Kuotat më ikonike të amvisave reale të Beverly Hills

Klea

Kuotat më ikonike të amvisave reale të Beverly Hills

Kasti i Amvise të vërteta të Beverly Hills na ka dhënë disa citate të paharrueshme ndër vite. Këto zonja janë në maksimumin e tyre kur debatojnë me njëra-tjetrën. Le të themi se shumica e këtyre komenteve do ta bënin nënën tuaj të skuqej.

Le të kthehemi në citimet më ikonike të RHOBH. Mblidheni!

Sezoni 1: “Ti je një gënjeshtar i mrekullueshëm, Camille.”

Sezoni i parë filloi me zhurmë. Kyle Richards dhe Camille Grammer u përballën gjatë një udhëtimi të aktorëve në New York City. Camille thuhet se u mërzit nga një koment që Kyle bëri jashtë kamerës.

Kyle dyshohet se tha se Camille ishte shumë e mërzitshme për të qenë pjesë e kastit. Por bashkëshorti i famshëm i Camille në atë kohë, Kelsey Grammer, e kompensoi atë. Shikuesit panë që Kyle humbi qetësinë kur ajo mohoi të bënte komente. “Ti je një gënjeshtar i madh, Camille,” tha Kyle.

Sezoni 2: “Të paktën unë nuk bëj metatomatikë kristalore në banjë gjatë gjithë natës, B**ch.”

Brandi Glanville çimentoi vendin e saj në historinë e Real Housewives gjatë këtij episodi jashtë binarëve. Gjatë natës së lojës, Brandi u çiftua me Kyle dhe motrën e saj, Kim Richards. Sigurisht, Kim u ankua menjëherë se nuk donte që Brandi të ishte në ekipin e tyre.

Brandi, e cila ishte me paterica, pa Kim të shkonte në tualet vazhdimisht për të rregulluar grimin e saj. Ndonjëherë, Kyle shkonte së bashku me të. Shpesh, Kim ishte vetëm.

Kur Kyle tha se Brandi nuk duhet ta lejonte djalin e saj të urinonte në lëndinën e dikujt, ariu nënë doli. “Të paktën unë nuk e bëj meta kristal në banjë gjatë gjithë natës, b**ch,” i tha Brandi Kimit. Zonjat e tjera ishin të tronditura dhe të tërbuara me Brandi. Por në një kthesë gazmore të ngjarjeve, Brandi dhe Kim më vonë u bënë më të dashur – për një kohë.

Sezoni 5: “Le të flasim për burrin”.

Gjatë sezonit 5, udhëtimi i aktorëve në Amsterdam ishte si një darkë e zgjatur nga ferri. Kim shkoi pas Lisa Rinna. Rinna kishte folur për maturinë e Kim-it pas shpine.

Kim tha, “Le të flasim për burrin” ndërsa Yolanda Foster po fliste. “Le të mos flasim për atë që nuk dëshironi”, shtoi Kim. Rinna shkoi në sulm – fjalë për fjalë. “Ti kurrë nuk shko pas burrit tim f**mbret,” bërtiti Rinna. Më pas ajo theu një gotë në tavolinë pasi arriti tek Kim.

Pra, Kyle bëri atë që bëjnë të gjitha motrat e mira. Ajo u largua nga restoranti. Po!

Sezoni 5: “Bisha? Si guxon!”

Kim gjithashtu ka inatosur të dashurën e Rinna-s, Eileen Davidson, gjatë darkës së Amsterdamit. Eileen u përpoq të qetësonte Kimin. Nuk shkoi mirë.

Motra e Kyle i tha Eileen-it të “mbyllte gojën e mbretit”. Kim shtoi se ajo kishte “mjaft me ty, bishë!” Eileen thirri përvojën e saj të aktrimit në telenovelë për të dhënë përgjigjen e saj. “Bisha? Si guxon!” Bërtiti ajo. Ishte e lavdishme.

Sezoni 7: “Kurora është e rëndë, të dashur. Kështu që thjesht lëreni aty ku i takon.”

