Ku qëndrojnë zonjat tani?

Klea

Ku qëndrojnë zonjat tani?

Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut Sezoni 14 ka përfunduar dhe një grup i ri i zonjave kryesore RHONY mund të vendosë zyrtarisht një sezon të parë në libra. Fandomi ka pasur shumë mendime rreth ekuipazhit të ri të mbajtjes së mollëve që pushtoi Manhattanin (dhe Brooklyn-in, pa shkelmuar dhe bërtitur) me stuhi. Tani që ribashkimi ka përfunduar, është e vështirë të dihet se ku qëndron grupi aktual i “miqve” të rinj me njëri-tjetrin.

Ribashkimi me dy pjesë RHONY nuk ishte pa dramën e tij. Ubah Hassan erdhi më nxehtë se salca e saj e nxehtë, veçanërisht ndaj Erin Lichy. Brynn Whitfield është gjithmonë një fishekzjarr që është paksa shumë i etur për të trazuar tenxheren në çdo kohë. Dhe Jessel Taank, mbretëresha e vërtetë e RHONY-it të ri, kishte disa kocka për të zgjedhur dhe ju e dini që ajo solli listën e saj të aplikacioneve Notes.

RHONY Crew: Miq apo armiq?

Bryan Bedder/Getty Images për Vox Media

Rollercoaster emocionale që ishte ribashkimi RHONY e bëri të vështirë për fansat të shihnin se ku do të përfundonte ekuipazhi. Dukej sikur Ubah ishte mirë duke djegur urën e saj të fundit, por me sa duket, asaj i duhej vetëm një çlirim emocional.

Ubah ndjeu sikur miqtë e saj, veçanërisht Erin, nuk e kishin mbrapsht gjatë gjithë sezonit dhe kjo bëri që ajo të shprehte emocionet e saj paksa sporadike. Ajo shprehu ndjenjat e saj në skenë për miqtë e saj, dhe qartësisht ishte një lirim. Ata ishin të gjithë në gjendje ta përqafonin – Ubah po i mësonte Erinit se si të hipte në metro dhe po vraponte me Jessel dhe Brynn. Gjithçka është mirë me Ubah Hot për sa kohë që askush nuk ia prek telefonin.

Jessel mori drejtësinë që meritonte kur Erin dhe Sai De Silva kërkuan falje që sulmuan martesën e saj. Xheseli e fali dhe vajzat janë shoqëruar të gjitha sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Pra, ata parashikojnë qartë një sezon të dytë. BTW, Jenna Lyons i mbajti gjërat në një distancë të rehatshme me miqtë e saj të rinj pas dramës së sezonit të saj të parë, kështu që kush e di nëse ajo do të mbërthehet ndonjëherë në një udhëtim vajzash me ndonjë nga këto gra.

Fundi i pakënaqshëm i Sait

Sai De Silva
Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Ribashkimi i Sait nuk përfundoi aq me not. Grindja e saj me Brynn për z. Connecticut la një shije të keqe në gojën e të gjithëve. Dyshja nuk folën për muaj të tërë mes xhirimeve të finales dhe ribashkimit. Brynn u përpoq të luante ashpër duke thënë se kishte “një mijë miq”, por ishte e qartë që asaj i mungonte Sai. Duke marrë parasysh opinionet gjithnjë në ndryshim të Brynn-it për fjalë për fjalë çdo gjë në jetë, jam i sigurt që këta të dy do të zgjidhen dhe do të ndahen shumë përpara se kamerat të fillojnë përsëri.

Aspekti më tronditës i ribashkimit të RHONY ishte dyshja dinak e Erin dhe Sai që nuk ishin në marrëdhënie të mira. Kjo pavarësisht se kaluan të gjithë sezonin duke sulmuar Jessel së bashku. Grindja e tyre zbriti në dramën e djathit nga Episodi 1, të cilin shumica prej nesh e kishim harruar. Duket po aq e vogël sa drama që ata kanë shkaktuar në debutimin e tyre RHONY. Nuk mund të them se jam i tronditur kur dëgjoj se ata nuk janë miqtë më të mirë pa një armik të përbashkët.