Kyle Cooke

Klea

Kyle Cooke dyshohet se ka gënjyer për marrëveshjen e biznesit të Craig Conover

Kyle Cooke dyshohet se ka gënjyer për marrëveshjen e biznesit të Craig Conover

Klaudia Oshri mori problem me Kyle Cooke vërejtje rreth Craig Conover's investimi për të dhe burrin e saj Ben Soffer's kompania e pijeve, Spritz Society.

Kyle Cooke

Gjatë paraqitjes së tij në Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt të enjten, më 23 maj, Gatuaj41 vjeç, pretendoi se Conover35 vjeç, nuk kishte qenë transparent me të në lidhje me përfshirjen e tij me Spritz Society. Gatuaj ka markën e tij të pijeve, Loverboy.

“Shiko, unë i uroj atij më të mirën, por mënyra se si e trajtoi atë, dhe ne nuk kemi kohë për të hyrë në të, me të vërtetë më fërkoi në rrugën e gabuar, dhe unë thjesht po përpiqem të marr rrugën e lartë.” Gatuaj tha. “Ai ka një reputacion të gënjeshtrës dhe më gënjeu mua.”

Claudia Oshry, 29, u përgjigj gjatë episodit të së premtes, 24 maj, të podcast-it të saj dhe motrës Jackie Oshry, The Toast, duke pretenduar Gatuaj la jashtë shumë detaje në historinë e tij. Spritz Society e njoftoi së fundmi këtë Conover ishte një nga investitorët e tyre të fundit.

“Unë nuk do të bëja një episod në (Watch What Happens Live), por këtë mëngjes kaq shumë njerëz po më dërgonin sikur (Cooke) të hynte në shfaqjen e mëvonshme dhe ajo që bëri ishte gënjeshtër,” pohoi Claudia. “Dhe ai as që gënjeu për mua. Ai gënjeu për dy njerëz që i dua shumë.”

Craig Conover

Personaliteti i mediave sociale synonte të sqaronte dhe të ofronte kontekst shtesë rreth partneritetit të Spritz Society me Conovertë cilën ajo pretendoi Gatuaj e kishte lënë jashtë gjatë intervistës së tij me Andy Cohen.

“Ai vazhdoi Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt dhe hodhi disa akuza serioze … dhe unë i kam të gjitha faktet dhe të gjitha datat. Unë i kam të gjitha vulat kohore dhe i kam të gjitha faturat,” tha ajo. “Unë mendoj se një pjesë vërtet e madhe e kontekstit që shumë njerëz mund të mos e kenë për Loverboy dhe shfaqjen dhe ata e kanë thënë këtë në shfaqje, por ju mund të mos e keni bashkuar, por Loverboy është kompania e Kyle dhe ai e bën këtë” mos pranoni investitorët.”

Craig Conover

Klaudia shpjegoi se kompania e saj lulëzon duke nxitur investitorët dhe theksoi se ajo dhe ekipi i saj “besojnë në kompensimin e talenteve”. Ajo e përmendi atë e Conover përfshirja me kompaninë u zhvillua natyrshëm pasi ajo dhe burri i saj e takuan atë në turneun Eras të Taylor Swift verën e kaluar. Gjatë një udhëtimi me autobus të mbushur me influencues gjatë rrugës për në koncert, pijet Spritz ishin të disponueshme për të gjithë.

Craig Conover

Klaudia zbuloi se Conover shijoi pijet pa e ditur fillimisht se ajo dhe Soffer zotëronin markën. Ai e zbuloi këtë vetëm pasi lidhi një miqësi me Soffer. Pasi mësoi informacionin, Claudia përmendi se ylli i Southern Charm “dëshironte të përfshihej”.

“Askush nuk po mendonte për Kyle, askush nuk mendon për Kyle dhe Loverboy,” tha Claudia të premten. “Sikur, gjërat mund të ekzistojnë. Dy njerëz mund të jenë të suksesshëm, dhe ka një milion kompani koktejesh të konservuara përveç nesh, dhe ata janë të gjithë më të mëdhenj se ne.”

Craig Conover

Klaudia nuk e pa e Conover përfshirja me markën është e rëndësishme, por ajo vuri në dukje se Conover ndjeu se ishte e nevojshme të informohej Gatuaj paraprakisht. Ai gjithashtu donte të jepte Gatuaj një mundësi për të rishqyrtuar një investim të mundshëm.

Craig mori Kyle jashtë për darkë para njoftimit – jo një ditë më parë, por si një javë para se të shpallej, “pohoi Claudia. “Ndoshta në fakt më shumë se një javë, dhe ai tha, 'Dua të të njoftoj se po bëj këtë partneritet me Ben dhe vajzat 'The Toast', por nëse më lejoni të investoj në Loverboy, nuk do ta bëj. .'”

Craig Conover

Që nga viti Gatuaj nuk pranon investitorë, ai gjoja nuk pranoi e Conover oferta. Klaudia shtoi këtë Konverto është “me të vërtetë i zgjuar”, për paratë e tij dhe kjo është arsyeja pse ai donte mundësinë për të investuar në një markë pijesh.

“Kajl e dinte se ai kishte të drejtën e parë të refuzimit dhe më pëlqen Craig, vërtet, këtë e bën një njeri i mirë i ndershëm,” tha ajo. “Dhe të quhesh gënjeshtar në emision dhe më pas të mos e përfshish plotësisht atë bisedë shumë jetike ishte e pandershme. Nuk më pëlqen ta quash mikun tim gënjeshtar. Craig është një person vërtet i mirë, pasi ai është i sinqertë, ai e do (të dashurën) Paige (Desorbo.) Ai është një djalë që punon shumë.”

Karl Radke

Conover nuk është adresuar Cooke's komentet më të fundit, por folën hapur për konkurrencën e Spritz Society me Loverboy në një intervistë me Page Six në fillim të këtij muaji. “Unë e kuptoj pse i është dashur të punojë kaq shumë, sepse grindja në biznesin e alkoolit është ekstreme,” tha ai për median, duke vënë në dukje se “do të kishte dashur të investonte” në Loverboy, por nuk iu dha shansi.