Etiketa e Sezonit 7 të Lisa Vanderpump tha të gjitha. Në atë kohë, ajo ishte mbretëresha e RHOBH. Dhe ajo nuk kishte frikë të tregonte se bashkë-yjet e saj e lakmonin vendin e saj.

Sezoni 9: “Mirupafshim Kyle!”

Sezoni 9 i RHOBH ishte kënga mjellmë e Lizës. Kyle shkoi të takonte shoqen e saj të gjatë në Villa Rosa. Ajo donte të diskutonte se kush zbuloi historinë e “portës së qenushit” për Dorit Kemsley. Kur Kyle akuzoi Lizën se po fliste me Radar Online dhe më pas e hodhi poshtë historinë për TMZ, Lisa u trondit. Dhe burri i saj trim, Ken Todd, u tërbua.

Pasi Lisa u betua për jetën e fëmijëve të saj se ajo nuk e zbuloi historinë, Lisa dhe Ken i thanë Kyle të largohej nga shtëpia e tyre. “Lamtumirë, Kyle!” Keni i bërtiti asaj. Një linjë që do të jetojë pa qira në trurin tonë përgjithmonë.

Sezoni 10: “Unë jam F**mbreti Denise Richards, Kyle.”

Aktorja Denise Richards zgjati vetëm dy sezone në RHOBH. Ndërsa qëndrimi i saj ishte i shkurtër, ky ragamuffin e bëri atë të paharrueshëm.

Gjatë një mosmarrëveshjeje me Kyle nëse Denise kishte glam përpara se të vinte vonë në një ngjarje, Denise shqiptoi fjalën e saj më të famshme. Në një rrëfim, ajo tha: “Unë jam me mbretin Denise Richards, Kyle”. Më pas ajo dogji bashkë-yjet e saj duke vënë në dukje se kishte qenë në kopertinën e një ton revistash. Lehtësisht një nga frazat më ikonike nga ekskluziviteti i Beverly Hills.

Sezoni 10: “Oh, ti je kaq i zemëruar”.

Rinna dhe Denise kishin qenë miq për vite përpara se Denisi t’i bashkohej shfaqjes. Miqësia e tyre përfundoi sepse Rinna besonte se Denise dhe Brandi dyshohej se kishin një lidhje. Brandi i tha Kyle dhe Teddi Mellencamp për këtë.

Denisi e mohoi. Pasi shikoi zinxhirin e teksteve në telefonin e Brandit, Rinna u përball me shoqen e saj. Denisi pohoi se ajo e pa Brandi vetëm disa herë. Por Rinna nuk e besoi. Kur Rinna e solli Denisin duke dërguar letrat e ndërprerjes dhe ndalimit, Denisi u bë i akullt. Ajo e pyeti Rinën se kush i tha atë informacion. “Oh, ju jeni shumë i zemëruar,” u përgjigj Rinna.

Denisi u largua nga emisioni dhe miqësia e saj me Rinën. A e fajësoni atë pas sulmit të vajzës së keqe?

Sezoni 12: “Aktorja e sapunit në Lisa nuk e lë kurrë trupin. Do të duhej një ekzorcizëm për të nxjerrë jashtë aktoren e sapunit.”

Gjatë një degustimi vere në shtëpinë e saj, Rinna shkoi pas Sutton Stracke. Një Rinna e çuditshme tha se do të “f**mbret prerë [Sutton] poshtë!” Rinna nuk donte që askush të përmendte burrin e saj apo dy vajzat e saj.

Tani, Sutton nuk u tremb nga mashtrimet e Rinna-s. Në rrëfimin e saj, Sutton tha: “Aktorja e sapunit në Lisa nuk e lë kurrë trupin e saj. Do të duhej një ekzorcizëm për ta nxjerrë jashtë aktoren e sapunit.”

Në përgjithësi, kjo ekskluzivitet u ka dhënë shikuesve kaq shumë thënie ikonike. Këta mbajtës diamanti dinë si të dorëzojnë.