Kthimi RHOA i Porsha Williams është një veprim brilant nga Bravo

Klea

Kthimi RHOA i Porsha Williams është një veprim brilant nga Bravo

Ding dong, ylli i Amvise të vërteta të Atlantës, eshte kthyer! Dhe jo, kjo nuk është një stërvitje. Porsha Williams nënshkroi zyrtarisht kontratën e saj Bravo, dhe ne nuk mund të ishim më të lumtur. Nëna e një fëmije rrëmbeu pjeshkën e saj të parë në vitin 2012 si një amvise e turpshme, por u rrit ndjeshëm me kalimin e viteve.

Pasi i tha lamtumirën e fundit në vitin 2021, fansat ishin të shqetësuar se seriali do të merrte një goditje. Dhe ata kishin të drejtë, ashtu kishte. Por tani zonja që na dha thënien famëkeqe “Ti je një zuskë nga vitet ’90” është gati për një rikthim dhe ne vëmë bast Kenya Moore është përtej entuziazmit për të nxjerrë në pah përsëri bririn e saj.

Sezoni 15 i RHOA ishte AF i mërzitshëm

Nuk mund të shpjegoj se sa e mërzitshme ishte Real Housewives e Atlanta Sezoni 15, por do ta provoj. Drama nuk ishte kurrë diçka e re me Kandi Burruss, Drew Sidora ose Kenia. Madje edhe Marlo Hampton nuk mundi ta mbante topin pasi u promovua në amvise me kohë të plotë. Më pëlqente që Shereé Whitfield ishte kthyer, por përsëri, edhe Shereé nga Shereé nuk e solli nxehtësinë. Edhe pse sezoni kishte Kenia, e vetmja gjë që ajo bëri ishte lufta me Marlo, e cila natyrisht u plak shpejt.

Gjatë sezonit të 15-të, shpesh ndjehej sikur drama nuk ishte fare e garantuar. Zonjat u grindën nga Episodi 1 dhe në një farë mënyre ende po e ndienin atë në disa episode më vonë. Dhe argumentet nuk ishin edhe aq të mira! Nuk duket sikur ndonjëri prej tyre e ka pëlqyer njëri-tjetrin. Tifozët e Bravo e kishin të vështirë të ndiejnë një ndjenjë të vërtetë miqësie si ne dikur nga sezonet e tjera të mëparshme. Të gjitha miqësitë u ndjenë të detyruara, duke i lënë fansat të kujdeseshin më pak për të gjithë kastin në tërësi. Thjesht nuk funksionoi.

Jeta personale e Porshës është në zjarr

Pas largimit nga Real Housewives of Atlanta, Porsha ka pasur shumë në pjatën e saj. Ajo fillimisht filmoi një spin-off për Bravo të quajtur Porsha’s Family Matters. Më pas, ajo e gjeti veten të fejuar me Simon Guobadia dhe u martua në një dasmë të vitit 2022, të cilën fansat e humbën shumë nga kamerat Bravo. Porsha ka drejtuar markën e saj të bukurisë dhe kujdeset për vajzën e saj, PJ, për të cilën fansat shpresojmë se do të marrin një përditësim.

Porsha gjithashtu mori pjesë në udhëtimin Real Housewives Ultimate Girls, i cili mund të ishte një situatë testuese për të parë nëse ajo kishte ende fuqi ylli. Paralajmërim spoiler: ajo bëri. Por Porsha nuk është kthyer në një kontratë normale të Real Housewives; ajo nënshkroi një marrëveshje të përgjithshme talentesh me skenar me NBCU Entertainment, sipas Deadline. Në njoftimin për shtyp të Bravo thuhej: “Sipas kushteve të marrëveshjes, Williams Guobadia do të bashkëpunojë ekskluzivisht me NBCUniversal Entertainment për mundësitë e projekteve të shkruara nëpër pronat e transmetimit dhe transmetimit të kompanisë.”

Kjo do të thotë se NBC ka besim te Porsha si një talent dhe do t’i japë asaj më shumë role brenda shtëpisë, duke e nisur karrierën e saj.

Çfarë mund të ndodhë me sezonin 16

Fjalë për fjalë, çdo gjë mund të ndodhë për sezonin 16 të RHOA, që është një ndjenjë kaq e mrekullueshme. Pa dyshim, mendoj se Kenia dhe Porsha do të krijojnë një miqësi pasi të dy kanë vajza. Unë gjithashtu mendoj se ata do të kenë disa momente të nxehta sepse është thjesht në natyrën e tyre të grinden. Unë nuk shoh që NeNe Leakes të kthehet sepse ajo dogji shumë ura. Megjithatë, do të isha i interesuar që Sheree dhe Marlo të rikthehen me kohë të plotë.

Mjerisht, mendoj se Sanya Richards Ross mund të lirohet pasi ajo është shumë e pastër për Bravo. Drew Sidora mund të jetë interesante për t’u mbajtur, sepse unë mendoj se ajo dhe Porsha nuk do të shkonin mirë as sadopak. Nëse ndonjë gjë, lëvizja tjetër e madhe do të ishte rikthimi i Phaedra Parks. Dy gratë dikur ishin të trasha si hajdutët, Frick dhe Frack, por pas skandalit, ato u ndanë. Mund të jetë një shans i mirë për të provuar dhe rilidhur miqësinë. Phaedra ka lënë të kuptohet se ajo mund të jetë në bisedime për t’u rikthyer pasi ajo ka bërë shumë mirë në sezonin e saj të parë të Married to Medicine. Sinqerisht, do të isha këtu për një ribashkim të Frick dhe Frack.

Porsha e di se ajo është punësuar për të shpëtuar ekskluzivitetin nga një rindezje totale. Pra, presioni është i vazhdueshëm, por besoj se nëna e një fëmije do të jetë e nevojshme. Porsha ka rrëmbyer pjeshkën e saj të dashur, e cila asnjëherë nuk është dukur më shtrydhëse.