Kyle Cooke ka çdo të drejtë të mërzitet me Craig Conover

Klea

Kyle Cooke ka çdo të drejtë të mërzitet me Craig Conover

Çdo tifoz Bravo e di se sa e vështirë Kyle Cooke i Summer House ka punuar në zhvillimin e Loverboy. Kyle ka pasur gjithmonë një pasion për biznesin dhe nuk është i panjohur për t'u marrë me kompanitë fillestare. Çajrat e fortë me gaz dhe koktejet e konservuara të Loverboy kanë shkuar nga pesë në 150 shpërndarës në një vit të vetëm. Pija madje arriti të shitej më shumë se Bud Light Seltzer në mes të një pandemie globale. Kyle ishte gjithashtu një gjeni për të tregtuar Loverboy në Summer House. Siç e dinë mirë shikuesit, ai ka pasur ekskluzivisht kutitë e tij, të dizajnuara nga Amanda Batula, si kornizën kryesore të çdo lokali.

Kudo që të ktheheni, ka një kuti varieteti ose kuti Limoncello spritz që shikon drejt e në shpirtin tuaj. Nuk jam shumë krenare të pranoj që më pëlqen një Loverboy freskues dhe madje kam porositur mallra! Kështu që ka kuptim që Kyle do të mërzitej kur Craig Conover, i cili shet jastëkë, sapo hyri në vals, duke u bërë partner me një rival kryesor. Kur bëhet fjalë për biznesin, Kyle i merr punët e ndërlikuara jashtëzakonisht seriozisht. Vetëm këtë sezon, ne e kemi parë atë të hidhte shumë zemërim mbi gjendjen e ekskluzivitetit të pijeve. Miqësia do të thotë shumë për Kyle, por një ndjenjë besnikërie do të thotë më shumë.

Kyle është i mërzitur

Ndërsa ishte në Watch What Happens Live, Kyle nuk i përziu fjalët kur trajtoi problemet e tij me Southern Charm OG. Kur Andy Cohen pyeti pse mendon se Spritz Society (kompania në fjalë) nënshkroi Craig-un, Kyle kishte njëfarë njohurie. Ai vuri në dukje se themeluesi i kompanisë rivale të pijeve e kishte marrë atë për darkë, por nuk kishte përmendur marrëveshjen e miratimit të Craig në atë kohë.

E gjithë kjo bisedë u rrëzua gjatë mjeljes së tij për informacione rreth industrisë. Kyle deklaroi se “ishin ditë përpara se të bënin marrëveshjen. Pra, një operacion vërtet i dyshimtë. Dhe pastaj Craig kishte nënshkruar tashmë një marrëveshje kur u përball me mua. Dhe më pas ai pretendoi se nuk e dinte që kisha një spritz.” Mjerisht, ky lloj harrese ndjek Craigy-n tonë. Por edhe unë do të isha i mërzitur, po të isha në vend të Kyle. Dreqin, do të pyesja nëse ia vlente të ruash një miqësi.

Kyle shpjegon anën e tij

Themeluesi i Loverboy as nuk e krahasoi biznesin e tij me koncertin ndikues të Craig. Në vend të kësaj, ai tha: “Nuk është rivalitet nëse nuk po bën asgjë. Ata po ju ngasin për Instagramin tuaj. Të gjithë artikujt që dalin kanë të bëjnë me Loverboy.” Ylli i Shtëpisë Verore nuk gabon. Bërja e një udhëtimi të shpejtë rreth Google e vërtetoi ndjenjën e tij. Shumica e artikujve atje janë për Loverboy, kështu që të paktën ai po e nxjerr pak shtypin nga debakli. Kyle vazhdoi duke thënë: “Unë nuk i uroj askujt vullnetin e keq, por mënyra se si ata vepruan me të vërtetë më fshiu rrugën e gabuar.” Omg është “marka mashtruese” e Bethenny vs Sonja për Millenials.

A është Craig një fibër?

Kur Andi pyeti: “A ka Craig një reputacion për të gënjyer?” Kyle u tall, “Epo, kjo është ajo që më kanë thënë. Ne lançuam martinin tonë ekspres gjatë Winter House. Ai e di që ne nuk pimë vetëm çaj.” Për Kyle, duket sikur Spritz Society është një kompani kopjuese që u lançua një vit e gjysmë pas Loverboy; dhe mori një faqe nga libri i Loverboy. Kyle bëri një pikë të vlefshme: «Sa herë që dikush thotë: 'Është thjesht punë', atëherë ai përpiqet të justifikojë diçka që ka bërë gabim. Pasi pa se sa shpejt u rrëzua marrëveshja, duket sikur Craig veproi në hije.

Ana e Craig

Nga ana tjetër, Craig po derdh çaj (të vështirë) se pse ai investoi me kompaninë konkurruese. Ylli i Southern Charm i tha Page Six se ai “gjithmonë donte të kishte një markë alkoolike në portofolin e tij të investimeve”. Craig tha, “Kur u paraqit mundësia, unë jam thjesht një shitje kaq e lehtë. Unë jam thjesht një po-man i tillë! Një pjesë e investimit tim erdhi me dizajnimin e shijes sime. Unë do të kem kanaçen time.” Pasi hodha një vështrim, vura re se paketimi i Spritz Society është gjithashtu i ndritshëm, me flluska dhe tërheqës, njësoj si Loverboy.

Ndërsa Craig anashkaloi, duke iu drejtuar rivalëve të vërtetë me Loverboy, ai shtoi se ai “gjithmonë e respektonte nxitimin e Kyle”. Ndërsa Craigy ishte më se i gatshëm të investonte në Loverboy, ai tha, “Ky nuk ishte një opsion.” Jam kurioz se si po e trajtojnë këtë partnerët. Amanda dhe Paige DeSorbo janë shumë afër. Personalisht, nëse do të isha Paige, do të isha i egër që i dashuri im bëri diçka për të rrezikuar motrën time. Shpresoj që këto biseda të zhvillohen në sezonin e ri të Southern Charm.

Une nuk e di. Unë personalisht mendoj se Kyle ka të drejtë të jetë shumë i mërzitur me të ashtuquajturin shokun e tij. Por si yjet e Bravo, secili duhet të bëjë gjithçka që mundet për të fituar sa më shumë nga emri i tyre i TV realitetit, sepse, siç e dimë të gjithë, fama është e përkohshme.