Traileri i sezonit 8 të Momenteve më të Mirë në Shtëpinë Verore

Klea

Ku qëndrojnë çiftet e shtëpive verore?

Kasti i Shtëpi verore është rikthyer për një tjetër sezon, i cili padyshim do të përfshijë lidhje të shumta, disa ndarje dhe sfida që shikuesit i gjejnë vetëm në shfaqjet Bravo. Pra, le të hedhim një vështrim në disa nga çiftet më të fundit të Shtëpisë Verore dhe nëse i qëndruan provës së kohës! Pra, kapni një Loverboy ndërsa bëjmë një shëtitje në korsinë e kujtesës.

Danielle & Rob- Broken Up

Danielle Olivera ka qenë në një udhëtim të vetëm për femra. Fansat e panë atë për herë të fundit në Winter House duke u bërë si budalla, teksa u përpoq të përpunonte ndarjen e saj me Rob Sieber. Ne fansat menduam se ndarja kishte të bënte me mungesën e kohës së kaluar së bashku, por siç mësuam gjatë udhëtimit deri në Hamptons, kishte një afat kohor të vështirë. Ndërsa bisedonte me Ciara Miller për fundjavën e saj të fundit në Hamptons, Danielle ndau: “Ai që nuk do të përmendet ishte atje … me të dashurën e tij të re. Duhet të pyesni veten, a kishte mbivendosje? Gjithmonë dyshoja se kishte.” Danielle zbuloi gjithashtu se Roberti dhe e dashura e tij e re gjithashtu punonin së bashku.

Edhe pse Danielle ishte ende pak e mërzitur, ajo po bënte më të mirën për të vazhduar përpara, duke vënë në dukje: “Bota është goca ime tani. Dua të jem në epokën time të keqe të kurvës, duke i dhënë përparësi vetëm vetes. Libidoja ime.”

Craig & Paige- Distanca të gjata

Çuditërisht, Craig Conover dhe Paige DeSorbo janë ende të fortë edhe nëse ndonjëherë, marrëdhënia e tyre duket si një marifet për marrëdhëniet me publikun. Dyshja janë bashkë prej dy vitesh, me Paige duke u thënë shikuesve: “Craig është i dashuri im i ëmbël, i ëmbël, i ndjeshëm dhe fëmijë. Unë kam dy vjet që kujdesem për të. Aktualisht, ne jemi ende duke bërë në distanca të gjata. Por tani ndihem në një ritëm të mirë.”

Megjithatë, unë do t’i mbaja një sy mbi këta të dy, kryesisht për shkak të faktit se sa shumë është gati Craig që t’i godasë një unazë dhe të krijojë një familje. Paige u prish sezonin e kaluar në mendimin për t’u larguar nga familja e saj dhe New York City. Ajo gjithashtu vuri në dukje në rrëfimin e saj të ri, “Unë e dua atë shumë, por unë ende më dua dhe do të bëj gjithçka që dua të bëj, dhe kjo ndodh në Hamptons me miqtë e mi”.

Lindsay & Carl- Dasma e Anuluar

Historia më e madhe e ndarjes nga Summer House kohët e fundit ka qenë vdekja e Carl Radke dhe Lindsay Hubbard. Premiera e sezonit tregoi Lindsay në thellësi kur bëhej fjalë për planifikimin e dasmës, duke bërë shaka, “Carl, Zoti e bekoftë, nuk ka qenë i dobishëm. Kjo nuk është dasma ime; është dasma jonë. Do të ishte mirë të kishim një ndihmë të vogël.” Në një farë mënyre, nuk mendoj se pronari i Hubb House po bënte shaka fare dhe mbase u bë shumë bridezilla.

Por, prezantimi bëri një “flashforward” që tregoi çiftin duke “biseduar”, i cili kryesisht përbëhej nga Carl duke thënë se nuk donte më të martohej dhe Lindsay i tha babait të saj se ajo ndihej “e verbër”. Disa shikime të tjera të fshehta treguan çiftin duke u grindur, Lindsay duke akuzuar Carl-in se ishte përsëri në drogë dhe dyshja thjesht kalonin shumë kohë në shtëpinë e përbashkët. Mjerisht, këta të dy thjesht nuk mund ta mposhtën mallkimin Bravo.

Amanda & Kyle- On The Rocks

40-vjeçari dhe 32-vjeçari janë padyshim pak të tronditur në themelet e tyre pasi premiera e sezonit të Summer House e tregoi çiftin në humor të mirë, por duke vënë në dyshim disa nga vlerat e tyre thelbësore me njëri-tjetrin. Edhe pse ishin në humor të mirë teksa udhëtonin me BMW-në e tyre në autostradën e Long Island, të dy hynë në të në një natë në karnaval. Dua të them, vera supozohet të jetë argëtuese, jo plot diskutime të rënda! Kyle Cooke ka vetëm një dëshirë për verën, dhe ajo është të kalojë kohë me gruan e tij, e cila me siguri nuk duket aq e interesuar.

Amanda Batula ka mbaruar se Kyle ka kaluar kaq shumë kohë në zyrën e tij dhe ka bërë një jetë të re që përfshin kujdesin për qentë e saj dhe shikimin e TV. Ka një shkëputje të qartë për të porsamartuarit që kanë vetëm dy vjet që janë martuar. Kyle madje e pyeti nëse Amanda-s i mungon kur udhëton, me shpresën se ajo do të vraponte në krahët e tij pas kthimit, por ajo duket mjaft e kënaqur duke qenë një qen nënë e dy fëmijëve. Shpresoj që këta të dy t’i kuptojnë problemet e tyre para se të jetë tepër vonë.