Kush është babai i Farrah Aldjufrie dhe bashkëshorti i parë i Kyle Richards?

Klea

Kush është babai i Farrah Aldjufrie dhe bashkëshorti i parë i Kyle Richards?

Midis amvisave të vërteta të Beverly Hills dhe blerjes së sezonit 2 të Beverly Hills, Kyle Richards dhe martesa e Mauricio Umansky është biseda e qytetit. Por Mauricio nuk ishte burri i parë i Kyle. Para se të takonte Mo, Kyle ishte i martuar me Guraish Aldjufrie. Fëmija i saj i parë, Farrah Brittanyështë nga ajo martesë.

Ndërsa fansat e RHOBH u investuan në Kyle dhe Mo gjatë 13 sezoneve, shikuesit nuk morën të njëjtin lloj informacioni në martesën e saj të mëparshme. Kush është Guraish Aldjufrie dhe pse lidhja e tij me Kyle nuk funksionoi?

Kush është burri i parë i Kyle, Guraish Aldjufrie?

Ashtu si vajza e tij Farrah, Guraish punon në pasuri të paluajtshme. Guraish, i cili është indonezian, arab dhe holandez, zakonisht quhet një manjat i pasurive të patundshme, si dhe një biznesmen dhe zhvillues tokash. Ndërsa ai është një person mjaft privat, Guraish shfaqet herë pas here në Instagramin e Farrah. Pavarësisht mungesës së interesit të tij në qendër të vëmendjes, Farrah kujton, “miku i tij i dërgoi email dhe i tha: 'A është ajo vajzë në Amvisat vërtet ish-gruaja jote?' Dhe ai mendoi se ishte qesharak.” Ajo tha: “Babai im është personi më i turpshëm, më i ëmbël, më i këndshëm dhe më i lezetshëm në botë”.

Guarish ka lindur në Indonezi më 21 shtator 1964. Sot jeton në Bali dhe kryesisht punon në Tajlandë. Por ai gjithmonë është siguruar që të kalojë shumë kohë në Los Angeles me vajzën e tij. “Ne jemi jashtëzakonisht afër,” tha Farrah për Daily Dish, “Ai vjen dhe ai qëndron për një ose dy muaj në një kohë, dy ose tre herë në vit.” Farrah tha gjithashtu se Guraish vjen shpesh në LA për Ditën e Falënderimeve dhe Krishtlindjeve. Në vitin 2010, ai u shfaq në kamera për të marrë pjesë në diplomimin e kolegjit të Farrah.

Ndërsa Kyle lindi tre vajza të tjera me Mauricio, Farrah është fëmija i vetëm i Guraish. Në udhëtimin e aktorëve në Meksikë në sezonin 12, Kyle zbuloi se Guraish nuk u martua kurrë. “Ndihem shumë keq,” tha ajo, “sepse ai është një djalë kaq i mirë.”

Kur u martuan Kyle dhe Guraish?

Kyle u takua për herë të parë me Guraish në një koncert të Tina Turner në fund të viteve tetëdhjetë. Në atë kohë, Kyle tashmë ishte në sy të publikut, falë lidhjes së saj të mëparshme me aktorin C. Thomas Howell. Në një episod të vitit 2017 të podcast-it Juicy Scoop me Heather McDonald, ajo ndau përshtypjen e saj të parë për Guraish. “Ai ishte i turpshëm dhe i lezetshëm,” tha ish-ylli i fëmijëve, “dhe më pëlqeu fakti që ai ishte i tillë – dhe i ëmbël dhe shumë një zotëri.” Ndërkohë, Kyle ishte i turpëruar që kishte ende mbajtëse dhe u përpoq t'i fshihte ato. Ajo gjithashtu gënjeu për moshën e saj, duke pretenduar se ishte tashmë 19 vjeç.

“Ai flet mirë anglisht, por nuk e fliste kur u takuam për herë të parë,” kujton Kyle. “Ai nuk kishte jetuar gjatë këtu kur iu desh të merrte guximin me anglishten e tij për të më kërkuar të dilnim në takim.”

Ata u martuan në një ceremoni shumë të ulët rreth një vit më vonë, në vitin 1988. Kyle ishte 19 vjeç në atë moment dhe më vonë pranoi se ishte “e vështirë të ishe grua në atë moshë”. Guraish ishte 23 vjeç. Ata tashmë prisnin Farrah në atë kohë. Vajza e tyre lindi në të njëjtin vit me dasmën e tyre, në tetor 1988.

Kyle nuk ka asgjë tjetër veç fjalëve të mira për të thënë për burrin e saj të parë. Ajo i tha Heather McDonald-it, “Njerëzit thanë kur u martova, 'Oh mirë ajo u martua me një princ.' Kjo ishte thashethemet. Ai nuk ishte princ, por sillej si i tillë, sepse ishte shumë i rezervuar dhe i ëmbël.” Fatkeqësisht, dashuria e saj e dukshme për Guraishin nuk ishte e mjaftueshme për të shpëtuar martesën.

Pse u divorcuan Kyle dhe Guraish?

Kyle dhe Guraish u divorcuan në vitin 1992 kur Farrah ishte katër vjeç. Ndërsa Kyle ka qenë i shqetësuar për atë që çoi në ndarjen e saj dhe Mo, shpjegimi për divorcin e saj nga Guraish ka mbetur i qëndrueshëm. Në fund të fundit, koha nuk ishte e duhura. Në sezonin 12 të RHOBH, Kyle pranoi: “Ai më donte mua. Së bashku kishim një vajzë të bukur. Unë e doja atë. Dhe unë isha shumë i ri për t'u martuar.”

Kyle gjithashtu u ndje keq për fillimin e divorcit, sepse ata ende shkonin shumë mirë. Fatmirësisht, kjo do të thotë se ata kanë qenë në gjendje të mbajnë një miqësi shumë të ngushtë gjatë dekadave.

Kyle gjithashtu mbajti një dhuratë prej tij gjatë viteve. Ajo tregoi statujën e Budës kur i bëri Bravo Insider një turne në oborrin e saj në vitin 2022. “Jam i sigurt [Farrah’s] do ma heq nje dite, por deri atehere do te kenaqem. Në fakt më pëlqen vërtet ta kem këtë këtu. Kjo e bën atë shumë të qetë.”

Ndërsa martesa e Kyle dhe Guraish nuk funksionoi, ata vazhduan të ishin bashkë-prindër me sukses Farrah. Siç u tha Kyle kolegëve të saj, Farrah ishte gjithmonë e para. Sapo Mauricio erdhi në 1994, ai mori rolin e njerkut. Në rrjetet e saj sociale, Farrah vazhdimisht kujdeset t'u bëjë homazhe të dy baballarëve të saj.

Guraish dhe Mauricio shkojnë mirë, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Ata u lidhën me karrierat e tyre të ngjashme. Meqenëse ata janë të dy në pasuri të paluajtshme, Farrah i tha Daily Dish se Guraish i referon klientët te Mo “gjatë gjithë kohës”. Sigurisht, Farrah ndoqi gjurmët e të dy baballarëve të saj, siç mund ta shohin shikuesit në serialin Netflix të Umanskys.