Kush janë Love Is Blind Mikpritësit në Mbretërinë e Bashkuar Matt dhe Emma Willis?

Klea

Kush janë Love Is Blind Mikpritësit në Mbretërinë e Bashkuar Matt dhe Emma Willis?

Kush e dinte se çelësi i këtij eksperimenti takimesh ishte të bënit shaka të mira? Ata që jetojnë dhe dashurojnë brenda Mbretërisë së Bashkuar janë të njohur për bisedat e tyre të jashtëzakonshme kur bëhet fjalë për të zgjedhur një interes dashurie, qoftë në një pijetore apo në një nga shumë aplikacionet e takimeve. Tani, shikuesit e Netflix mund të përgatiten për një sezon krejtësisht të ri të Dashuria eshte e verber: MB, të cilin do ta presë Matt Willis dhe Emma Willis. Dhe ndërsa versioni amerikan ka ish-djaloshin bander Nick Lachey dhe gruan e tij, Vanessa Lachey, është koha për të mësuar pak më shumë për çiftin përtej pellgut.

Matt Willis

Matt ka lindur në Londër në vitin 1983 dhe është më i njohur për treshen e tij muzikore, Busted. Ai dhe shokët e tij të grupit, James Bourne dhe Charlie Simpson, kanë jetuar të gjithë jetën e yllit të rock-ut, por jo gjithmonë ka qenë e qetë. Matt ka ndryshuar emrin e tij tre herë për shkak të divorcit të prindërve të tij dhe qartë e ka pasur të vështirë të dashurojë veten. Në një intervistë me The Guardian, ai ndau me fansat se kishte përdorur shumë barërat e këqija dhe pije në parkun e tij lokal. Matt dikur ndau: “Do të pija për të errësuar ose do të kisha prerje të mëdha në fytyrë nga rrëzimi. Nuk ishte një tym i rastësishëm në park; ishte gjithmonë 'Le të ngatërrohemi sa më shumë që të mundem'”.

Por jeta filloi të ndryshonte për Matt pasi muzika e tij filloi të ngrihej. Ai u takua dhe u miqësua me Amy Winehouse. Grupi pop-punk pati shumë sukses, duke përfshirë katër këngë numër një në Mbretërinë e Bashkuar dhe dy Brit Awards për Aktin më të Mirë Pop dhe Aktin më të Mirë Britanik Breakthrough. Mjerisht, ata u ndanë në vitin 2005 për shkak të dallimeve krijuese. Por në vitin 2015, Busted u ribashkuan për turneun e tyre Pigs Can Fly. Busted kishte hite si What I Go To School For, Sleeping With The Light On, Air Hostess dhe Year 3000 (Po! E njëjta këngë që mbuluan Jonas Brothers.) Guxoj të them që origjinali është një milion herë më i mirë!?

Ylli i popit është i njohur me funksionimin e brendshëm të realitetit TV. Në vitin 2006, ai u votua Mbreti i Xhunglës nga fansat në “I'm A Celebrity”. Ai u prit aq mirë sa ishte në gjendje të presë së bashku me Emën gjatë një spinoff.

Ema Willis

Ema është pak më e vjetër se Matt, pasi ajo ka lindur në vitin 1976. Vendasja nga Birmingham mund të njihet më së shumti për organizimin e shfaqjeve të tjera televizive realiste si Big Brother, Celebrity Big Brother, The Voice UK dhe një spinoff për I'm A Celebrity… Më nxirr nga këtu!

Ajo gjithashtu kishte një pjesë me dy episode në sapunin e njohur anglez, Eastenders, dhe është shfaqur në The Keith and Paddy Picture Show, dhe Emma Willis: Delivering Babies. Por përpara se të bëhej një ikonë televizive, Ema e filloi jetën e saj si modele. Emma ka një rezyme mbresëlënëse e cila përfshin shtëpitë e modës si Marie Claire, Elle, Vogue, GAP dhe Chanel. Por pushimi i saj i madh erdhi në vitin 2002 kur asaj iu dha një prezantuese/VJ spot në MTV. Ema priti This Morning dhe Loose Women, e cila është shumë e madhe The View në SHBA.

Duo

Matt dhe Emma u takuan për herë të parë në vitin 2004, që ndodhi në të njëjtën kohë që Matt po publikonte albumin e tij të dytë me Busted. Ema ishte një prezantuese e MTV në atë kohë, me të dy ata që sapo e goditën atë. Vetëm në vitin 2008 çifti e zyrtarizoi dhe u martua në Rushton Hall në Northamptonshire. Ata e shijuan aq shumë ditën e tyre të madhe, saqë në vitin 2018, ata rinovuan betimet e tyre. Çifti kanë tre fëmijë së bashku: Isabelle, Ace dhe Trixie Grace.

Nëse Love is Blind UK largohet, mos mendoni se do të jetë e vështirë për audiencën amerikane të bie në dashuri me Matin dhe Emën, sepse të dy janë njerëz të vërtetë, punëtorë që e gjetën dashurinë në mënyrën e vjetër. Koncerti i ri do të shënojë dhjetë vjet që kur Emma dhe Matt ishin mikpritës për herë të fundit së bashku. Të dy e dinë se si të argëtohen së bashku dhe madje i provuan vetë, në mënyrë që shikuesit në Mbretërinë e Bashkuar të kenë një ndjenjë të vërtetë për eksperimentin social.