Kush jemi më të emocionuar të shikojmë në sezonin 2 të House of Villains

Klea

Kush jemi më të emocionuar të shikojmë në sezonin 2 të House of Villains

Shtëpia e zuzarëve po rikthehet për një sezon të dytë, dhe ne jemi të kënaqur! Sezoni i parë ishte një hit i madh, dhe duket se sezoni 2 ka potencialin të jetë edhe më i mirë. House of Villains ka konceptin perfekt për një reality show, duke kombinuar “vilains” nga reality show në rrjete të ndryshme. Sezoni 2 ka kastin perfekt të këtyre të ashtuquajturve zuzar, tre prej të cilëve jemi veçanërisht të emocionuar!

Teresa Giudice

Teresa Giudice është e vetmja pjesë e kastit që është paraqitur në të 14 sezonet e Real Housewives of New Jersey. Ndërsa Teresa ka pasur një ecuri të gjatë, ajo ka qenë gjithashtu një anëtare problematike e kastit.

Ylli i RHONJ ka shkaktuar probleme që nga sezoni 1. Një nga momentet më të paharrueshme të Terezës ishte rrokullisja ikonë e tavolinës. Ndërsa ishte disi humoristike, në fund tregoi mungesë klasi. Gjatë gjithë sezoneve, Tereza e ka pasur të vështirë të kontrollojë zemërimin e saj, gjë që nuk është një pamje e mirë.

Tereza gjithashtu e ka zakon të shkaktojë drama me familjen e saj, gjë që ka bërë që shumë shikues ta shohin edhe në një dritë të dobët. Tereza që herët ka shkaktuar probleme mes vëllait të saj Joe Gorga dhe bashkëshortes së tij Melissa Gorga. Përveç kësaj, Tereza është përpjekur të përfshijë edhe prindërit e saj në grindjen e saj me vëllain dhe gruan e tij, e cila është jashtëzakonisht e papjekur në moshën e saj.

Më në fund, Teresa fitoi statusin e zuzarit kur kaloi 11 muaj në burg. Teresa, së bashku me ish-bashkëshortin e saj Joe Giudice, u deklaruan fajtore për një listë veprash, duke përfshirë falimentimin dhe mashtrimin tatimor. Ndërsa sigurisht që ka krime më të këqija, kjo nuk e bën saktësisht Terezën personin e vitit. Teresa ka treguar anën e saj djallëzore në më shumë se një rast, duke e bërë atë kandidaten perfekte për sezonin 2 të House of Villains.

Larisa Lima

Një tjetër anëtar i kastit që ne jemi të gëzuar të shohim në sezonin 2 të House of Villains nuk është askush tjetër veçse Larissa Lima. Larissa bëri debutimin e saj në televizionin e realitetit në ekskluzivitetin 90 Day Fiancé, me ish-bashkëshortin e saj Colt Johnson. Colt e solli Larisën në Shtetet e Bashkuara me një vizë K1, megjithëse martesa e tyre ishte jetëshkurtër.

Larisa ishte e pakënaqur me Amerikën që në momentin kur mbërriti. Ajo kishte një problem veçanërisht me nënën e Colt, Debbie Johnson, dhe faktin që ajo jetonte ende me djalin e saj. Pas më pak se një viti së bashku, Colt dhe Larissa përfunduan në rrugët e tyre të ndara.

Pas kohës së saj në të fejuarin 90 Day, Larissa u kthye për të treguar anën e saj të historisë në 90 Day Fancé: Happily Ever After?. Spin-off ndoqi udhëtimin e Larissa-s pasi u largua nga Colt dhe u takua me Eric Nichols për ca kohë. Pavarësisht se vazhdoi me jetën e saj të dashurisë, Larisa kishte frikë nga dëbimi pasi Colt e solli atë në gjykatë me akuzat për dhunë në familje.

Larissa ishte një nga keqbërësit më të mëdhenj në historinë e të fejuarit 90 ditë, gjë që e bën atë të përshtatshme për House of Villains. Pa dyshim, Larissa do të sjellë çmendurinë dhe argëtimin për Sezonin 2. Në fund të fundit, nëse do të hidhte unazën e saj të martesës në tualet, nuk ka pothuajse asgjë që nuk do të bënte!

Victoria Larson

Victoria Larson ishte jashtëzakonisht argëtuese në The Bachelor dhe shpresojmë që ajo të sjellë të njëjtën energji në House of Villains. “Mbretëresha” Victoria bëri debutimin e saj në sezonin e Matt James të The Bachelor, ku bëri emër në një kohë të shkurtër. Victoria u përpoq të shkonte mirë me pjesën tjetër të grave dhe e bëri veten të dëbuar që në fillim.

Gjatë gjithë kohës së saj në The Bachelor, Victoria deklaroi se ishte mbretër në krahasim me pjesën tjetër të konkurrencës së saj. Kur Matt përfundimisht e dërgoi në shtëpi, Victoria tronditi fansat kur ajo qortoi Matt pas daljes së saj. Pavarësisht se sa të mërzitur mund të jenë, është tipike për garuesit që t'i urojnë gjithmonë kryesuesit më të mirat kur largohen. Nga ana tjetër, Victoria nuk e kishte problem ta thyente këtë trend.

Pas koncertit të saj në The Bachelor, Victoria u shfaq shkurtimisht në Bachelor In Paradise. Megjithatë, meqenëse nuk kishte asnjë lidhje, ajo u dërgua në shtëpi gjatë ceremonisë së trëndafilit të parë. Për të qenë i sinqertë, u mërzita që nuk patëm më shumë nga Victoria në BIP, pasi ajo është aq argëtuese. Fatmirësisht, së shpejti do të arrijmë ta shikojmë përsëri këtë mbretëreshë duke zbukuruar ekranet tona në sezonin 2 të House of Villains!