Kush është në gabim, Erin Lichy apo Ubah Hassan?

Klea

Kush është në gabim, Erin Lichy apo Ubah Hassan?

Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut rindezja nuk po i lë fansat të zhgënjehen, me disa nga femrat që më në fund kanë momentet e tyre të mëdha. Aktualisht, zonjat e Big Apple sapo përfunduan udhëtimin e tyre në Anguilla. Por mjerisht, as grushti i rumit nuk mund ta ndihmonte humorin në ditën e fundit. Një sherr shpërtheu mes Erin Lichy dhe Ubah Hassan që ishte qesharake e vogël.

Shikuesit kanë parë shumë zënka marrëzi gjatë stinëve, të cilat kanë përfshirë amvisat që kanë vjedhur burrat e Sonja Morgan, Leah McSweeney duke hedhur dritat tiki në pishinën e Ramona Singer dhe Dorinda Medley duke u larguar pas pritjes në Blue Stone Manor. Megjithatë, këto valë të reja femrash dukej se po ndërveprojnë mirë së bashku. Prerë në parajsën e ishullit ku Ubah dhe Erin të dy humbën qetësinë, duke i lënë shikuesit të pyesin se çfarë shkoi keq.

Erin nuk e bëri të qeshurën e fundit

Bravo/YouTube

Linjat u tërhoqën në rërë pasi Erin mendoi se do të ishte qesharake të mbante pak telefonin e Ubahut për t’u hakmarrë për shtyrjen në pishinë. Ubah u tërbua nga lëvizja, pasi kaloi mbi një orë në panik dhe duke kërkuar telefonin e saj.

Duket se Ubah bëri një marrëveshje me familjen e saj që ajo të kontrollonte çdo mëngjes dhe çdo natë me familjen e saj për shkak të faktit se ishte beqare. Tani, ndërsa mund ta kuptoj të kesh një familje mbrojtëse, kontrollimi çdo ditë, dy herë në ditë nuk ndihet i arsyeshëm. Plus, Erin nuk dinte për paktin familjar të Ubah.

Ubah u lëndua

Jamie McCarthy/Getty Images

Dita e nesërme filloi me një sherr, por ajo u përshkallëzua shpejt. Ubah u ngrit mbi hobbit që është Erin dhe vazhdoi t’i rrëmbejë syzet e diellit nga fytyra. Kur them se isha i shtangur, mbeta i shtangur nga lëvizja e Ubahut. Nuk e prisja që ajo të ishte kaq e mërzitur pasi prodhimi e bëri të dukej si një shaka e padëmshme. Ndërsa gratë u hodhën në xhipat më të lezetshme pastel, modelja bëri të ditur se do të mbante diell për 45 minuta.

Çfarë është kjo, shkollë fillore? Megjithatë, askush nuk debaton me Ubah, edhe pse lëvizja është krejtësisht qesharake. Pse modelja nuk mund të ishte e rritur, të thoshte “fu*k ti” dhe të vazhdonte? Në vend të kësaj, Ubah shpresonte që Erin ta verbonte nga dielli pasi ajo ka sy të ndjeshëm. Tani kjo është një s**t djallëzore.

Teksa ishte në Elvis Beach Bar, Ubah vazhdoi të fliste për Erin përballë Erinës me femrat e tjera. Sinqerisht, ajo ishte e paepur, duke e detyruar Erin të fliste, duke thënë: “Të mora telefonin për shaka! Po përpiqeni t’i bëni të gjithë kundër meje?”

Fansat nuk duket se janë në anën e Erin

Më në fund zonjat u kthyen në vilë, vetëm që Ubah dhe Erin të shkonin përsëri në të, duke çuar në prishjen e Erinës në vaskën e nxehtë. A mund të jetë e qara sepse ajo ishte e rraskapitur, apo ajo e dinte se kishte qëndruar të kërkonte falje për një kohë të gjatë? Kush e di? E gjithë sprova ishte e lagur dhe e trishtuar. Shumë fansa të RHONY nuk duket se janë në anën e Erinit dhe ajo është quajtur Karen. Një tifoz ka shkruar, “Erin është një Karen e rendit më të lartë, kështu që idc sa më shumë Ubah është duke qenë me të.” Por unë nuk e shoh kështu.

Ajo që pashë ishte dy gra që kishin një mosmarrëveshje me njërën (Ubah) duke e përshkallëzuar atë teksa hynte në hapësirën personale të Erinit. Unë nuk jam i verbër dhe pashë që Erin hyri nxehtë ndërsa zonjat po përgatiteshin të largoheshin. Ajo duhet ta linte Ubahun të shpjegonte se nuk po tallej me të, në vend që ta mbyllte shpjegimin e saj. Erin e gjeti veten në thelbin e pjesës më të madhe të dramës, dhe në një moment, ajo duhet të bëjë një hap prapa dhe të vërejë se ajo është emëruesi i përbashkët.

Gjithçka që Erin duhej të bënte për të shpërndarë situatën ishte të kërkonte falje për vjedhjen e telefonit, edhe pse shohim që Ubah e humbi përsëri atë më vonë në episod. Ubah duhet të vendosë një zinxhir në qelinë e saj në të ardhmen. Sipas mendimit tim, të dyja gratë gabuan dhe duhej të kishin shijuar ditën e tyre të fundit në parajsë në vend që t’i zvarrisnin të gjithë nëpër ferr në të gjithë një luftë shakash fëminore.