Kyle Cooke nuk ishte 'duke parë sy më sy' me gruan Amanda Batula

Klea

Kyle Cooke nuk ishte ‘duke parë sy më sy’ me gruan Amanda Batula

Herën e fundit që pamë Kyle Cooke dhe Amanda Batula në TV, ata ishin në Winter House duke lundruar një frikë nga shtatzënia dhe duke folur për të ardhmen e tyre. Me sa duket, diçka ndryshoi midis sezonit 3 të Winter House dhe Shtëpi verore Sezoni 8. Episodi premierë e tregoi çiftin në një vend të përafërt.

Në një intervistë të fundit me People, Kyle foli për fërkimet në marrëdhëniet e tij me Amandën. Me sa duket, puna së bashku, bashkëjetesa dhe festa së bashku në TV realitet i ka shtuar një stres të panevojshëm martesës së tyre. Kyle shpjegoi se ata nuk ishin domosdoshmërisht në prag të divorcit, por as gjërat nuk ishin në vendin më të mirë.

Ujëra të trazuar për Kyle dhe Amanda

“Nuk do të gënjej për këtë, kur shkuam në një verë, nuk ishim në një vend të keq, por definitivisht nuk po shihnim sy për sy në një sërë gjërash, si ekuilibri midis punës dhe jetët tona personale,” shpjegoi Kyle.

Gjatë premierës së sezonit të 8-të të Summer House, Amanda ndau një ndjenjë të ngjashme. Ajo u tha zonjave në shtëpi se durimi i saj me Kyle ishte pakësuar. Në një rrëfim, ajo zbuloi se si frika e shtatzënisë Winter House ishte një pikë kthese për të dhe Kyle.

“Gjatë dimrit përfundova duke bërë një test shtatzënie. Dhe ndihem sikur që atëherë, nuk kemi qenë në një vend vërtet të mirë. Marrja e këtij testi me të vërtetë na bëri të fillojmë të mendojmë për atë që do të na vijë më pas. Dhe ne nuk jemi gati”, zbuloi Amanda.

Edhe pse Kyle tha se ai dhe Amanda nuk po shihnin sy më sy, duket se ata janë në të njëjtën faqe për faktin se frika e shtatzënisë ishte super stresuese. Ai tha se ata po marrin pyetje majtas dhe djathtas për “çfarë do të ndodhë më pas”. Nuk është kënaqësi.

“Të gjitha këto pyetje të ngutshme që nuk i bëjnë vetëm producentët dhe audienca, janë miqtë tanë, është familja jonë,” tha Kyle.

Një ekuilibër i prishur punë/jetë

Përveç frikës së shtatzënisë, Kyle shpjegoi gjithashtu se si ai dhe Amanda kanë luftuar me ekuilibrin e tyre punë/jetë. Në emision, Amanda i tha se kalon shumë kohë në zyrë. Plus, të gjithë e dimë se ajo është e zënë duke pretenduar të jetë një ndikuese e modës. Është shumë punë.

“Ne nuk e bëjmë të lehtë për veten tonë,” pranoi Kyle. “Kemi tre vjet që xhirojmë dy shfaqje televizive. Ne punojmë së bashku dhe drejtojmë një kompani, veçanërisht në lidhje me alkoolin ku është jashtëzakonisht sfiduese dhe kjo na rëndon. Sigurisht që ndikon në marrëdhënien tonë.”

Edhe pse frika nga puna dhe shtatzënia kanë shtuar presionin mbi marrëdhënien e tyre, një gjë për të cilën të dy bien dakord është se Summer House u jep atyre lehtësimin e nevojshëm. Amanda sugjeroi që Sezoni 8 do t’u tregojë atyre “duke rikthyer zakonin e tyre”. Ndërkohë, Kyle çuditërisht tregoi se si xhirimet janë disi si një përvojë terapeutike.

“Unë gjithmonë mendoj se xhirimet janë pak terapeutike për çiftet që janë në të njëjtin shfaqje,” shpjegoi ai. “E di që tingëllon çmenduri, por je i detyruar të flasësh për gjëra që i shmangesh me lehtësi dhe unë mendoj për Shtëpinë e Verës si terapinë time.”

Do të shohim se ku shkojnë gjërat me Kyle dhe Amanda ndërsa Summer House vazhdon. A do ta rikthejnë brazdën e tyre, apo ky është fillimi i fundit? Vetëm koha do ta tregojë.

Sezoni 8 i Summer House transmetohet të Enjten Bravo në orën 9/8c.