Kur u filmua sezoni 11 i Vanderpump Rules?

Klea

Kur u filmua sezoni 11 i Vanderpump Rules?

Rregullat e Vanderpompës eshte kthyer! Vetëm këtë javë, ne pamë sesi ky kast filloi të merrte pjesët e jetës së tyre pas skandovalit. Tani është plotësisht e qartë se afera midis Tom Sandoval dhe Rachel Leviss e ka ndryshuar përgjithmonë këtë grup miqsh. Megjithatë, ne tashmë po shohim shenja se shumë prej këtyre anëtarëve të kastit do ta falin së shpejti Sandoval ndërsa fillon sezoni 11.

Pjesa e çmendur e gjithë kësaj është se ky kast kaloi një fund tepër të ashpër për sezonin 10. E shihni, datat e xhirimeve fillimisht panë që kamera e Bravo të errësohej diku rreth tetorit të vitit 2022. Më pas, telefoni i Sandovalit i doli nga xhepi në mars 1, 2023, ndërsa ai po këndonte këngë cover me grupin e tij. Telefoni i tij iu dorëzua Ariana Madix, e cila shikoi dhe pa prova të lidhjes së krimbit të saj, duke vënë në lëvizje të gjithë historinë e Sandoval.

Me këtë material të ri në mendje, produksioni mori një vendim epik, të minutës së fundit. Ata morën kamerat e tyre për të kapur pasojat në kohë reale. Vetëm disa rrahje më vonë, ky kast ende i tronditur u rikthye më 23 mars 2023 për të filmuar ribashkimin e tyre shpërthyes 3-pjesësh. Prandaj ishte kaq i ndezur, pasi të gjithë brenda ishin ende të tronditur nga i gjithë debakli.

Më pas, produksioni duhej të rifillonte xhirimet ndërkohë që kasti ishte ende në nivelin 10. Prandaj, u ndanë vetëm disa muaj pushim pas përfundimit të ribashkimit. Dëshironi të shihni se çfarë nënkuptojmë? Këtu është afati kohor që mbulon datat e rëndësishme të xhirimeve për sezonin 11 të VPR.

28 qershor 2023 – Filluan xhirimet në një dyqan kursimi

Kamerat e rikuperuan këtë grup kaotik miqsh më 28 qershor 2023. Kjo ndodhi vetëm pak muaj pasi u transmetua episodi i tretë i ribashkimit, ku kasti në thelb bëri çmos për të asgjësuar Sandoval dhe Rachel për lidhjen e tyre. Në këtë skenë të parë, të cilën e pamë të shfaqej gjatë premierës së sezonit 11, Katie Maloney dhe Ariana shkuan në kursim, duke kërkuar artikuj për t’i ekspozuar në dyqanin e tyre sanduiçësh, Diçka rreth saj.

30 qershor – The Cast filmuar në TomTom

Vetëm dy ditë pas fillimit të xhirimeve, kasti festoi në TomTom. Pamjet nga kjo natë u futën në episodin premierë të Sezonit 11. Këtu, ne pamë Arianën duke kërcyer dhe duke qeshur përkrah një turme brohoritëse. Në sfond ishte DJ James Kennedy, ritmet e të cilit ndihmuan për të krijuar humor për të gjithë të pranishmit.

Kujtojmë se Sandoval nuk ishte i pranishëm për xhirimet në këtë natë, pasi ishte i zënë duke u cilësuar i papërshtatshëm në Forcat Speciale. Fluturimi i tij më pas do ta kthente menjëherë në shtëpinë e tij ende të përbashkët me Arianën. Kamerat filluan të filmonin kthimin e tij sapo shërbimi i makinës së tij u fut në rrugën e tyre, të cilën e pamë gjatë momenteve të fundit të premierës së sezonit 11.

9 korrik 2023 – Skena e nxehtë e Sandoval dhe Schwartz

Sandoval u pa teksa xhironte së bashku me Tom Schwartz më 9 korrik 2023. Biseda e tyre dukej se kishte një natyrë pasionante. Ne vetëm mund të imagjinojmë se çfarë u tha midis këtyre dy më të dashurve, teksa ata u rilidhën ndërsa darkonin në TomTom.

