndau afatin e tij kohor për largimin nga qyteti.

Duke pranuar se ai dhe Amanda janë më në fund “në të njëjtën faqe” për këtë temë, Kyle i dha një përgjigje prezantuesit Andy Cohen. “Sapo të krijojmë një familje, ne do të shkojmë,” tha ai.

Kur fëmija bën tre

Ky është afati. Kur Amanda mbetet shtatzënë, ata do të transferohen në Jersey. Në vend që të rrijë në klube deri në orën 4:00 të mëngjesit, Kyle do të zgjohet për ushqimet dhe ndërrimin e pelenave në orën 4:00.

“Ne ndoshta nuk do të kërkojmë seriozisht për një shtëpi ose të bëjmë një bisedë super serioze se ku do të jetojmë derisa të jem shtatzënë,” tha Amanda. “Kyle punon mrekullisht nën presion. Pra, do të duhet të ketë ndonjë arsye.”

Edhe nëse Kyle është ende duke e zvarritur, Amanda thotë se po largohet nga Nju Jorku, me ose pa bashkëshortin e saj. “Oh, ne po shkojmë në Nju Xhersi,” tha ajo. “Pikërisht, 100 për qind. Unë po lëviz vetë dhe ne do të kemi një marrëdhënie në distancë nëse ai është kundër.”

Ndërsa ai mund të jetë gati për shtëpinë me gardh pas disa vitesh, Kyle thjesht nuk është ende gati. Në Sezonin 8, Episodi 7 i Summer House, Kyle dhe Amanda shikonin një shtëpi të bukur në New Jersey. Por Kyle u shpreh se do t'i mungonte apartamenti i tyre në Nju Jork dhe do të ndihej i izoluar në Garden State.

“Unë gjithashtu do të ndihesha plotësisht i shkëputur nga shoqëria,” tha ai gjatë një episodi të prillit të “Summer House After Show”. “Amanda është në rregull me këtë, unë nuk jam. Por gjëja që më frikëson më shumë është nëse hidhemi para kohe në 'burbs, thjesht ndihem sikur do të jem i bllokuar… Unë punoj shumë, kam nevojë për një prizë sociale. Dhe do të ndihesha plotësisht i shkëputur nga shoqëria.”

Summer House vazhdon të enjten në orën 9/8c në Bravo.