Ku qëndron Nneka Ihim me Karen Huger pas arrestimit të BDI?

Klea

Ku qëndron Nneka Ihim me Karen Huger pas arrestimit të BDI?

Grande Dame e Potomac është në ujëra të nxehta. Karen Hugerylli i Real Housewives of Potomac, së fundmi u godit me një akuzë të BDI-së nga policia e Maryland-it pasi ajo shkatërroi Maserati-n e saj në fillim të këtij muaji.

Anëtari më i ri i kastit të Potomac, Nneka Ihim, foli me Teddi Mellencamp dhe Tamra Judge në podkastin e tyre, Two Ts In a Pod, rreth aksidentit të Karen. Ajo tha se ka kontaktuar me OG që kur u publikua lajmi. “Pra, unë e kontaktova dhe e njoftova se po mendoja për të. Dhe shpresoj që ajo të jetë mirë”, tha ajo.

A mori Karen përgjegjësi të mjaftueshme? Apo ndonjë fare?

Yjet e Real Housewives diskutuan nëse ata besonin se Karen mori mjaft përgjegjësi për rolin e saj në këtë aksident. Sipas Teddi, Karen “nuk mori” përgjegjësi kur ajo dha deklaratën e saj.

Në rast se e keni humbur, Karen i tha TMZ se përplasja e automjetit të saj ishte një “përvojë shumë e frikshme”. Ajo vazhdoi, duke thënë se vdekja e nënës së saj e ka ndikuar ende tek ajo dhe me afrimin e Ditës së Nënës, pikëllimi i saj është “ndjerë më shumë si një cunami”.

Më shumë detaje të përplasjes së Karen dolën në dritë pas disa ditësh. Sipas raportit të policisë, ajo refuzoi testin e alkomaterialit, duke bërë që autoritetet t'i pezullonin menjëherë licencën.

“Shoferja, Karen Huger, u arrestua dhe u transportua në stacionin e distriktit 2 në Bethesda, ku u arrestua dhe u akuzua për drejtimin e mjetit nën ndikim. Më pas ajo u lirua”, tha departamenti në një deklaratë.

Prodhuesit për RHOP ka të ngjarë të eksplorojnë BDI-në e Karen më tej në sezonin e ardhshëm. Megjithatë, nuk do të jetë historia e parë e aksidentit automobilistik të lidhur me alkoolin. Tifozët e vërtetë të shfaqjes do të kujtojnë përplasjen mes Ashley Darby dhe Monique Samuels gjatë një sezoni të mëparshëm pas aksidentit me makinë të kësaj të fundit pas disa pijeve të supozuara gjatë një drekë ulur.

Karen, shpresoj se je gati të jesh në sezonin e nxehtë gjatë sezonit 9.

Transmetoni sezonet e mëparshme të RHOP në Peacock.