Kush do të fitojë yje të ushqimit

Klea

Kush do të fitojë yje të ushqimit

Ne Yankees e dimë Gordon Ramsey si kuzhinieri i zemëruar nga Anglia. Kush pëlqente t'i bërtiste një konkurrenti në Hell's Kitchen dhe ta quante ushqimin e tyre “kalë sh*t”. Kuzhinieri me famë botërore bëri mjaft emër për veten e tij teksa i mësoi një brezi të ri kuzhinierësh se si të lulëzojnë. Ai gjithashtu ndihmoi restorantet e drejtuara nga familja në Kitchen Nightmares. Pra, imagjinoni surprizën kur mësuam në vendin e tij se Gordon është një djalë mjaft i këndshëm për t'u shoqëruar. Ndërsa brezi i tij mesatar është vetëm për kamerat amerikane, do Yjet e ushqimit Sezoni 2 është ndryshe?

Sugjerim Lisa Vanderpump. Mbretëresha e luleve, feminitetit dhe ushqimit. Fansave të Bravo u pëlqen ta shikojnë atë në Vanderpump Rules dhe Real Housewives of Beverly Hills. Gjatë viteve, ajo ka mentoruar shumë njerëz teksa përpiqen për ëndrrat e tyre. Por me Lisa dhe Gordon që shkojnë kokë më kokë në serinë e re të konkurrencës, lind pyetja se kush do të fitojë sezonin e ri të Food Stars?

Çfarë sjell Gordon në tryezë?

Nuk ka dyshim se Gordon ka një grup unik aftësish udhëheqëse. Pas një sezoni të parë të suksesshëm, Gordon është rikthyer në shfaqjen e parë të këtij lloji dhe Food Stars do të bëjë që sipërmarrësit të shesin veten dhe produktet e tyre. Është pothuajse si një tank peshkaqen për barkun tuaj. Gordon do t'i ndihmojë këta shpikës përmes një kampi biznesi, të cilin ai padyshim e ka kaluar përmes tij. Gordon fillimisht kishte një aftësi për sport, por një dëmtim e mënjanoi përpjekjen e tij dhe e çoi atë në shkollën e kuzhinës. Pra, Gordoni është mësuar me zhgënjimin dhe duhet të rregullojë një plan – ashtu si këta konkurrentë.

Në vitin 1993, Gordon triumfoi dhe punonte si kuzhinier në Aubergine. Por në vitin 1998, fati e quajti pasi ai më në fund nisi sipërmarrjen e tij, Restaurant Gordon Ramsey. Por çfarë ofron në të vërtetë Gordon? E pra, ai ka një diplomë profesionale në menaxhimin e hoteleve dhe aktualisht ka 58 restorante në mbarë botën. Pra, është e sigurt të thuhet se Gordon do të bënte një zgjedhje të shkëlqyer për të ndihmuar një konkurrent të bëhet ylli tjetër i madh i ushqimit.

Çfarë sjell Lisa në tryezë?

Mikpritja rrjedh në gjakun e Lizës. Për 11 vitet e fundit, shikuesit e Bravo e kanë parë Lizën duke hapur restorante të shumta. Ajo gjithashtu ka menaxhuar një staf të madh dhe ka lançuar shumë spinoffs. Nëna e dy fëmijëve ka një qëndrim jo të pakuptimtë. Dhe edhe pse ajo mund të jetë sfiduese, ajo është e drejtë. Lisa nuk e lejon kurrë veten që të shëtiset gjithandej. Edhe pse Lisa mund të shihet si e urtë, ajo nuk duhet të ngatërrohet. Gordon ndau përmes ET se partneri i tij “mallkoi shumë” dhe është një “biskotë e vështirë”.

Lisa nuk ka pasur kurrë frikë të pushojë nga puna një punëtor që nuk e tërheq peshën ose të thotë të vërtetën e ashpër. Pra, imagjinoj nëse një shpikës nuk ka një as në vrimë, Lisa do të duhet të jetë e sinqertë. Unë mendoj se një atribut që Lisa mund të mbajë mbi Gordon është aftësia e saj për të veshur sheqer. Pra, ajo mund të pritet pak më mirë se vendasja skoceze.

Kush do të triumfojë?

Gordon dhe Lisa do të duhet të zgjedhin sipërmarrësit e ushqimit dhe pijeve për t'u bashkuar me ekipet e tyre përkatëse. Në thelb, ata do të duhet t'ua shesin veten garuesve edhe pse të dy qëndrojnë vetëm mirë. Secili ka një biznes të lulëzuar nën brezin e tij dhe një bankë plot me para. FOX mori një vendim të shkëlqyeshëm për t'iu përshtatur këtyre kolosëve të industrisë pa kompromis, pasi ata të dy ofrojnë njohuri unike në biznesin e ushqimit. Shikuesit do të jenë në gjendje të shohin se si Lisa dhe Gordon udhëheqin dhe strategjinë brenda bizneseve të tyre të suksesshme. Tashmë e dimë që të dy ndihen tepër rehat në TV realitet. Por kush do të vijë në tavolinë i gatshëm të japë gjithçka për ta udhëhequr ekipin e tij drejt suksesit?

Edhe pse mund të jetë një përplasje e Titanëve, Gordon dhe Lisa duken shumë të lumtur që janë përfshirë në një serial që tregon se si rriten yjet e rinj. Sado të lezetshëm të duken këta të dy, të dy janë gati të fitojnë me çdo kusht. As Gordon dhe as Lisa nuk janë mësuar të jenë në vendin e dytë. Dhe unë imagjinoj se ata të dy do të kenë disa truke në mëngët e tyre për t'u siguruar që të dalin në krye.