11 korrik 2023 – Shihemi të martën tjetër, me lot

Ish-ët më në fund filmuan në të njëjtën dhomë më 11 korrik 2023. Në këtë natë, kasti u drejtua në eventin javor të SUR Shihemi të martën tjetër. Ndërsa Sandoval u pa në lot, ka të ngjarë që kasti i tij e ka shmangur atë gjatë gjithë kohëzgjatjes së këtij xhirimi. Për këtë, do të duhet të presim dhe të shohim nëse kemi të drejtë, pasi sezoni 11 vazhdon të luhet në transmetim.

18 korrik 2023 – Kasti i filmuar në Liqenin Tahoe

Më 18 korrik 2023, ‘pompuesit fluturuan për të filmuar në një vend të ri; Liqeni Tahoe. Ky destinacion u zgjodh për një arsye specifike, pasi aty Lisa Vanderpump hapi restorantin e saj të ri, Wolf. Prandaj, kasti shkoi për të ndihmuar Lizën të festonte sipërmarrjen e saj të fundit. Të pranishëm ishin Scheana Shay dhe bashkëshorti i saj, Brock Davies, James dhe e dashura e tij, Ally Lewber, Schwartz, Sandoval dhe Lala Kent.

Ariana, Rasheli dhe Keti nuk ishin të pranishëm. Nga ana e saj, Ariana po xhironte një paraqitje speciale në emisionin e saj të preferuar, Love Island USA. Sa i përket Rashelit, ajo vendosi ta lërë fare këtë serial. Më në fund, vajza jonë Katie sapo tha meh, kaloje, apo kështu duket.

Edhe pa këto tre zonja, ende shumë gjëra ranë. Schwartz dhe Sandoval u panë dhe shkëmbimet e tyre dukeshin miqësore. James u pa gjithashtu duke u larguar nga një bisedë e nxehtë me Sandoval. Megjithatë, për fat të James, ai sapo ishte ribashkuar me qenin e tij, të cilin e solli në këtë udhëtim.

Më në fund, aktorët darkuan me Lizën. Epo, minus Sandoval, domethënë. Megjithatë, ne jemi të etur të shohim se cili nga këto momente të filmuara do të bëjë prerjen në sezonin 11 të VPR.

6 gusht 2023 – Disa anëtarë të aktorëve të filmuar në SAH

Pas kthimit të tyre nga Liqeni Tahoe, të gjithë (minus Sandoval) u mblodhën më 6 gusht 2023. Kjo ishte për të ndihmuar në dhënien e mbështetjes për Something About Her — dyqanin e shumëpritur të sanduiçëve në pronësi të Ariana dhe Katie. Këto skena të filmuara për Sezonin 11 rrotulloheshin rreth një testimi shijeje, duke përdorur sanduiçet e zgjedhura me kujdes të zonjave në menunë e tyre të ardhshme.

8 gusht 2023 – Xhirimet në James and Ally’s New House

Ne kemi parë tashmë që James dhe Ally blenë shtëpinë e tyre të parë së bashku. Do të shfaqet sërish së shpejti, pasi më 8 gusht 2023, i gjithë aktori u mblodh këtu për të ndihmuar në festimin e një shijeje uji. Uji ka kuptim, pasi James tani po lundron me maturi në VPR, të cilën ne e duam.

Gusht dhe Shtator 2023 – Finale e filmuar në SF

Kah fundi i gushtit 2023, anëtarë të ndryshëm të kastit filmuan veten në aeroplanë të drejtuar drejt San Franciskos. Në Instagram, Gold Bar Whisky zbuloi se “Finalja e sezonit 11 të @pumprulesbravo u filmua në fabrikën e re të Gold Bar Whisky Distillery”. Nga pamja e gjërave, kjo finale do të jetë kaotike. Pas kësaj nate të fundit të xhirimeve, e cila ndodhi më 1 shtator 2023, kamerat u errësuan, duke shënuar një mbyllje të xhirimeve për sezonin 11 të VPR.