Kyle Cooke 'i frikësuar' mes çështjeve të dashurisë dhe humbjes së 1.5 milion dollarëve

Klea

Kyle Cooke 'i frikësuar' mes çështjeve të dashurisë dhe humbjes së 1.5 milion dollarëve

Kyle Cooke's Kompania Loverboy ishte një temë kryesore e bisedës gjatë episodit të fundit të Summer House. Carl Radke foli me të fejuarën e tij të atëhershme Lindsay Hubbard për kthimin në kompani për të punuar në linjën joalkoolike. Natyrisht, e gjithë kjo bisedë ka çuar në një sherr mes ish-çiftit.

Por lajmi më tronditës në lidhje me kompaninë që shet çajra të fortë, kokteje, spritzes dhe çajra joalkoolikë ishte financiar. Kyle zbuloi gjatë një interviste rrëfimi se Loverboy ishte në të kuqe që nga Vera e 2023.

Kyle nuk donte që Amanda të largohej kur Loverboy po “testohej”

Tema u ngrit pasi gruaja e Kyle, Amanda Batula, zbuloi dëshirën e saj për të filluar një biznes të sajin. Ajo funksionoi si Drejtoreshë Kreative e Loverboy për vite, por ndjeu se duhej të krijonte një identitet të sajin.

Kyle dukej më pak se i emocionuar nga ideja që gruaja e tij të largohej nga biznesi. Dhe në një intervistë rrëfyese, themeluesi dhe CEO zbuloi të vërtetën tronditëse për financat e Loverboy.

“Për tre vitet e fundit, ne po drejtonim një biznes fitimprurës,” tha Kyle. “Ne supozuam se do të ishim fitimprurës këtë vit edhe kur të rritnim ekipin tonë dhe të rritnim shpenzimet tona. Por tani, ne po humbasim para.”

Amanda e di shumë mirë këtë fakt. Dyshja u filmuan duke diskutuar humbjet e kompanisë për sezonin 8 të Summer House.

“Nick sapo më plotësoi se ne humbëm 1.5 milionë dollarë në gjashtë muajt e parë të këtij viti,” shpjegoi Kyle. “Nëse nuk mund të nxjerrim një fitim në gusht, atëherë kam filluar të humbas shpresën se do ta bëjmë atë në muajt më të ftohtë. Kjo është hera e parë që kam frikë.”

“Kemi punuar kaq shumë, e kemi arritur deri më tani dhe tani jemi duke u testuar vërtet”, shtoi ai në një intervistë rrëfimi. “Dhe është në këtë moment që Amanda me sa duket dëshiron të lirohet me kusht?”

Ndoshta është kjo situatë që e ka bërë Kyle të pasigurt edhe për të pasur fëmijë. Ai foli për dëshirën për të qenë më në “hap të mbyllur” me Amandën në episodet e mëparshme përpara se të krijonte një familje.

Shiko Summer House të Enjten në 9/8.