Kush do të fitojë Ishullin e marrëveshjes ose pa marrëveshje?

Klea

Kush do të fitojë Ishullin e marrëveshjes ose pa marrëveshje?

Shfaqja e re e konkurrencës Ishulli i marrëveshjes ose pa marrëveshje ka qenë një udhëtim emocionues, i mbushur me tension. Shfaqja, e drejtuar nga aktori Joe Manganiello, është një përzierje e origjinalit Deal or No Deal dhe Survivor. Duket sikur mund të jetë një fatkeqësi, por është pikërisht e kundërta.

Deal or No Deal's Banker's Island ka ftuar 13 garues në parajsën e tij tropikale të ishullit, në mënyrë që të gjejë kundërshtarin e tij përfundimtar. Çanta me shuma të mëdha parash janë fshehur në të gjithë ishullin. Tingëllon tamam si oborri im.

Të ftuarit përballen me sfida rraskapitëse fizike që testojnë edhe qëndrueshmërinë e tyre. Rezultati i ekskursioneve dhe shuma e parave të gatshme në rastin e një lojtari, përcakton se kush mund të përballet me Bankierin dhe kush do të ketë imunitet.

Në The Temple, një garues do të luajë kundër Banker. Nëse fitojnë, ata do të zgjedhin një lojtar për të eliminuar nga loja. Nëse vlera e tyre është më e lartë se oferta e Banker, që është një marrëveshje e keqe, atëherë ata përjashtohen nga konkurrenca.

Lojtari i fundit do të përballet me Bankerin dhe potencialisht do të fitojë totalin e parave që është rritur gjatë gjithë sezonit. Tani për tani, totali është mbi 10 milionë dollarë. Një tjetër aspekt i lojës janë aleancat me garuesit e tjerë. Plus, fati luan një faktor të madh në këtë lojë, duke shtuar një element të panjohur.

Tani vetëm katër lojtarë kanë mbetur në lojë: Stephanie Mitchell, ylli i Survivor Boston Rob Mariano, Jordan Fowler dhe Amy McCoy. Pra, le të zbërthejmë se kush do të fitojë Deal ose No Deal Island dhe potencialisht të largohemi me miliona.

Stephanie Mitchell

Stephanie ka fituar dallimin si mamia e parë me ngjyrë në Alabama. Kjo nënë e katër fëmijëve është e ashpër dhe konkurruese. Gjatë sezonit, ajo u përfshi në disa grindje. Ajo pati një fillim të ashpër me Boston Rob nga kërcimi.

Dhe kur kasti pranoi të synonte Kim Mattina-n në mënyrë që ajo të ishte në dyshen e fundit, Stephanie shkoi kundër planit në sekondën e fundit. Kjo e bëri atë një armike të menjëhershme të Alyssa Klinzing. Dhe Alyssa ishte në një aleancë me Boston Rob dhe Aron Barbell.

Ndërkohë, Stephanie ishte pjesë e aleancës Night Owl. Kufijtë e tjerë të natës ishin Amy, dhe dy lojtarë të eliminuar, Dawson Addis dhe Nick Grasso.

Kur Stephanie luajti bankierin, ajo debatoi me Alyssa-n në The Temple. Në fund, Stephanie fitoi dhe e dërgoi Alyssa-n në shtëpi. Ajo vazhdoi të gëzohej pasi Alyssa u largua, gjë që e mërziti shumë Aron. I gjori Aron u largua sepse pati një sulm paniku.

Dhe Stephanie nuk kishte frikë të gënjejë konkurrentët e saj. Ajo e bindi Nick-un që Rob e kishte vënë emrin e tij atje, duke forcuar planin e Nikut për ta dërguar Robin në shtëpi nëse ai fitonte. Pastaj ajo i tha Aronit se Rob kishte në plan ta hiqte qafe, duke shpresuar se Aron do të synonte Robin.

Stephanie ishte mirë me manipulimin e njerëzve për t'iu afruar parave, dhe kjo është një domosdoshmëri në këtë lojë. Dhe ndërsa ajo ishte pjesë e Night Owls, anëtarët e saj të aleancës e dinin se ajo po luante për veten e saj. Dhe kjo i vuri një objektiv në shpinë.

