Kush merr Trëndafilin e fundit

Klea

Kush merr Trëndafilin e fundit

Bachelor Sezoni 28 është afër, dhe ne jemi të kënaqur të shohim Joey Graziadei si njeriun kryesor! Pasi u rikuperua nga thyerja e zemrës me të cilën u përball në sezonin e Charity Lawson të The Bachelorette, Joey është gati të gjejë shpirtin e tij binjak. Joey ishte zgjidhja perfekte për të udhëhequr sezonin 28 të Bachelor dhe ne padyshim që po përpiqemi për të!

Si gjithmonë, Reality Steve ka ardhur në tufë me të gjithë çajin. Falë mbretit të spoilerëve, ne dimë pothuajse gjithçka që do të përfundojë në sezonin e Joey-t. Tani, nuk ka asnjë mënyrë për të ditur nëse këto spoilerë janë 100% të sakta. Megjithatë, Reality Steve ka provuar të jetë mjaft i besueshëm në të kaluarën, kështu që shanset janë, pretendimet e tij janë të vërteta.

Kjo eshte e jotja paralajmërim zyrtar të ndaloni së lexuari nëse nuk doni të dini spoilerët e sezonit Bachelor të Joey Graziadeit!

Ku udhëtojnë Joey & The Women në sezonin 28 të Bachelor?

Përpara se të zhytemi në spoilerët, le të hedhim një vështrim se ku udhëtuan Joey dhe gratë këtë sezon. Tani që i kemi kaluar stinët e COVID-19, mund të shijojmë edhe një herë udhëtimin piktoresk që është një pjesë thelbësore e ekskluzivitetit Bachelor.

Vendndodhja e parë ekzotike në listë është Malta, ku Joey dhe gratë udhëtuan pasi kaluan ca kohë në rezidencë. Tjetra është Spanja, ku grupi u drejtua përpara se të shkonte në Montreal, Kanada. Pas qyteteve të lindjes, Joey dhe tre gratë e fundit morën rrugën për në Tulum, Meksikë, për suita fantazi.

Një takim dramatik 2-në-1

“The Bachelor” nuk është i panjohur për dramën dhe sezoni i Joey nuk bën përjashtim. Kishte një grindje të madhe mes dy grave, Sydney Gordon dhe Maria Georgas. Lufta me sa duket filloi kur Sydney i tha Madina Alam se Maria kishte bërë një koment për të. Madina ishte e pasigurt për të qenë një nga gratë më të vjetra të sezonit, gjë që çoi në komentin në fjalë.

Në një moment të sezonit, Sydney dhe Maria u zgjodhën të dy për një takim famëkeq 2-në-1. Në fund të takimit, Joey vendosi ta dërgonte Sydney-n në shtëpi për Maria.

Lauren Vetë Eliminon

Një nga gjërat më interesante të sezonit të Joey-t është se dy motra vendosën të konkurrojnë për zemrën e tij. Allison Hollinger dhe motra e saj Lauren Hollinger vendosën të dy t’i jepnin një goditje Xhoit, megjithëse gjërat nuk shkuan ashtu siç kishin shpresuar. Që herët, Lauren vendos të eliminohet vetë. Sipas Reality Steve, Lauren nuk po e ndjente Joey dhe ndjeu se Allison e pëlqente më shumë. Si rezultat, ajo vendosi të eliminohej vetë.

Maria është eliminuar pas vendlindjeve

Pavarësisht se i mbijetoi 2 me 1 me Sydney, Maria u eliminua përfundimisht pas vendlindjes ku u rendit e katërta. Tre gratë e tjera që morën takime me qytetin e lindjes ishin Daisy Kent, Rachel Nance dhe Kelsey Anderson. Joey udhëtoi për në Kanada për të takuar familjen e Marias, por nuk është e qartë se çfarë ndodhi në datën përtej kësaj. Gjithçka që dimë është se Maria u eliminua përfundimisht pas vendlindjes, duke lënë Daisy, Rachel dhe Kelsey.

Rachel është eliminuar pas fantasy Suites

Pas nisjes për në Meksikë, Rachel eliminohet përfundimisht pas javës së suitës fantazi. Ndërsa nuk është ende e qartë pse Rachel u eliminua, ne mund të konfirmojmë se Daisy dhe Kelsey ishin dy femrat e fundit. Pas suitave fantastike, Women Tell All do të transmetohet para finales. Si rezultat, ka të ngjarë që Rachel të jetë pjesë e Tell All dhe të ketë një shans për të folur me Joey në sediljen e nxehtë.

Daisy merr Trëndafilin e fundit!

Dhe tani për momentin që të gjithë keni pritur! Realiteti Steve ka raportuar se Daisy është marrësja me fat e trëndafilit të fundit, dhe ajo fejohet me Joey në Meksikë. Daisy gjithashtu mori takimin e parë 1-në-1 të sezonit, gjë që tregon se ajo dhe Joey kishin një lidhje të fortë herët. Kjo sigurisht do të thotë se Kelsey ishte nënkampion.

Të dy Daisy dhe Kelsey patën mundësinë të takonin familjen e Joey-t në Meksikë, megjithëse nuk dihet shumë për takimet e tyre përfundimtare. Daisy ishte një kandidate kryesore gjatë gjithë sezonit, kështu që nuk është për t’u habitur që Joey përfundon duke e zgjedhur atë në fund. Pavarësisht se trailerat ngacmojnë një fund dramatik për Joey-n, duket se ai do të marrë fundin tradicional të Bachelor pasi të ulet në një gju.