Kur vjen puna për të dashur Porsha ka një model

Klea

Kur vjen puna për të dashur Porsha ka një model

Kur fansat e Amvise të vërteta të Atlantës u takuan për herë të parë Porsha Williams, ajo ishte e re, e butë dhe nën magjinë e një burri. Nëna e një fëmije nuk e dinte dallimin mes Miss USA apo Miss America. Por një gjë ishte e sigurt, ajo thjesht donte të gjente princin e saj të pasur, i cili do të kujdesej për të deri në fund të ditëve të saj. Nëse e ke, tregoje dhe përdore për të sjellë atë burrin e pasur! Por në vend që të ishte e lumtur, Porsha përfundoi duke puthur shumë më tepër bretkosa sesa priste.

Në pjesën më të madhe, ajo i ka marrë këta burra, lytha dhe të gjitha. Por nuk mund të mos pyes veten pse ajo në thelb shkon drejt fundit të fuçisë në vend të një burri më të kalibrit të lartë. Edhe pse dashuria nuk është perfekte, modeli i Porshës për të gjetur një bashkëshort ka bërë që shumica e ndjekësve të kruajnë kokën të pyesin: “Çfarë po mendonte ajo?”

Zgjedhësi i Porshës është i fikur

Ndonjëherë, radari i një vajze për një burrë të mirë thjesht prishet, dhe ky mund të jetë rasti me Porsha. Kishte kaq shumë shenja se ajo do të kishte një udhëtim të vështirë në slitën e dashurisë. Burri i saj aktual, Simon Guobadia, është një mashtrues i supozuar i qeverisë me një histori të çrregullt. Nuk kishte asnjë mënyrë që ai ta vinte atë të parën nëse do të thoshte të sakrifikonte gjithçka që kishte fituar gjatë viteve dhe të mbetej pa asgjë. Të paktën tani, Porsha është jashtë bashkimit të tyre, por kjo nuk do të jetë e fundit nga zgjedhjet e saj jonormale.

Ndërkohë, burri i parë i Porshës, Kordell Stewart, ishte një freak kontrolli kur fansat shikonin Real Housewives of Atlanta. Gjatë gjithë martesës së tyre, Kordell u kap duke i thënë Porshës se ajo duhej të zgjidhte midis një karriere dhe një bebe, sepse ai ishte “burri i shtëpisë”. Ai sillej sikur duhej të nxitonte ndërsa Porsha pritej të ishte gruaja e kujdesshme e qëndrimit në shtëpi. Kordell kishte një ton armiqësor dhe mospërfillës pasi ai është një njeri që beson në role të qarta gjinore.

Porsha i pëlqen të moshuarit

E duan ose e urrejnë, por Porsha ka një tip të qartë, dhe janë burrat e moshuar që duken si Daddy Warbucks. Kur Porsha u martua me Kordellin, ajo ishte vetëm 24 vjeçe, ndërsa ai ishte gati 10 vjet më i madh se ajo. Ata nuk kishin asgjë të përbashkët përveçse atij ndoshta i pëlqente të kishte një vajzë të bukur në krah, dhe asaj i pëlqente të kishte një shtëpi të bukur në Buckhead. Porsha ishte në kulmin e jetës së saj, por Kordell thjesht donte ta mbante në shtëpi në izolim.

E njëjta gjë mund të thuhet edhe për Simonin, i cili shpesh tallet në internet për moshën e tij. Me një diferencë moshe 16-vjeçare, fansat vunë në dukje kohën që ai e mbajti për jetën e dashur ndërsa kërcente në dasmën e tij. Foto të tjera kanë treguar çiftin në një skaf, Porsha duke jetuar jetën e saj më të mirë, ndërsa Simon është fjalë për fjalë vetëm për udhëtim.

Çështje të pazgjidhura

Porsha mund të ketë çështje të pazgjidhura nga fejesa e saj me Dennis McKinley pasi ai e tradhtoi kur ajo po kalonte depresionin pas lindjes. Ajo ka një model të kërcimit në lidhjen e radhës me sa duket për aq kohë sa burri ka pak para dhe i tregon asaj pak vëmendje. Lëvizjet janë gjithmonë të bezdisshme, veçanërisht pasi ajo zakonisht ka pak kimi me të dashurin e saj të ri. Simon, për shembull, ndihej shumë sikur po dilte me gjyshin e saj, për të mos përmendur që asnjë nga familja e saj nuk e miratonte.

Pra, ndërsa pjesa më e madhe e Bravoverse është e befasuar disi, unë gjithashtu nuk jam plotësisht i tronditur. Lajmi për divorcin e Porshës është gjëja më dhe më pak befasuese ndonjëherë. Nga një ish-yll i NFL-së, tek një shitës hot dog-je, tek një mashtrues i supozuar nigerian, gama e Porsha-s është e gjerë! Dhe nuk e shoh atë të ndryshojë modelin e saj të meshkujve së shpejti.