Kush është Tenesha Luckett?  Dhe si po fryn ajo RHOSLC?

Klea

Kush është Tenesha Luckett? Dhe si po fryn ajo RHOSLC?

Nëse nuk keni jetuar nën një shkëmb, ju e dini se çfarë ka ndodhur në të Amvise të vërteta të Solt Lake City në lidhje me Monica Garcia duke u paraqitur si troll online, Reality Von Tease. Përfundimi i sezonit 4 la nofullat në dysheme duke mbledhur rërën e Trekëndëshit të Bermudës, ndërsa Heather Gay kundërshtoi yllin e saj për të gjitha keqbërjet e saj. Megjithatë, rezulton se Monica nuk ishte e vetmja fajtore si një emër i ri. Në finale, Tenesha Luckettu hodh me emër në grup.

Më shpesh sesa jo, një shtëpiake në telashe do të shikojë mënyra të shumta për të shuar zjarrin rreth saj. Kjo shpesh përfshin fajësimin e dikujt tjetër. Ne e dimë se Monika dhe Tenesha kanë qenë shoqe. Ne gjithashtu e dimë se ata nuk kanë më një miqësi. Ka shumë arsye pse dy femra nuk duan të jenë më shoqe. Por a mund të ndodhte që Tenesha në fakt kishte një krizë të ndërgjegjes siç pretendonte Heather dhe donte të bëhej një person më i mirë?

Shpresojmë se ribashkimi i Sezonit 4 do të shpjegojë më shumë rreth rënies së emrit pasi fansat ende përpiqen të mbështjellin mendjen rreth asaj që ndodhi me Jen Shah skandali 2.0.

Tenesha Kush?

Në fakt ndihem pak keq për Teneshën. Ajo ndoshta nuk e kishte idenë se çfarë do t’i binte kur emri i saj u zbulua gjatë finales së sezonit 4 të RHOSLC. Pra, kush është kjo grua që i bën të gjitha valët?

Tenesha është një stiliste e talentuar e cila tani ka lidhje me Real Housewives përmes Heather dhe Monica. Një herë ajo foli me Voyage Utah për historinë e saj, duke zbuluar se si filloi karriera e saj në 2013 si nënë e vetme e dy fëmijëve. “Isha duke bërë koleksione dhe mjerim”, tha Tenesha. “E dija që nuk mund të ishte e imja përgjithmonë…Vendosa të gjeja një lloj zanati që më pëlqente, kështu që zgjodha të shkoja në shkollën e flokëve.”

Karriera e Tenesha me të vërtetë u ngrit gjatë pandemisë kur asaj iu “paraqitën mundësitë për të shkuar në LA dhe për të punuar në grupe të mëdha fushatash”. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Për çfarë njihet Tenesha në biznesin e bukurisë?

Vendasja e Utah-s është një stiliste e larmishme dhe e plotë, e cila është e aftë të punojë me flokë me shumë tekstura. Ajo ka punuar me disa emra të famshëm si Gabrielle Union, Pyper America, Zola Mash dhe, natyrisht, Heather Gay. Tenesha gjithashtu merret me grim, por gjen pasioni i saj i vërtetë janë flokët dhe sigurohet që të gjithë klientët e saj të duken më së miri.

Si po fryn Tenesha Bravo?

Siç mësuan shikuesit, llogaria e Reality Von Tease ka torturuar aktorët e RHOSLC prej vitesh, me shumë njerëz që flenë me një sy hapur. Pjesa më e madhe e fajit iu hodh Monikës, e cila pranoi se kishte përdorur llogarinë për të rrëzuar Jen. Megjithatë, emri i Tenesha u hoq kur Monica zbuloi se po postonte meme gjithashtu. Monica pohoi se Tenesha ishte personi që fillimisht filloi llogarinë, gjë që erdhi si lajm për Heather.

Tenesha ka dalë në mbrojtje dhe ka nisur të postojë pamje nga ekrani i Monikës dhe pjesës tjetër të bisedës në grup të trollëve. Ajo gjithashtu ka ngarkuar histori duke detajuar atë që ka ndodhur gjatë viteve të fundit. Madje, ajo iu drejtua edhe akuzave të Monika, duke theksuar se ish-shoqja e saj “i gënjen nëpër dhëmbë”.

Sa Di Tenesha?

Tenesha nuk u përmbajt kur ndau se Monica kishte ngarkuar me lehtësi provat e saj jashtë rregullit dhe pa asnjë datë (çfarë keq). “babai i saj i vogël”. Tenesha gjithashtu ndau se ajo mendonte se ishte një mikeshë, duke marrë pjesë në trolling. Megjithatë, ajo shpejt u tërhoq nga “ai grup njerëzish…Monika” përmes WorldTV Media.

Tenesha pohoi se Monika kishte dy telefona dhe një regjistrim të Jen-it që abuzonte me punonjësit e saj. “Papritur, biseda në bisedën në grup fillon të ndryshojë sikur Jen është abuzive; Jen i ka bërë këto gjëra gjoja”, tha Tenesha.

Tenesha gjithashtu pretendoi se Monica përndiqte secilën prej shtëpive të yjeve të RHOSLC dhe madje kërkoi adresën e Heather kur zbuloi se ishte klientja e Tenesha. Gjatë një Story në Instagram, Tenesha ndau gjithashtu foto të rishtarit që dyshohet se po bënte udhëtimin me makinë. Tenesha madje zbuloi se kishte bërë një kallëzim në polici kundër Monikës, duke pretenduar: “Kjo grua nuk njeh kufij”.