Amy McCoy

Kjo nënë e tre fëmijëve e quan Oklahomën në shtëpi. Amy i mbajti të qeshurit e tjerë të saj, edhe nëse disa nga komentet e saj mund të konsideroheshin të pakëndshme. Ajo dikur iu referua emrit të aleancës së Rob dhe Aron si “Dumb and Dumber”.

Sipas NBC, një nga pikat e forta të Amy ishte suksesi i saj me lojërat e fatit. Nuk është një grup i keq aftësish për këtë aventurë. Amy tashmë luajti kundër Banker, por nuk pati asnjë eliminim atë natë.

Ajo ia doli mirë në sfidat fizike dhe gjithashtu ka një personalitet të prerë. Qëllimi i saj ishte ta dërgonte Robin në shtëpi. Oh, dhe largohu edhe me rastin përfundimtar.

Jordan Fowler

Jordan kishte qenë i suksesshëm në lojën e saj nën radar. Ajo kurrë nuk e bëri veten objektiv dhe shoqërohej me të gjithë në kamp. Ajo është e vetmja e ftuar që nuk u përball kurrë me Bankierin. Dhe ajo as që ka regjistruar shumë kohë para ekranit!

Pas eliminimit të Nick, ajo u bë Night Owl. Por asaj nuk i pëlqente sjellja e pasaktë e anëtarëve. Më në fund, ajo i tha Robit se Stephanie e kishte gënjyer Nikun. Jordan vendosi t'i mbante të hapura opsionet e saj për të punuar me Robin.

Ajo shkëlqeu edhe në sfidat fizike. Meqenëse ajo nuk ka një objektiv në shpinë, ajo mund të jetë lehtësisht lojtarja e fundit në këmbë.

Boston Rob Mariano

Boston Rob është një legjendë e realitetit televiziv. Ai ka luajtur gjashtë herë mbi Survivor dhe ka konkurruar në The Amazing Race dy herë me gruan e tij, Amber Mariano. Ai lidhi një aleancë të pamundur me Aron në xhipin e tyre kur filloi loja. Dyshja ishte një partneritet i suksesshëm, duke i shpëtuar disa thirrjeve të ngushta. Dhe Rob fitoi imunitet katër herë. Plus ai është i shtyrë dhe i vendosur gjatë sfidave.

Ai është gjithashtu me fat, një fakt që nuk u humbi nga kolegët e tij garues. “Unë besoj në këtë 100 për qind sepse Rob është një nga djemtë më me fat që kam takuar ndonjëherë. Ndoshta ai e bën vetë, por Zoti e bekoftë sepse do të doja të kisha atë lloj fati”, tha Nick. Në fund të fundit, Rob kapi një rast rastësisht gjatë një sfide dhe ishte një nga rastet me vlerën më të lartë.

Rezymeja e tij televizive e realitetit u publikua menjëherë nga Kim, kështu që të gjithë e dinin se ai ishte një rrezik në lojë. Por ai mori hak kur e dërgoi në shtëpi pasi u përball me sukses me Bankierin.

“Unë kam një reputacion dhe ai më paraprin mua”, tha Rob për TV Insider. “Pra, unë do të kem një objektiv të madh për veten time.” Një objektiv i madh i kuq që vezullon.

Por humbja e aleatit të tij të vetëm të vërtetë, Aron, ishte një goditje për lojën e tij. Ai ka mbetur të konkurrojë kundër tre anëtarëve të Night Owls.

Kush do të fitojë Deal ose No Deal Island?

Më duhet të shkoj me Robin. Të ftuarit e tjerë, kundër gjykimit të tyre më të mirë, e mbajtën atë në lojë kaq gjatë. Dhe nuk ka dyshim se ai mund të fitojë në sfida. Aftësia e tij për të manipuluar të tjerët është mjeshtërore. Rob gjithashtu ka një aftësi për të qenë në gjendje të shohë opsionet në të gjithë lojën, jo vetëm në atë moment. Mbi të gjitha, ai ka përvojë në lojëra si kjo.

Mendoj se ai është ai që duhet mposhtur. Qëndroni të sintonizuar!