Kroy Biermann

Klea

Kroy Biermann u dha fëmijëve të tij ‘kohë’ për Krishtlindje, ndryshe nga Kim Zolciak që shiti “çanta dhe paruke” për të blerë gjëra materiale!

Kroy Biermann u dha fëmijëve të tij ‘kohë’ për Krishtlindje, ndryshe nga Kim Zolciak që shiti “çanta dhe paruke” për të blerë gjëra materiale!

Kroy Biermann kohët e fundit hodhi poshtë raportet që pretendonin se ai kishte ndjekur shembullin e gruas së tij të larguar, Kim Zolciaki cili së fundmi ka shitur sende personale për të blerë dhurata për Krishtlindje për fëmijët e çiftit.

Kroy nuk bleva dhurata, aka, ‘gjëra’ për fëmijët,” të Kroit avokati, Marlys A. Bergstrom, tha për Us Weekly të mërkurën, më 27 dhjetor. “Ai nuk shiste kuletë, këpucë apo paruke për të marrë para për t’u kthyer në të mira materiale; asnjë argument, kjo ishte e gjitha Kim.”

Kroy Biermann

Kroy Biermann’s avokati shpjegoi se klienti i tij investoi kohë, jo para, në jetën e katër fëmijëve të tij.

Avokati vazhdoi – “Çfarë Kroy u dha fëmijëve të tij për Krishtlindje ishte koha e tij dhe vëmendja e pandarë. Ai i çoi fëmijët e tij në kishë dhe më pas përgatiti një darkë të madhe për familjen. Kroy u dha fëmijëve të tij dhuratën e kohës dhe kujtimet e Krishtlindjeve, jo vetëm më shumë gjëra. Pasi fëmijët hapën dhuratat, Kim e kaloi pjesën tjetër të ditës në hapësirën e saj të jetesës në bodrum.”

Kim Zolciak

Të martën, më 26 dhjetor, TMZ raportoi se çifti i divorcuar po shiste sende luksi në internet për të sjellë para shtesë. Media pretendoi se të Kroit Bagazhi i Louis Vuitton dhe disa prej tyre e Kim-it u hodhën në shitje paruke.

Kroy Biermann

Një burim i tha Us Weekly se ndërsa Kim thjesht doja t’u “dhuroja fëmijëve një Krishtlindje të mirë”, Kroy nuk kishte në plan t’u blinte fëmijëve ndonjë dhuratë. Insajderi pohoi këtë Kim dhe ish-lojtari i NFL “nuk blenë dhurata së bashku për fëmijët e tyre”.

Kim dhe Kroy ndajnë katër fëmijë, Kroy, 12, Kash, 11 dhe binjakët 10 vjeç, Kane dhe Kaia. Kroy miratuar e Kim-it vajzat e rritura, Brielle, 26, dhe Ariana, 22, pas martesës së tyre në 2011.

Kroy Biermann

Kroy nuk bleva asnjë dhuratë për ta, “tha këshilltari. “Ai ose nuk donte të shpenzonte paratë ose nuk kishte para.”

Në fillim të këtij muaji, Kim shtoi disa nga artikujt e stilistëve të burrit të saj në shitjen e saj në internet mes vështirësive të vazhdueshme financiare të çiftit. Të “Shtëpiake e vërtetë e Atlantës” Alum shkoi në Story-n e saj në Instagram për të listuar disa prej tyre të Kroit pronat, pasi ish-atleti profesionist u përball me një barrë të paraqitur nga avokati i tij i divorcit për faturat ligjore të papaguara.

Kim Zolciak

Kim gjithashtu ofroi këpucët dhe çantat e saj, me çmim nga 650 deri në 6,750 dollarë, duke përfshirë një çantë Chanel me çmim pothuajse 7 mijë dollarë dhe një palë këpucë Gucci “të reja” për 1250 dollarë. Ajo vuri në pah këpucë të tjera të stilistëve, duke përfshirë disa palë të Kroit Këpucë Christian Louboutin, me çmim 650 dollarë.

Kim Zolciak

Kim listoi paruket e saj për mijëra, duke përfshirë një parukë të përparme bjonde me dantella ombre, me çmim 2,250 dollarë dhe një tjetër të ofruar me 2,750 dollarë.

Divorci sërish i çiftit ka bërë bujë për muaj të tërë dhe është shënuar nga mosmarrëveshje të shumta në familje.

Kim Zolciak

Më 4 dhjetor, të Kroit avokati, Marlys A. Bergstrom, ngriti një barrë kundër klientit të tij për faturat ligjore të papaguara.

Dokumentet e gjykatës zbuluan se firma ligjore e Bergstrom, Stearns, Montgomery & Proctor, paraqiti një barrë të pëlqimit të avokatit për 801,01 dollarë kundër “të gjithë pronës së rikuperueshme” të të Kroit “Me çdo gjykim dhe dekret të rikuperueshëm” në divorcin e tij nga ylli i realitetit.