Kush është i dashuri i Monica Garcia Braxton Knight?

Klea

Kush është i dashuri i Monica Garcia Braxton Knight?

Duaje ose urreje, Monica Garcia solli zjarrin dhe akullin te Real Housewives e Salt Lake City Sezoni 4 – dhe tani ajo ka një të dashur të ri!

Me tekstin e këngës së Reba McEntire të mbërthyer në kokën time, “Një nënë beqare që punon me dy punë / që i do fëmijët e saj dhe nuk ndalet kurrë.” Unë me të vërtetë fillova ta dua Monikën si shtëpiake. Ajo ishte e hapur për lidhjen e saj me kunatin e saj, përmbledhte kohën e saj në Kishën Mormone dhe dukej si një grua që i mbante të gjitha në mëngët e saj. Por gjatë rrugës, kryqëzata e saj e drejtësisë doli nga binarët dhe ajo u shndërrua në zuzar.

Përfundimi i sezonit tregoi se nuk mund të gjykoni gjithmonë një Libër të Djegur nga kopertina e tij. Doli se Monica ishte në krye të një llogarie troll, Reality Von Tease, dhe kishte tentuar të rrëzonte kriminelin Jen Shah me disa njerëz të tjerë. “Faturat, provat, afatet kohore, faturat” u vendosën të gjitha para nesh, duke e detyruar Monikën të zhdukej në hije. Megjithatë, ajo është kthyer me një burrë të ri dhe një fëmijë në rrugë.

Foshnja në bord

Monika hyri në Instagramin e saj pas paraqitjes së saj në podkastin e The Viall Files për të konfirmuar disa lajme befasuese me ndjekësit. Nëna e katër fëmijëve pret sërish me të dashurin e saj, Braxton Knight.

Monika postoi një video të hapjes dhe përdorimit të një testi shtatzënie me mbishkrimin “Po. Unë tashmë kam katër vajza. Jo. Nuk po planifikoja të isha 39 vjeç dhe të kaloja sërish fazën e bebit, por papritur, ja ku jam.”

Videoja ishte emocionuese teksa ajo zhyti çdo test në urinë dhe qau kur ata filluan të thoshin pozitiv. Monika shkroi: “Për të gjithë ata që bëjnë komente urrejtjeje dhe që më gjykojnë si nënë, u fshi dhe u bllokua menjëherë. Unë nuk do të pranoj negativitetin që më vjen për një fëmijë. Të gjithë të tjerëve, FALEMINDERIT.”

E bukura e re kush është kjo?

Braxton është vetëm 29 vjeç dhe një dashnor i zjarrtë në natyrë. Me 10 vite mes Braxton dhe Monica, do të jetë interesante të shohësh se si ata punojnë së bashku si prindër. Aktualisht, Braxton është menaxheri i përgjithshëm i Wasatch Excursions në Utah. Në punë, Braxton jep turne me udhëzues ose vetë-drejtuar në Luginën e Heberit në vjeshtë dhe malet në dimër.

Ai u takua për herë të parë me Monikën kur ajo filmoi skenën e saj me motor dëbore me Heather Gay. Braxton është gjithashtu nga besimi mormon, por nuk e praktikon më atë. Ndërsa Monica u shkishërua për këtë lidhje, Braxton u largua me dëshirën e tij. Mjerisht, Instagrami i Braxton është privat, por Monica e ndjek atë. Reality Tea gjeti Facebook-un e tij dhe një gjë është e qartë: burrit e do jashtë.

Ai gjithashtu pëlqen të udhëtojë dhe është parë në New York City, Kaliforni dhe Utah. Është e sigurt të supozohet se ai banon gjithashtu në Jutah, pasi ai ka një punë të gjatë.

Si u njoh Monika me të dashurin e saj të ri?

Monica zbuloi se si çifti u takua ndërsa ishte në podkastin e Nick Viall, The Viall Files. Historia nuk është aq e prerë dhe e thatë, me Monica që pranoi se Braxton “po takonte një grua tjetër në atë kohë”, por këmbëngulte se romanca nuk ishte “ekskluzive”. Monika shpjegoi: “Kur patëm një pushim, shkova tek ai dhe thashë: “A ke të dashur?” Dhe ai tha: 'Jo, po takoj dikë'. Unë i thashë, 'Po, kam dëgjuar që jeni duke u ballafaquar! Por ju nuk jeni ekskluzive? Dhe ai thotë, 'Jo'”.

Siç thonë ata, pjesa tjetër është histori sepse Monika ia kapi telefonin dhe i futi shifrat. Monica dhe Braxton në fakt kanë qenë në lidhje për më shumë se një vit, por ajo donte ta mbante sekret pas përplasjes së RHOSLC. Sa i përket shtatzënisë, Monika theksoi: “Nuk po përpiqeshim, isha në kontrollin e lindjes, ishte një tronditje e plotë. Ne kurrë nuk kemi planifikuar të kemi fëmijë. Dhe më pas, në momentin e dytë që zbuluam, ai thjesht ishte aq mbrojtës dhe kaq i kujdesshëm.”

Megjithatë, Monica, duke qenë Monica, pranoi se i tregoi Braxton-it për shtatzëninë e saj në një mënyrë shumë joortodokse, duke thënë: “U gëzova disi. E bëra shumë pis kur i thashë. Po nisesha në një udhëtim pune dhe isha në aeroplan. Ai tha: “Të dua shumë”, dhe unë thashë: “Jam shtatzënë”, dhe më pas e ndeza telefonin tim në modalitetin e aeroplanit për t'u ngritur.”

Shpresoj, për hir të tyre, ata të kuptojnë se si të komunikojnë përpara se të mbërrijë edicioni i tyre më i ri! Urime si për Monikën ashtu edhe për Braxton. Po presim me padurim mendimet e Rihanna-s për lajmet…