Kush përflitet për amvisa e re RHONY, Racquel Chevremont?

Klea

Kush përflitet për amvisa e re RHONY, Racquel Chevremont?

E fundit Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut Thashethemet e sezonit 15 kanë kthyer të gjithë kastin e rifillimit të sezonit 14. Me sa duket, atyre do t'u bashkohen dy shtesa të reja. Një nga amviset e reja të përfolura RHONY është Racquel Chevremont.

Filluan thashethemet në Twitter. Sigurisht, kjo nuk do të thotë se është një garanci. Kishte një postim tjetër në Twitter që pretendonte se alumet e RHONY Dorinda Medley, Sonja Morgan dhe Luann de Lesseps do të ribashkoheshin në shfaqje. Deri tani, ky thashetheme duket se është hedhur poshtë.

Ndërsa asgjë nuk është konfirmuar, unë mendoj se Racquel do të ishte një përshtatje e përkryer për shfaqjen. Gjithçka që dimë për të paraqet imazhin e një anëtari ideal të kastit të RHONY. Sidomos për epokën e rindezjes, e cila përpiqet të rregullojë disa gabime dhe anashkalime të sezoneve të mëparshme. Lexoni më poshtë për të zbuluar pse jam këtu për këtë casting të përfolur.

Ajo është shoqe me Jenna Lyons

Ndoshta kastigu i Racquel-it siguroi që Jenna Lyons do të qëndronte për një sezon tjetër? Pasi Jenna anashkaloi BravoCon dhe bëri komente të ndryshme në lidhje me pasigurinë e saj për t'u rikthyer, shumë supozuan se ajo ishte një dhe e mbaruar.

Miqësia e Racquel-it dhe Jenna-s ka vite më parë. Për shembull, fotografia e mësipërme është marrë në një ngjarje të vitit 2018. Duke gjykuar nga komentet e shpeshta të Jenna-s në postimet e Racquel-it në Instagram, ato janë ende të forta.

Një ankesë e zakonshme për sezonin 14 të RHONY është se asnjë nga Amvisat nuk ishin vërtet miq. Ky ishte ndryshe nga kasti i mëparshëm, shumë prej të cilëve kishin histori të gjata me njëri-tjetrin. Shpresojmë, shtimi i dikujt me një lidhje para-ekzistuese në një anëtar të kastit do ta bëjë sezonin 15 të ndihet më i vërtetë.

Një tjetër yll i rifilluar i RHONY që përflitet se është i vetëm dhe i mbaruar, gjithashtu e do Racquel-in. Sai de Silva komenton shpesh në postimet e Racquel-it në Instagram.

Sai u shfaq si zuzar në sezonin 14 të RHONY. Pra, nëse Racquel i bashkohet kastit, do të shohim nëse ajo dashuri do të mbetet. Siç e dinë shikuesit e sezonit 14, Racquel mund të shmangë të qenit në anën e keqe të Sai-t me katering adekuat.

Një njujorkez i vërtetë

Racquel lindi dhe u rrit në New York City. Ajo gjithashtu mori pjesë në NYU për kolegj. Për më tepër, ajo jetoi në Paris për një kohë. Dhe ajo kishte një shtëpi në Konektikat, i njohur si shteti ku jeton i dashuri i Ubah Hassan.

Ajo është një forcë në botën e artit

Racquel është një kuratore dhe koleksioniste e njohur në botën e artit të Nju Jorkut. Architectural Digest kohët e fundit e vuri në pah atë në një funksion si një nga koleksionistët Black duke ecur përpara botën e artit.

Arti është një pjesë e madhe e shoqërisë NYC, kështu që, çuditërisht, RHONY nuk e ka shfaqur atë më shumë në sezonet e mëparshme. Dhe Racquel është një entitet i njohur në atë hapësirë. Sidomos në marrëdhëniet e saj të mëparshme romantike dhe profesionale.

Dikur gjysma e një çifti me pushtet në NYC

Më parë, Racquel ishte fejuar me bashkëpunëtorin Mickalene Thomas. Dyshja, e njohur si Deux Femme Noirs, ishin një çift i fuqisë botërore të artit.

Mickalene është një artist dhe fotograf jashtëzakonisht i arrirë. Gjatë marrëdhënies së tyre, Racquel u konsiderua si muza e Mickalene. Një pikturë e saj, e titulluar “Racquel: Come to Me”, varet në The Whitney.

Çifti mori një mbulim të madh në shtyp, me pjesë në Elle dhe Interview Magazine. Megjithatë, ata e anuluan fejesën në vitin 2022. Ndarja e tyre u raportua nga Page Six.

Ajo gjithashtu modelon

Ajo që e bën Racquel-in një yll emocionues të RHONY është se ajo është një forcë si në botën e artit ashtu edhe në botën e modës të qytetit. Ashtu si Ubah, Racquel është një modele. Ajo filloi modelingun në vitet '90, duke u shfaqur në fushatat reklamuese për Bobbi Brown dhe Fila. Ajo vazhdon edhe sot e kësaj dite dhe është ende shumë e përfshirë në modën e lartë. Për shembull, Racquel është e rregullt në Javët e Modës në Nju Jork dhe Paris. Sipas Instagramit të saj, Racquel së fundmi u rikthye në pistë dhe si modele për markën NYC Batsheva.

Racquel është gjithashtu tepër elegant. Moda është me siguri diçka për të cilën ajo është lidhur me Jenna-n. Ajo gjithashtu mund të lidhet me Jessel Taank, gjithashtu një yll mjaft elegant i Bravo-s.

Ajo është një nënë

Racquel ka dy fëmijë, Corey dhe Elle, të cilët shfaqen herë pas here në Instagramin e saj.

Lidhja Sex & The City

Përveç artit dhe modës, Racquel punon edhe në film dhe televizion. Ajo madje kishte një dorë në serinë e vazhdimit të SATC And Just Like That. Në serialin HBO, Racquel kuroi koleksionin e artit të Lisa Todd Wexley, një nga personazhet e rinj të shquar. Në një intervistë për Town & Country për pjesët që ajo zgjodhi, Racquel foli për rëndësinë e përfaqësimit.

Racquel gjithashtu kuroi koleksionin e artit të personazhit të Mahershala Ali në filmin e vitit 2023 Leave The World Behind. Më parë, ajo ka punuar në serialin hit Empire.

Puna e saj e kurimit në këtë industri ndihmon për të vënë në pah artistët dhe fotografët zezakë. Nëse ajo shfaqet në RHONY, kjo do të ishte gjithashtu një platformë e shkëlqyer për ta bërë këtë.