Kroy Biermann

Klea

Kroy Biermann mbyll kërkesën e Kim Zolciak ‘Working on Marriage’ – Divorci ende vazhdon!

Kroy Biermann mbyll kërkesën e Kim Zolciak ‘Working on Marriage’ – Divorci ende vazhdon!

Kroy Biermann’s avokati shpërndan e Kim Zolciak pohimet se dyshja e ndarë po “punon” për të rindezur marrëdhënien e tyre pas paraqitjes së fundit të Biermann-it për divorc – duke shënuar përpjekjen e tij të dytë për t’i dhënë fund ligjërisht martesës së tyre.

“Kam folur me Kroy-n në lidhje me ‘pajtimin’ e shpallur nga Kim gjatë fundjavës,” tha avokati i Biermann, Marlys A. Bergstrom, për Us Weekly të hënën.

“Nuk ka pajtim. Vendosmëria e tij për ta parë këtë divorc deri në fund nuk është hequr dorë”, vazhdoi Bergstrom.

Kroy Biermann

Kim Zolciak ndezi thashethemet për një pajtim të mundshëm mes çiftit gjatë fundjavës – duke pretenduar se ajo dhe bashkëshorti i saj i larguar ishin ende “duke punuar për martesën e tyre”, pavarësisht se ish-lojtari i NFL paraqiti kërkesën e tij të dytë për divorc muajin e kaluar.

Kim Zolciak

Amvisat e vërteta të Atlantës Alum shkoi në Instagram për të pastruar thashethemet pasi raportet supozuan se ajo ishte larguar nga shtëpia e tyre në Gjeorgji.

“Unë jetoj këtu dhe nuk shkoj askund!” ajo shkroi në një video ku shfaq dollapin e saj të këpucëve. “Kemi punuar për martesën tonë dhe kemi jetuar së bashku si burrë e grua. Gënjeshtrat e përditshme janë të tepërta.”

Kim Zolciak

Kroy Biermann’s avokati foli gjithashtu me TMZ dhe këmbëngul se klienti i tij “po ecën përpara me divorcin”, pavarësisht e Kim-it këmbëngulja që dyshja ishin pajtuar. Përditësimi erdhi pasi priza raportoi se një server procesi nuk ishte në gjendje të dorëzonte dokumentet e padisë Kim, të enjten, sepse ajo supozohej se ishte shpërngulur nga rezidenca e Gjeorgjisë.

Kroy Biermann

Muajin e kaluar, Kroy iu lut një gjyqtari që të lejonte një shitje të përshpejtuar të shtëpisë së familjes pavarësisht e Kim-it dëshira për të varur në pronë.

Kim Zolciak

Javën e kaluar, avokatja e ish-yllit të NFL, Marlys A. Bergstrom, foli për situatën për Us Weekly, duke konfirmuar se klienti i tij ishte lutur me alumin Bravo që të nënshkruante një marrëveshje të përbashkët pëlqimi për të nxjerrë shtëpinë në treg. Avokati deklaroi se shitja e pronës së tyre në Atlanta do t’u mundësonte atyre të pastronin borxhin e tyre.

Kroy Biermann

Ish-mbrojtësi i linjës së Atlanta Falcons fillimisht bëri kërkesë për divorc në maj, më pas u rikthye në gusht pas një pajtimi të shkurtër. Ai gjithashtu kërkoi një seancë urgjente për të siguruar që shtëpia të dalë menjëherë në treg.

“Nëse gjykata e urdhëron, atëherë gjykata mund ta zbatojë urdhrin. Ajo po merr kontrollin nga duart e palëve,” tha Bergstrom për Us në atë kohë. “Dhe kjo është pikërisht ajo që duhet bërë në këtë pikë.”

Kroy Biermann

Rezidenca është mbyllur disa herë në të kaluarën, më së fundi në shkurt, kur çifti dështoi për një hua prej 1.65 milionë dollarësh. Ankandi u anulua një muaj më vonë.

Kim ndan katër fëmijë me ish-atletin profesionist, Kroy Jr., 11 vjeç, dhe Kash, 10 dhe binjakët 9 vjeçarë Kaia dhe Kane. Kroy miratuar e Kim-it Vajzat e rritura, Brielle, 26, dhe Ariana, 21, pasi çifti u martuan në vitin 2011.

Kroy Biermann

Kim dhe Kroy Thuhet se më parë kishte pasur një grindje për shkak të financave Kroy vendosi të rifillojë procedurat e divorcit.

“Ata janë marrë në mënyrë qesharake të imta se kush nuk i ka paguar faturat”, tha një burim për TMZ. “Ata po numërojnë mbrapsht deri në qindarkat.”

Insajderët përshkroi marrëdhënien e çiftit “rollercoaster”, duke vënë në dukje se Kim dhe Kroy do të ishin komod një ditë dhe “në fyt” të njëri-tjetrit dhe një ditë tjetër do të kishin “fryrje”.

Kroy Biermann

Muajin e kaluar, avokatja Neama Rahmani, e cila nuk ka asnjë lidhje me rrëmujën divorci, na tha se ishte i tronditur që dyshja nuk kishte paraqitur kërkesë për falimentim.

“Jam vërtet i befasuar se si e kanë trajtuar këtë, si në aspektin e familjes ashtu edhe në lidhje me falimentimin e mundshëm,” tha avokati. “Duket sikur këta të dy duhet të ndahen, duhet të deklarojnë falimentimin, të fillojnë me të vërtetë jetën e tyre – si jetën e tyre personale ashtu edhe atë profesionale, sepse gjithçka duket thjesht si një rrëmujë tani.”